Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Campanie Google Ads pentru promovare clip youtube care este eligibila dar nu primeste impressions sau views

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
florynyk_92

florynyk_92

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 501
  • Înscris: 21.04.2008
Salut,

De curand mi-am deschis un canal de youtube ale carui videos vreau sa le promovez prin Google Ads. Am incercat prin Facebook Ads dar nu e la fel de performant ca google.
Tipul de campanie pe care o doresc este "Product and brand consideration" cu in feed video ad.

La primele video-uri cream campania in modul simplu pana cand, dupa 3 campanii super successful am dat de problema mentionata mai sus. Campania era aprobata si eligibila dar nu era afisata efectiv, aveam 0 impressions si 0 views. Am apelat la support-ul google si dupa mai multe email-uri si discutii mi s-a recomandat sa fac campaniile in modul Expert pt ca la cel simplu "pot aparea erori". All good am mai facut 2 campanii pe modul expert de atunci si chiar daca performantele au fost mai slabe (pe modul simplu aveam 4.5% view rate iar pe modul expert am ajuns maxim la 3.8) macar campania rula.

Well aseara am postat video nou, am facut campanie in modul expert cum am facut si anterior si ghici ce, campania este activa si eligibila de aseara ora 17:00 dar are 0 views si 0 impressions. Am apelat din nou la support si mi-au spus sa astept 48h sa vad daca tot pe 0 ramane si apoi sa fac un ticket. Din experienta precedenta stiu ca odata ce campania mea era aprobata durau cateva minute ca sa inceapa sa produca views si impressions asa ca sunt aproape sigur ca e o problema aici.

Voi v-ati lovit de problema asta vreodata? Setarile campaniei pentru audienta sunt foarte vaste (la fel cum faceam si in trecut cand mergea), am umblat doar la varsta, tara si limba.

Nu stiu ce sa mai incerc cu promovarea asta, e super important sa dau un boost video-ului acum cat mai rapid dupa ce a fost postat si ma frustreaza rau ca nu merge.

Sunt novice si nu prea stiu mare lucru despre Google Ads asa ca orice ajutor e bine venit.

Multumesc!

#2
luci_nf

luci_nf

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 20.12.2020
Salut. De ce ai vrea sa platesti ca sa directionezi trafic catre Youtube? Adica se justifica intr-un final cheltuielile cu reclamele ca sa faci investitia asta?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate