Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Combinatie de conturi pentru tran...

Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...
 Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 

Comunicat eronat, referitor restrictii purtare masaca?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
2 replies to this topic

#1
utilizatorok

utilizatorok

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 305
  • Înscris: 24.12.2021
Nu am inca voie sa scriu in Poiana. Am intrebat ceea ce scrie mai jos si cineva mi-a raspuns (practic in doi peri) ca scrie clar la pct. 2, dupa care a fost inchis topicul in cauza si nu am avut cum sa elucidez dilema.

Este o greseala, cel putin prin omisiune, la pct 5? Adica ai voie fara masca daca vorbesti cu cineva..., dar daca esti singur (in spatiu deschis), nu, intrucat incalci regula de baza.
hotnews.ro: "Purtarea măștii de tip medical sau FFP2 în toate spațiile închise și deschise - regula de baza.
Fac excepție de la purtarea măștii de tip medical sau FFP2:
1 Copiii cu vârsta mai mica de 5 ani;
2 Persoanele care sunt singure în birou;
3 Prezentatorii TV și invitații acestora, cu condiția respectării distanței de 3 metri între persoane;
4 Reprezentanții cultelor religioase, în timpul slujbelor, cu condiția respectării distanței de 3 metri între persoane;
5 Vorbitorii aflați în spații închise sau deschise cu condiția respectării distanței de minimum 3 metri între aceștia și oricare dintre celelalte persoane din public;
6 Persoanele care desfășoară activități fizice intense și/sau în condiții de muncă solicitante (temperature ridicate, umiditate crescută etc) sau activități sportive."

#2
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
ti-am pus postarea initiala in poiana unde au si aparut raspunsuri

https://forum.softpe...0#entry28675800

#3
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009
Văd că insiști cu subiectul și îl tot deschizi, așa că îți răspund aici:
Vorbitorii aflați în spații închise sau deschise precizați sunt persoanele care se adresează unui public adunat cu scopul de a-i asculta - la un miting etc. Cu niște limite, sunt permise adunările în aer liber.

Deci nu e vorba despre oamenii care circulă pe stradă și vorbesc sau nu cu alții cu care se întâlnesc, cum crezi tu. Pe stradă ești obligat să o porți și să o ții chiar dacă stai la 3 m de cel cu care vorbești.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate