Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Schimbare CSC

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
chelooo

chelooo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 442
  • Înscris: 24.06.2005

View PostCipri75, on 31 martie 2022 - 20:18, said:

Eu am schimbat de vreo 3 ori încercând sa activez call recorder. A mers fără probleme . Call recorder mergea pana ma logam în contul de Samsung cu adresa de RO după care se inactiva opțiunea deși rămânea vizibila. Sa fii atent sa îndeplinești toate preconditiile. Sa elimini orice metoda de blocare ecran,  sa scoți cartelele , și sa pui usb debugging pe on. De asemenea trebuie sa ai instalat USB Samsung drivers pe laptop

Ai reusit sa reactivezi call recorder cumva? Ai incercat si cu un cont Samsung pe care sa ai alta adresa?
Banuiesc ca ai activat call record cu CSC de Indonezia XID?

#20
Mr_Hara

Mr_Hara

    Very Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,024
  • Înscris: 23.01.2010

View PostCipri75, on 31 martie 2022 - 20:18, said:

Eu am schimbat de vreo 3 ori încercând sa activez call recorder. A mers fără probleme . Call recorder mergea pana ma logam în contul de Samsung cu adresa de RO după care se inactiva opțiunea deși rămânea vizibila. Sa fii atent sa îndeplinești toate preconditiile. Sa elimini orice metoda de blocare ecran,  sa scoți cartelele , și sa pui usb debugging pe on. De asemenea trebuie sa ai instalat USB Samsung drivers pe laptop

Stiu cum se schimba si ce trebuie facut inainte de toate dar imi dai Fail la treaba cu server-ul....
I-am contatctat pe cei de la SamKey(atat pe mail cat si pe pagina de Facebook) si nu mi-au raspuns nici in ziua de azi.

In print-ul de mai jos se vede ce si cum, asta le-am trimis si astora de la SamKey dar nimic.

Attached File  244653377_1000654147434507_3151816681908892933_n.png   280.41K   62 downloads

#21
Moriosan13

Moriosan13

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 27.11.2023
Salut.am samsung s23 ultra cumparat de pe Romania si vreauv sa instalez samsung wallet pentru Germania. Sunt rezident in Germania si toate conturile si cardutile imi sunt pe Germsnia. Daca schimb csc-ul de Romania al  telefonului cu unul de Germania ma va lasa sa instalez si sa setez samsung wallet de Germania?

#22
R_a_z_v_a_n

R_a_z_v_a_n

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 857
  • Înscris: 25.01.2007

 Moriosan13, on 27 noiembrie 2023 - 17:50, said:

... vreauv sa instalez samsung wallet pentru Germania.
Nu ar fi suficient sa schimbi doar tara in GPlay? Nu sunt sigur daca asta e solutia, doar o parere dupa logica mea.

https://androidayuda...ra-google-play/

LE: Se pare ca merge.

Quote

Unul dintre cele mai frecvente scenarii prin care utilizatorii schimbă țara Google Play este să poată accesa aplicații și jocuri care nu sunt disponibile în zona lor geografică sau în țara lor. Este ceva ce se întâmplă și pe Netflix, o tehnică care se practică cu scopul de a viziona seriale sau filme care sunt restricționate în Spania. Prin urmare, schimbați țara în Google Play într-una dintre țările selectate va permite descărcarea acestor aplicații restricționate, deși suntem încă în Spania. Același lucru este valabil și pentru alte jocuri care sunt limitate la anumite zone.
Dar avantajul de a putea ocoli aceste restricții de a descărca aplicații are unele dezavantaje asociate, deoarece faptul de a schimba țara este conceput doar pentru nevoile reale de schimbare. În primul rând, și așa cum am menționat deja, puteți schimba țara doar o dată pe an. Este un sacrificiu foarte important care se face pentru un joc sau aplicație, iar după alte 365 de zile nu vom mai putea schimba țara.

Edited by R_a_z_v_a_n, 28 November 2023 - 10:39.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate