Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Nelamuriri gaz butelie

- - - - -
  • Please log in to reply
42 replies to this topic

#37
Florin7334

Florin7334

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 29.10.2021

View Postdtd234, on 23 decembrie 2021 - 14:14, said:

Cat costa o butelie cu GPL? Se schimba la statie ca si buteliile galbene, sau trebuie umpluta acolo? Trebuie ceva mufa speciala?
se incarca la fata locului, intra de cca 70 de lei

#38
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,223
  • Înscris: 05.06.2002
topicul a fost deschis pt gratarul pe gaz. eu incarc butelia de la gratar de maxim doua ori pe an, asa ca achizitionarea unui balon special scump, milogeala pe la statiile gpl sa-mi incarce ilegal balonul si riscul la care ma supun nu mi se par prea seducatoare.

in cazul in care nu te deranjeaza greutatea baloanele de la petrom sunt mai ieftine si le poti incarca cu gpl la fel ca astea de fibra. vezi ca baloanele alea au o durata de viata in care prezinta siguranta, nu-s vesnice, iar cand mor pot sa faca boooom.

#39
Alltrack

Alltrack

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,737
  • Înscris: 01.08.2020
Borcea , tu esti Posted Image ???
Fane , fa ce vrei tu si cum iti e mai bine !
Daca tie ti se pare ca eu stau sa ma milogesc de cineva , indiferent de context , te inseli la maxim . Si daca crezi ca e vorba de bani . Daca era vorba de bani nu mai cumparam 3 butelii care la momentul respectiv erau 1000 de lei bucata !
GPL-ul de iarna contine destul propan in compozitie .
E vorba doar de CONFORT ca le pot incarca in vreo 3 puncte apropiate si ca imi raman MIE buteliile MELE NOI de 30 de bari , adica SIGURANTA . Si la incarcare , ma costa o atentie cu rotunjirea sumei pe 3 butelii , cateodata chiar 4 ca mai am una mica metalica de rezerva tot de 30 de bari , de pana la 9 lei Posted Image !
Am avut cumparata butelie Petrom NOUA si cand am vrut sa o schimb imi dadea un span ruginit . Am refuzat si am preferat sa o dau cadou unui om sarac .
Chiar si aragazul Miele are duze de GPL Posted Image , ca sa stii ! In rest toate cele bune !

Edited by Alltrack, 24 December 2021 - 03:58.


#40
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,223
  • Înscris: 05.06.2002
am inteles mesajul, traiesti pe picior mare si asta-i un argument ca esti destept si trebuiesti ascultat. incarcatul buteliilor la statia gpl e o chestie ilegala si periculoasa. hai pa, pa, pa...

#41
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,223
  • Înscris: 05.06.2002

View PostAlltrack, on 24 decembrie 2021 - 03:46, said:

Chiar si aragazul Miele are duze de GPL Posted Image , ca sa stii ! In rest toate cele bune !
din cauza ca gpl poate fi livrat consumatorului casnic si pe cai legale si sigure. nu-i cazul pt metoda ta care o recomanzi si altora. Posted Image

#42
Alltrack

Alltrack

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,737
  • Înscris: 01.08.2020

View PostFane, on 24 decembrie 2021 - 10:19, said:

am inteles mesajul, traiesti pe picior mare si asta-i un argument ca esti destept si trebuiesti ascultat. incarcatul buteliilor la statia gpl e o chestie ilegala si periculoasa. hai pa, pa, pa...
Ca de obicei , se pare ca intelegi doar ce vrei tu ! Nu trebuie sa ma crezi pe mine , am ales solutia dupa ce am citit forumul rulotistilor . Si daca nici macar aia nu stiu , atunci ... .
Deci daca am aragaz si 4 butelii care impreuna costa cat telefonul primului copil intalnit prin vreun Mall , traiesc pe picior mare , din nou ce pot zice , asa o fi ! Din cate stiu eu bogatii nu cara butelii , mananca la restaurant sau au bucatar Posted Image !
Suntem in Ajunul Craciunului , nu ma cert cu nimeni si nici nu vreau ca acest topic sa fie despre mine si tine . Eu ma dezabonez de la topic .
Sarbatori fericite !

Edited by Alltrack, 24 December 2021 - 17:56.


#43
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,223
  • Înscris: 05.06.2002
dap, rulotistii sunt autoritate in domeniu.
sarbatori fericite.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate