Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...

Modul alimentare rulou/jaluzea ex...
 

Ce imprimanta/multifunctionala Laser merita cumpara la max. 150-200 euro ?!

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
IloveHp

IloveHp

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 771
  • Înscris: 24.08.2012
Va salut! Exact cum scrie si in titlul topicului, caut o imprimanta Laser la un buget de 150-200 euro.

In momentul de fata am o imprimanta/multifunctionala de la HP fara Wifi este cu tus, se usuca si da, fost buna acum 10 ani cand am cumparat-o, acum nu mai pot sa instalez soft-ul pe Windows 10 deci de fiecare data cand am ceva de scanat sau de scos la imprimanta trebuie sa imi aprind batranul PC cu Windows 7, pana se aprinde mai dureaza 5 minute, pana se calibreaza imprimanta mai dureaza inca 10 minute deci dureaza 10-15 minute ca sa scot 2-3 pagini ��

Nu caut o imprimanta profesionala, tot ce ma interseaza ar fi sa nu se mai usuce tusul daca nu o folosesc 2-3 luni, sa ma pot conecta la imprimanta prin wi-fi de pe telefon, tableta, laptop s.a.m.d.. Aa da si ca sa nu uit, sa aibe obligatoriu si scanner care daca se poate sa imi trimita pe telefon sau tableta ce am scanat (nu stiu daca este ceva extra sau asa fac toate �� )

Ca si idee sunt unele zile, adica o zi cand am de scos 150 de pagini dar dupa aceea 2 luni nu o mai folosesc, v-am spus lucrul acesta ca sa stiti ca nu mai vreau sa plusez la buget pentru ceva mai performant.

Nu stiu care brand este mai bun, HP, Brothers si am mai vazut inca cateva doar ca un aspect care ma intereseaza ar fi ca totusi tonerele sa nu fie foarte scumpe, adica dau 150 euro pe imprimanta si tonerele costa 100, asta doar asa, ca si exemplu.

Astept propunerile si sfaturile voastre, intentionez sa o achizitionez Luni, cat mai rapid!

Edited by IloveHp, 18 December 2021 - 23:52.


#2
tioopedi

tioopedi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,707
  • Înscris: 01.12.2018
Vrei neparat color?

#3
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
pai dute la print shop urile din zona, adica baietii care repara imprimante, poate gasesti ceva second-hand decent, daca ai buget de 200 euro. Si laser si scanner, si color, si nou in 200 euro mai greu,
Chiar e asa de greu sa imprimi 1 pagina / luna ca sa nu se uste culoarea ? Eu asa fac acasa, chiar si la 2 luni (ca prefer sa folosesc imprimanta de la cabinet)

#4
IloveHp

IloveHp

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 771
  • Înscris: 24.08.2012

 tioopedi, on 19 decembrie 2021 - 00:08, said:

Vrei neparat color?

Nu, nu trebuie sa fie color.

 MembruAnonim, on 19 decembrie 2021 - 00:26, said:

pai dute la print shop urile din zona, adica baietii care repara imprimante, poate gasesti ceva second-hand decent, daca ai buget de 200 euro. Si laser si scanner, si color, si nou in 200 euro mai greu,
Chiar e asa de greu sa imprimi 1 pagina / luna ca sa nu se uste culoarea ? Eu asa fac acasa, chiar si la 2 luni (ca prefer sa folosesc imprimanta de la cabinet)

Din pacate pe aici nu prea am vazut. Eu locuiesc in Germania. Baiatul la care merg sa imi incarc cartusul doar cu asta se ocupa nu are si imprimante de vanzare.

Nu ar fi o problema sa printez o pagina o data pe luna, dar la imprimanta mea se usuca tusul mult mai repede si trebuie sa printez vreo 2-3 pagini ca sa revina la normal.

#5
wolfydRg

wolfydRg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,002
  • Înscris: 20.06.2005
Eu am o hp 1022 laser alb-negru, are 13 ani si inca merge, scot la ea de paraie, nu are cip pe cartus, doar odată am schimbat tamburul. Ma gândeam sa o schimb, dar au zis ăștia de la dlc sa nu, ca orice pățesc la ea e ieftin de reparat, plus ca e bine făcută și nu prea se strică.

Edited by wolfydRg, 19 December 2021 - 00:40.


#6
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,853
  • Înscris: 27.04.2010
Multumit de proaspata achizitie, Xerox WorkCentre 3025 ...
Sunt si variante mai "potente", cu duplex automat sau alte briz-briz-uri, insa si pretul e altul.

#7
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
cu conditiile astea, iti iei orice care ti-e in buget:
https://www.emag.ro/...1/pd/DKL149BBM/
https://www.emag.ro/...i/pd/D7R8RBBBM/

sau daca esti fain HP :
  https://www.emag.ro/...a/pd/D8J08FBBM/

si un color care depaseste deja bugetul, dar pareri foarte bune si mere super:
  https://www.emag.ro/...a/pd/DNBHLBMBM/


Sorry, stiu ca  iti dau linkuri de emag Romania, dar sigur si acolo sunt la aceeasi pret aprox  in Germania.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate