Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Conectare 2 monitoare la un laptop

- - - - -
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#19
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,594
  • Înscris: 14.10.2004
Ia fa tu o poza la eticheta laptopului sa ne dumirim despre ce model este vorba.
Vad ca are DisplayPort si DVI deci trebuie sa mearga cu doua monitoare.

Edited by xymzar, 09 December 2021 - 20:10.


#20
__-__

__-__

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 303
  • Înscris: 30.11.2021
Nu iti trebuie decat adaptorul DP-HDMI pentru monitorul mai nou, pe cel vechi il poti folosi pe VGA.
Legat de faptul ca "nu poti" decat prin cabluri iti pot spune ca am legat laptop prin hdmi si vga si am avut imagine pe toate cele 3 ecrane !

#21
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,655
  • Înscris: 15.12.2009
Nu stiu ce e atata discutie aici. Laptopul are clar 2 iesiri video: VGA si DP (Dispaly Port).
Monitorul cu intrare VGA (cel doar cu intrare VGA) il legi direct la monitor cu un cablu VGA-VGA .

Portul DVI este compatibil cu portul DP in mod pasiv. Ai nevoie doar ce un banal cablu DP-DVI pe care il gasesti la orice magazin de computere:

https://www.emag.ro/...80/pd/DRJ92KMBM
Attached File  Screenshot 2021-12-09 221631.jpg   18.38K   1 downloads

Succes !

#22
__-__

__-__

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 303
  • Înscris: 30.11.2021
Nu e mai ok DP-HDMI ?
Monitorul cu DVI are si VGA , are mai mult sens sa iL conecteze pe VGA .

#23
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,655
  • Înscris: 15.12.2009
Pai citeste OP:

View PostSidu52, on 09 decembrie 2021 - 18:11, said:

Un monitor mai vechi are iesire vga,iar cel nou are si vga si hdmi.
[...]
Intrebarea mea este cum pot sa le conectez la laptop din moment ce el nu are intrari hdmi si decat una vga.

Corectand greselile de exprimare (intare/iesire) si luand in considerare pozele (adica hdmi ala care e de fapt DVI la "monitorul nou"), aia e singura solutie daca vrea sa le cupleze pe ambele deodata.

#24
__-__

__-__

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 303
  • Înscris: 30.11.2021
In prima poza este monitorul cel nou cu vga si hdmi, in cea de a doua poza este monitorul vechi cu vga si dvi.
Cred totusi ca este mai bine sa mearga pe combinatia DisplayPort- Hdmi.

#25
solitaryman

solitaryman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 954
  • Înscris: 05.02.2009
Intrebarea mea e daca suporta placa lui video de laptop 3 monitoare in acelasi timp, respectiv daca cele 2 mufe de iesire dau semnal simultan sau doar pe rand (cum faceau placile video de pc cu 3 iesiri dar doar 2 active deodata in orice combinatie). Fara modelul de laptop nu va puteti da seama.

#26
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,655
  • Înscris: 15.12.2009

View Post__-__, on 11 decembrie 2021 - 09:45, said:

In prima poza este monitorul cel nou cu vga si hdmi, in cea de a doua poza este monitorul vechi cu vga si dvi.
Cred totusi ca este mai bine sa mearga pe combinatia DisplayPort- Hdmi.
Ai dreptate. Mi-a scăpat complet amanutul ca primul are hdm lucru pentru care îmi cer scuze. În cazul asta da, poate alege ce cablu digital sa pună, probabil ca pe monitorul cu imagine mai ok/panel mai bun.

Edited by ro_explorer, 11 December 2021 - 13:38.


#27
__-__

__-__

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 303
  • Înscris: 30.11.2021

View Postsolitaryman, on 11 decembrie 2021 - 09:58, said:

Intrebarea mea e daca suporta placa lui video de laptop 3 monitoare in acelasi timp, respectiv daca cele 2 mufe de iesire dau semnal simultan sau doar pe rand (cum faceau placile video de pc cu 3 iesiri dar doar 2 active deodata in orice combinatie). Fara modelul de laptop nu va puteti da seama.
Eu am dat de pe un Lenovo B50-80 prin vga si hdmi fara probleme, are o Nvidia de 2Gb pe el si niste ani buni de vechime.

#28
Sidu52

Sidu52

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 03.12.2018
Multumesc tuturor pentru ajutor.A mers perfect cu un adaptor dp-hdmi.
Acest topic poate fi inchis.
O zi buna tuturor !

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate