Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Aplicatie medicala / asistent med...

Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 

Reactii după vaccin

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
_andrei_24

_andrei_24

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 26.05.2020
Bună ziua, ieri m-am vaccinat cu doza 2 de Pfizer. Pana seara nu am avut nimic, seara au început sa ma doară mușchii, iar noaptea m-au luat frisoanele. Azi sunt la fel fără frisoane doar ca ma doare și capul. A mai avut cineva simptome de genul după vaccin?

#2
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Multa lume . Intra la categoria " reactii adverse " . Scrie si in prospect. Bea apa multa si evita mancatul de dulciuri o perioada .

#3
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,382
  • Înscris: 02.06.2005
Maine esti ca nou.

#4
Chifteluta

Chifteluta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 838
  • Înscris: 03.02.2007
Daca ai avut frisoane sigur ai avut febra.

#5
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,921
  • Înscris: 18.12.2007
Sunt perfect normale, inseamna ca functioneaza sistemul imunitar. Cum ziceau si colegii, multa apa si odihna cat se poate.

#6
__Dan__

__Dan__

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,942
  • Înscris: 15.04.2019
Mie medicul de familie mi-a spus sa iau Paracetamol dupa vaccinare. Trece oricum (de obicei).

#7
bluesnake

bluesnake

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,751
  • Înscris: 22.11.2006
dap, dureaza 2-4 zile. Un paracetamol ajuta.

#8
lcche

lcche

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 27.01.2016
Eu la prima doza am avut reactiile descrise de initiator, chiar si momentul cand au inceput sa se manifeste a fost identic, adica seara. In plus, m-a durut destul de rau mana in care am fost vaccinat aprox.2 zile.
La al 2-lea vaccin reactiile adverse au fost aproape nule, doar o mica durere in locul unde am fost vaccinat.

#9
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,249
  • Înscris: 31.08.2006

View Post_andrei_24, on 08 decembrie 2021 - 13:00, said:

Bună ziua, ieri m-am vaccinat cu doza 2 de Pfizer. Pana seara nu am avut nimic, seara au început sa ma doară mușchii, iar noaptea m-au luat frisoanele. Azi sunt la fel fără frisoane doar ca ma doare și capul. A mai avut cineva simptome de genul după vaccin?


                                       Durerea de brat e prezenta cred ca la aproape toti cei vaccinati. Reactiile adverse apar la cateva ore dupa vaccinare si se manifesta prin dureri de muschi si de oase, stari usor febrile, dureri de cap etc. dar toate astea suportabile. Baga un Paracetamol, doua, si asta e. Sunt reactii adverse normale la acest vaccin. Asteapta-te sa ai asa ceva si la a treia doza, daca o vei face. Abia stii cum e, ca sa fii pregatit. La a treia cipare mi-a zis asistenta sa iau Paracetamol sau Nurofen daca va fi cazul. Am luat Paracetamol. Peste noapte am avut ceva frisoane, dar nu le-am dat importanta, fiindca stiam de la ce sunt. Cu cine am mai vorbit dintre cunoscutii care s-au mai intepat, starile astea dureaza in medie intre una si trei zile, dupa care totul revine la normal, nu-ti face probleme.

#10
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,189
  • Înscris: 18.04.2008
Eu la Johnson am avut aceleași reacții.

#11
carolinaherera

carolinaherera

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,343
  • Înscris: 18.12.2019
dar daca ai reactii zero?... este normal?

#12
__-__

__-__

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 303
  • Înscris: 30.11.2021
Eu la prima doza am avut dureri in mana vrei cateva zile bune si am transpirat sanatos, dupa a doua durerea a fost la 20% fata de prima doza.
Frisoane nu retin sa fi avut , doar blegeala si transpiratie excesiva.

#13
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Inseamna ca ai primit vaccinul ca pe Hristos in inima ta ....nu ai zis nimic rau de vaccinare niciodata , si vaccinul stie asta , te menajeaza , spre deosebire de cei care au hulit si care au dureri de muschi , cefalee si ameteli .

#14
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,040
  • Înscris: 26.04.2007
_andrei_24: esti in parametrii :)

#15
cristiana12

cristiana12

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 02.11.2021
Stai liniștit că nu ești singurul, astea sunt reacții normale ale organismului. Eu, spre ex, în a doua zi, am avut o stare foarte dubioasă și tot așa, durere de cap.

#16
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,287
  • Înscris: 13.01.2011
După doza 3 nu am mai avut nici un simptom ,,altfel ", cum am avut după doza 1 și 2.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate