Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

nu imi mai merge mesageria pe olx

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
vdesigns

vdesigns

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,140
  • Înscris: 14.04.2018
de cateva zile observ ca nu primesc nici un raspuns la mesaje si niici nu mi se citesc mesajele? am trimis la cineva si acesta nu primeste mesajul in schimb eu primesc mesajul de la el?? ce eroare poate fi? am restartat browserul, laptopul?si pe telef se comporta lla fel!


am contactat olx dar nu primesc nici un rasp de 2 zile?

chiar acum am primit:


Ne cerem scuze pentru raspunsul intarziat. In prezent intampinam o perioada mai aglomerata in ceea ce priveste solicitarile primite, insa te asiguram ca raspundem cu promtitudine si cat mai rapid posibil la fiecare in parte.
Sistemul a identificat anumite simboluri in continutul mesajelor transmise de tine si de aceea mesageria a fost restrictionata. Pentru a nu intampina pe viitor o astfel de situatie, iti recomandam sa eviti utilizarea simbolurilor precum +, =, * etc.
Cu toate acestea, am facut setarile necesare si acum iti poti utiliza mesageria fara dificultati.
Oricand ai nevoie de ajutor, suntem la un mesaj distanta.
O zi faina,

#2
mannyx92

mannyx92

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,008
  • Înscris: 15.04.2017
Pai ia dracu legatura inapoi cu ei daca au spus ca au rezolvat si inca nu e ok. Ce sa-ti faca SP?

#3
addumi

addumi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,817
  • Înscris: 10.02.2017
Ai putea crede ca trimiti mesaje legate de ceva proiecte de lansat rachete pe Marte.

Altfel, ceva mai penibil nu imi pot imagina. Cum adica sa restrictioneze accesul la mesagerie daca, spre exemplu intr-un mesaj vei scrie "Imi achitati pretul produsului in cont banca + platiti dvs. valoarea transportului* (*cca. 25 lei). In total veti avea de platit 100 + 25 = 125 lei."

In rest "suntem la un mesaj distanta" de Jupiter.

Edited by addumi, 07 December 2021 - 16:46.


#4
Fratello

Fratello

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,606
  • Înscris: 14.02.2006
Ieri nu mergea sa dai comanda la FAN. Am primit acelasi raspuns ca mai sus; au rezolvat dupa vreo 6 ore ....

#5
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Ce OS ai ?

#6
dan210

dan210

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,146
  • Înscris: 24.06.2006

View Postvdesigns, on 07 decembrie 2021 - 16:38, said:

am contactat olx dar nu primesc nici un rasp de 2 zile?
vezi sa nu-ti raspunda pe uatsap si sa-ti ceara datele cardului

#7
bostanu_4u

bostanu_4u

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 213
  • Înscris: 30.12.2020
Eu nici nu prea folosesc olx, dar de cate ori am folosit mesageria aia 50% din cazuri nu functiona.
Practic ei pun mesajele in moderare fara sa te anunte, ori mai nou vad ca le blocheaza fara sa te anunte.
Cand erau in moderare celalalt primea mesajul in 10-30 minute, deci daca era sa pui de o intalnire prin mesageria lor asteptai mult si bine dupa om.
Acum le blocheaza daca pui cifre in mesaj.. nu conteaza ca e tel, ceva cod produs, awb etc..
Cne le gandeste site-ul e total rupt de realitate

#8
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Scrie și tu gen doosutesaptespatrudemiicinsutetreisase an mesaj și nu mai e problema
Iar când nu merge mesageria poți suna pe ăla care vinde ceva :), deh credit, etc

#9
bostanu_4u

bostanu_4u

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 213
  • Înscris: 30.12.2020
Nu poti suna ca nu toti au nr de tel.
Am gasit o drujba ieftina prin vara. Trimit mesaj la om ca ma intereseaza, unde sa vin dupa ea etc. Omul imi da un loc de intalnire si ii zic ca il sun cand ajung.
Ajung acolo, intru in olx, si surpriza: anuntul era fara tel. Zic ca na.. asta este, daca nu am observat dinainte, hai sa ii cer tel pe mesaj. Si stai frate si asteapta mult si bine. Vad ca nu vine nimic, trimit si eu tel meu si ii zic sa ma sune... nimic. Cam dupa vreo jumatate de ora vad pe cineva cu o drujba in mana. Atunci am realizat ca olx isi batea pla de noi, si ca mesajele cu tel nu mai ajungeau la destinatie. La el in aplicatia apareau trimise ca si la mine dar nici unul din noi nu le primeam.
Nu tu un rahat de avertisment.. ba fraiere vezi ca ti-am blocat mesajul asa fara motiv, dar nimic.
Acum in toamna ceva similar, gasit anunt cu produs de vanzare intr-o localitatea prin care aveam drum. Anunt fara tel, trimit mesaj, raspunde dupa ce deja sunt departe de localitate.

#10
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,075
  • Înscris: 10.07.2013
Acum in decembrie transportul este gratis la OLX daca vinzi sau cumperi cu livrare prin Fan Curier. Posted Image

#11
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,853
  • Înscris: 27.04.2010
Doar cretinii pun anunturi fara a avea telefon de contact setat in cont ...

#12
cipri2bau

cipri2bau

    Violonist sarac care nici nu mai canta de disperat ce e

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,859
  • Înscris: 30.11.2017
Eu pun anunturi de cumparare si e mai usor

E f bine ca modereaza, abia reduce nr tepelor si teparilor.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate