Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

My Wallet by Emag

* * * * - 4 votes
  • Please log in to reply
428 replies to this topic

#109
mikaell

mikaell

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,888
  • Înscris: 24.12.2010

View Postslai, on 10 ianuarie 2022 - 23:24, said:

pe primul care a zis suma cumparaturilor, l-am crezut ca tine un excel cu tot ce cheltuie. dar acu' chiar toti aveti exceluri din astea?

am intrat in cont si am dat afisare toate comenzile. grosomodo am zis suma, nu credeam ca e relevant sa o dau la virgula

#110
aceton

aceton

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,793
  • Înscris: 11.04.2017

View Postslai, on 10 ianuarie 2022 - 23:24, said:

pe primul care a zis suma cumparaturilor, l-am crezut ca tine un excel cu tot ce cheltuie. dar acu' chiar toti aveti exceluri din astea?

Nu toti tinem excel dar cumparam pe firma sau pentru prieteni atehnici si se aduna repede sume mari in 10 ani.


#111
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,050
  • Înscris: 29.01.2016

View Postslai, on 10 ianuarie 2022 - 23:24, said:

pe primul care a zis suma cumparaturilor, l-am crezut ca tine un excel cu tot ce cheltuie. dar acu' chiar toti aveti exceluri din astea?

Eu am doua excel-uri : unul pt cand cumpar si altul pentru cand nu cumpar...Posted Image

#112
cyrusct82

cyrusct82

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 220
  • Înscris: 18.08.2011
Pentru cei interesați de acest wallet
Eu am primit email in aceasta dimineață că a fost activat și că am disponibil 1000 lei
Deci probabil cei care nu aveau funcția activata vor primi email când se activează

#113
Smarty

Smarty

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 801
  • Înscris: 03.04.2006
Atentie, daca cumparati ceva prin acest "wallet", se genereaza automat un contract de credit intre cumparator si o firma din polonia, nu e acelasi lucru cu "plateste peste 15 zile" care era defapt un fel de "te trec pe caiet 15 zile".

#114
craciuncostel

craciuncostel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,107
  • Înscris: 03.04.2005
Ca fapt divers am încercat și am făcut 3 tranzacții din acest portofel electronic. Inițial limita era de 1500 RON. După cele 3 tranzacții cu valoare totală de 500 Ron am observat că suma totală s-a modificat de la 1500 la 1000 RON.
Ulterior după ce am primit coletele și totul era ok am decis să plătesc pe loc produsele și am întregit suma dar ea a rămas la valoarea de 1000 RON.
Banii lor, condițiile lor, logica lor.

#115
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,824
  • Înscris: 18.12.2007
Probabil inca nu s-a facut decontul in banca si inca nu au primit banii. Mai asteapta un pic.

#116
Drumroll

Drumroll

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 350
  • Înscris: 16.07.2021
Nu s-a debitat automat fara confirmare cum era la plata la 15 zile, a venit sa dau confirmare ce nu am observat-o pe loc, dupa vreo ora am platit cu confirmare. Bine de stiut.

#117
MindArchitect

MindArchitect

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,712
  • Înscris: 30.11.2021
Am tot urmarit subiectul asta si cred ca faceau treaba buna daca implementau 12 rate fara dobanda, fara carduri si ce mai au ei la optiunile respective.

Este un inceput si my wallet dar este un inceput timid.
Tot urmaresc zic hai ca poate baga pe o perioada mai mare, o suma mai mare.

#118
Drumroll

Drumroll

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 350
  • Înscris: 16.07.2021
12 rate si valoare mare fara dovada de venituri? Cam multe vrei.

#119
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,774
  • Înscris: 25.01.2007
Io as prefera sa nu bage 12 rate. Nu de alta, dar  dobânzile trebuie acoperite de undeva, adică de la noi, prin preturi mai mari. Cine vrea 12 rate întra în prima banca întâlnită în cale și iese cu un card de credit în buzunar.

Edited by slai, 22 January 2022 - 11:44.


#120
MindArchitect

MindArchitect

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,712
  • Înscris: 30.11.2021
Crezi tu ca asa ar acoperi ei ratele?
Eu nu cred ca are legatura una cu alta.

Oricum au ridicat preturile cam mult.

#121
rotnic

rotnic

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,790
  • Înscris: 28.11.2005
L-am folosit, plătit mereu în avans, mi-au mărit portofelul de la 1.500 la 2.000. Mă rog, comand destule kkturi de la ei pentru că am easybox-ul în drum.

Edited by rotnic, 30 January 2022 - 18:02.


#122
wolfynwo

wolfynwo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,665
  • Înscris: 31.10.2013
Sambata mi-a fost respinsa o comanda de 584 (un pistol de lipit si un mixer cu bol ...) ron cu plata peste 30 de zile....
Deci pana acum imi sunt acceptate 2 comenzi cu plata peste 30 zile, toate platite la cateva zile dupa primirea coletelor, si una in rate din care am achitat 3 rate in avans ,si acum ba.
Da cu virgula...

Am revenit la cardul de cumparaturi !

Attached Files


Edited by wolfynwo, 31 January 2022 - 19:12.


#123
ccristyan

ccristyan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,028
  • Înscris: 17.03.2014
Pai acolo spune ca ai buget doar 227lei si comanda ta a fost de 584lei.

Din ce vad, comanda din 10 ianuarie + comanda din 13 ianuarie + 227lei buget disponibil = 1000lei.

Probabil sistemul lor nu a procesat inca plata in avans pentru comanda din 13 ianuarie si pentru cele in rate proceseaza doar dupa ultima rata, le poti scrie un email sa te lamureasca.

Edited by ccristyan, 31 January 2022 - 19:23.


#124
wolfynwo

wolfynwo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,665
  • Înscris: 31.10.2013
Suma e blocata de ei...
Iar daca nu aveam sold suficient , nu ma lasa sa aleg optiunea de 30 zile sau rate.
Revin cu un screenshot in care se vede ca am doar 3 comenzi...ultima nu apare.
In fine , m-au convins.

LE: Am atasat si mailul in care sunt anuntat ca mi-a fost respinsa tranzactia.

Attached Files


Edited by wolfynwo, 31 January 2022 - 19:33.


#125
ccristyan

ccristyan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,028
  • Înscris: 17.03.2014
Eu asta inteleg din pozele tale, ai sold disponibil doar 227lei si poti plasa o comanda de maxim 227lei, tu ai plasat de 500 si ti-a fost respinsa.

Iti dai seama ca pot exista anumite erori, cel mai bine le scrii un email sa te lamureasca.

#126
Drumroll

Drumroll

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 350
  • Înscris: 16.07.2021
E clar ca nu actualizeaza la timp anumite chestii,, aveam o comanda la 15 zile pe sistemul vechi, a fost achitata pe 29 dec, abia pe la mijlocul lui ianuarie s-a actualizat disponibilul total..

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate