Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Război.

  • Please log in to reply
292 replies to this topic

#37
arisel

arisel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 579
  • Înscris: 19.12.2008
Scuze Off-topic!

Edited by arisel, 05 December 2021 - 04:04.


#38
Bombalurina

Bombalurina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,273
  • Înscris: 08.11.2016

View PostAlltrack, on 05 decembrie 2021 - 03:54, said:

dar erou/eroina sau veteran nu esti , never daca nu ai luptat in razboi pentru Romania !
Clar nu sunt dar daca acum va fi un razboi voi fi in primele randuri spre deosebire de tine care vei fi in spatele tastaturii.

#39
arisel

arisel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 579
  • Înscris: 19.12.2008

View Posttomaso, on 05 decembrie 2021 - 03:53, said:

Prima zi de instrucție ar fi amuzantă.   90%  vor spune că ei nu pot să facă asta,  nu fug că-i greu,  nu se târăsc pentru că pe jos sunt microbi și mă-sa le-a spus să se ferească.   Apoi vor vomita, se vor da bolnavi, vor simula că le vine rău.   Numai că nu le va merge cu chestiile astea. Cine cade, bagă.   Îți este rău?  Bagă! Bagă! Aaaa, vomiți?   Bagă! Mori?   Bagă! Plângi?   Bagă și la noapte ești planton doi.
Cred ca esti de leatul meu, gandim la unison..! (scuzati off-ul)

#40
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009

View Posttomaso, on 05 decembrie 2021 - 03:49, said:

Uuuu … trotinetiști fioroși … mă atacă … ioi!!!   Ce coșmar!
Îți dai seama că în caz de război toți acești trotinetiști hipsteri vor trebui rapid instruiți?    Să uite de civilie?   Să uite de mă-sa, de fufă,  de tot și să se transforme în soldați instruiți?
Ma-sa si fufa. De ce n-ai zis de ma-sa si de ta-su? Te-ai dat de gol, ce ai in minte, vezi...

Edited by Cr1spy, 05 December 2021 - 04:12.


#41
Alltrack

Alltrack

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,737
  • Înscris: 01.08.2020

View Posttomaso, on 05 decembrie 2021 - 03:56, said:

Sorry, vorbești exact ca un civil neinstruit.  
În armată contează să respecți ordinele.  Nu mori “oricând”  ci doar atunci când ți se ordonă.   Tot ceea ce contează este ordinul superiorului.
Ce te mai alinti Posted Image ! Ti-a picat subiectul...''da bine''Posted Image !

#42
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005

View PostAKSAGUAM, on 05 decembrie 2021 - 01:28, said:

In cazul unui conflict armat cum facem, ne inrolam voluntar, ne inroleaza altii cu japka, fugim in munti ? Cum ar fi sa te culci si dimineata sa vezi la stiri ca incep inrolarile, sa vezi ca da lumea navala si goleste magazinele, sa auzi ca se inchid granitele pe sensul de iesire ?
Citi din voi ati tras cu arma ?

Dacă se decretează mobilizarea,   îți iei strictul necesar pentru câteva zile și te duci către locul de adunare stabilit și anunțat.   De regulă,  acesta va fi în parcarea unui hypermarket,  sunt niște afișe pe care scrie  “Loc de adunare”.     Acolo vei fi preluat și te vei urca într-un camion al armatei.  Sau autobuz, după caz.  

Nu trebuie să te temi că se duce lumea să golească magazinele,  pentru că acestea vor fi închise și păzite.   La fel ca și ieșirile din orașe,  drumurile principale  etc.
Se for institui siteme de raționalizare a resurselor.    Nu fugi în munți pentru că va fi ilegal,  vei deveni dezetor pe timp de război.   De fapt,  nici nu vei avea cum să ajungi în munți pentru că nu vei putea circula liber.  Doar cu program.  Și nu pe timp de noapte.    Fiecare bărbat pretabil pentru a fi mobilizat va fi luat în evidență.

#43
Bombalurina

Bombalurina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,273
  • Înscris: 08.11.2016

View PostAlltrack, on 05 decembrie 2021 - 04:04, said:

nu ai vazut un glont in viata ta !

Am vazut mai multe decat iti inchipui tu. Si chiar le-am folosit si inca le folosesc dar...fii tu destept cu eroii tai. Multumesc pentru ca m-ai facut gunoi.

#44
Alltrack

Alltrack

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,737
  • Înscris: 01.08.2020

View PostBombalurina, on 05 decembrie 2021 - 03:58, said:

Clar nu sunt dar daca acum va fi un razboi voi fi in primele randuri spre deosebire de tine care vei fi in spatele tastaturii.
Din nou depinde !
Daca Merkel , finu' lui Putin din Austria la care danseaza la nunta , Micron si alti smecheri europeni  au relatii cu rusii si chinezii DIRECTE si iau gaze ieftin si alte relatii comerciale iar la noi urla retarzii USR-isti ca nu e voie , sa fii tu acolo ...eu NU .
Daca Wuhanis ne baga in razboi cu rusii doar ca sa isi merite sapca , mergi tu...eu nu !
Daca ne ataca cineva pe bune , eu sunt primul acolo , te astept...desi dureaza , pare ca esti ardelean dupa stramosii cu brice nemtesti care nu au luptat deloc !
PS - Eu nu te-am facut gunoi ci tu !

Edited by Alltrack, 05 December 2021 - 04:19.


#45
Bombalurina

Bombalurina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,273
  • Înscris: 08.11.2016

View PostAlltrack, on 05 decembrie 2021 - 04:04, said:

Hai , gata cu vrajeala ! Cine stie despre ce papagali discuti !

In fine, nu vorbesc despre papagali dar tu de unde sa stii? Strabunicul meu a luptat in ww2 si despre el vorbeam adineaori. Am avut bunic care a luptat in acelasi razboi si care a fost condamnat la moarte in contumacie(a fost si pe la Auschwitz nu ca prizonier dar a dormit prin cuptoarele alea) dar, doar ai tai sunt buni, asa-i? Restul sunt papagali. Sa-ti fie rusine!

#46
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005

View PostCr1spy, on 05 decembrie 2021 - 04:05, said:

Ma-sa si fufa. De ce n-ai zis de ma-sa si de ta-su? Te-ai dat de gol, ce ai in minte, vezi...

Tu lasă psihologia asta feministă atunci când vine vorba despre militărie.
Militarul nu are nici mamă, nici nevastă, nici vreo fufă.    Alea sunt în civilie.  

Soldatul neinstruit trebuie să fie făcut a uita tot ce l-a învățat mă-sa.    Mamele,  în general,  nu știu să-și educe copiii.    Îi învață prost, în cocoloșesc,  alea alea.   Iar soldatul trebuie instruit.  Adică trebuie să uite tot ce l-a învățat mă-sa acasă.   De exemplu,  mumă-sa l-a dereglat toată tinerețea cu  “spală-te pe mâini”.    Nașpa!    În armată trebuie să mănânci când poți, nu contează că-s mâinile murdare.    Mamele le spun copiilor lor  “mănâncă încet,  nu te grăbi”.    Nașpa.    De aceea,  soldatul trebuie instruit,  învățat să mănânce în viteză,  să înghită repede, nu să mestece ca o fufă anoxerică și constipată.     Are două minute pentru micul dejun.   După aceea bagă vreo jumătate de oră  ca să se obișnuiască cu ideea că ce-ai în stomac rămâne acolo, nu vomiți ca o fufă leșinată.    Chestii din astea  care îl vor învăța pe soldat că tot ceea ce i-a spus mă-sa nu se aplică în armată.

#47
Alltrack

Alltrack

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,737
  • Înscris: 01.08.2020

View PostBombalurina, on 05 decembrie 2021 - 03:39, said:

Se vede cat stii, venerezi niste asa zisi eroi de prin 1900 toamna.
Baiat/fata ca nu ai spus , tu ai spus ca eroii vechi sunt naspa .

View PostBombalurina, on 05 decembrie 2021 - 03:55, said:

Sa-ti fie rusine! Am avut si eu in familie asa zisi veterani de razboi, au venit acasa cu cateva briciuri germane si fara sa fi tras vreun glont cu arma din dotare.
Alta dovada de respect pentru stramosii tai !

#48
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005

View PostAlltrack, on 05 decembrie 2021 - 04:06, said:

Ce te mai alinti Posted Image ! Ti-a picat subiectul...''da bine''Posted Image !

Îmi aduc și eu aminte de tinerețe.    În prima zi mi s-a spus.   Armata este nașpa.   O să vă fut.   Știți pe cine să înjurați?  Pe Cuza!   Nu pe mine.  El a inventat armata, nu eu!

Eu cred că în pofida intrării în NATO și beșini strategice,  armata va rămâne la fel.    Este procesul prin care un tânăr este transformat în soldat.   Altă metodă nu se știe.  Principiile sunt tot alea, de pe vremea lui Cuza Vodă.

#49
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009

View Posttomaso, on 05 decembrie 2021 - 04:25, said:



Tu lasă psihologia asta feministă atunci când vine vorba despre militărie.
Militarul nu are nici mamă, nici nevastă, nici vreo fufă.    Alea sunt în civilie.  

Soldatul neinstruit trebuie să fie făcut a uita tot ce l-a învățat mă-sa.    Mamele,  în general,  nu știu să-și educe copiii.    Îi învață prost, în cocoloșesc,  alea alea.   Iar soldatul trebuie instruit.  Adică trebuie să uite tot ce l-a învățat mă-sa acasă.   De exemplu,  mumă-sa l-a dereglat toată tinerețea cu  “spală-te pe mâini”.    Nașpa!    În armată trebuie să mănânci când poți, nu contează că-s mâinile murdare.    Mamele le spun copiilor lor  “mănâncă încet,  nu te grăbi”.    Nașpa.    De aceea,  soldatul trebuie instruit,  învățat să mănânce în viteză,  să înghită repede, nu să mestece ca o fufă anoxerică și constipată.     Are două minute pentru micul dejun.   După aceea bagă vreo jumătate de oră  ca să se obișnuiască cu ideea că ce-ai în stomac rămâne acolo, nu vomiți ca o fufă leșinată.    Chestii din astea  care îl vor învăța pe soldat că tot ceea ce i-a spus mă-sa nu se aplică în armată.
Stii cand mi-am dat seama ca doar te-ai folosit de mine sa-i transmiti mesaje de ura unei anumite femei? Exact cand mi-ai spus ca sunt feminista si am obiceiuri proaste...

Edited by Cr1spy, 05 December 2021 - 04:34.


#50
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005

View PostCr1spy, on 05 decembrie 2021 - 04:05, said:

Te-ai dat de gol, ce ai in minte, vezi...

Înainte de a executa programul de somn (în armată nu se doarme, în caz că nu știi,  se execută programul de somn, nu dormi așa, ca civilul, când ai chef) țin să-ți spun că nici ție nu ți-ar strica un pic de instrucție, ceva târâș pe coate,  sub pat adunarea (ca să exersezi adăpostirea în caz de atac aerian),  niște culcaturi și sculaturi în timp ce reciți din uzul armei.    Să simți că servești patria.

Noapte bună!

#51
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009
Ce vise erotice ai... cu juisari de instructor...

Edited by Cr1spy, 05 December 2021 - 04:40.


#52
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005
Servesc Patria!

#53
Alltrack

Alltrack

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,737
  • Înscris: 01.08.2020
De la razboi , subiectul s-a transformat in visele erotice ale lui Tomaso cand conduce un pluton de bunaciuni , cu sculate si culcate , taras si pe coate Posted Image ! Daca sunt mai uratele le baga si masca de gaze , pozitiile raman aceleasi ! Pe alea care nu ii plac le imbraca in completul chimic si le uita pe unde le-a lasat !
Asta da erou al patriei Posted Image !

Edited by Alltrack, 05 December 2021 - 04:49.


#54
arisel

arisel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 579
  • Înscris: 19.12.2008
Scuze, @Cr1spy, cu tot respectul, colegule sau colega de forum, dar mi se pare ca tu esti un pic off-topic!Posted Image

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate