Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Momentul Aprilie 1964

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...
 Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 

Ați avut radio și tv portabil?

* - - - - 7 votes
  • Please log in to reply
44 replies to this topic

#37
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,906
  • Înscris: 14.11.2004
TV-ul Sport facea parte din "dotarea" de camping a familiei, pe langa cortul de 4 persoane si alte treburi firesti. TV-ul il alimentam de la bornele bateriei la 12V, el fiind cu alimentare hibrida de 230V AC si 12V DC. Radio si lanterne cu baterii, ca sa treaca mai usor timpul.

#38
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,566
  • Înscris: 13.06.2004
Cu radio înţeleg că trecea mai uşor timpul, dar cu lanternele?   <_<

#39
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,877
  • Înscris: 28.11.2006
Se vede ca n-ai fost in viata ta cu cortul :P Fara lanterna esti mort. Si ajuta sa treaca si timpul, poti sa joci carti la lumina lanternei :lol:

#40
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,566
  • Înscris: 13.06.2004
Am vrut să merg pe unde se varsă Dunărea în mare, dar nu s-a întâmplat vreodată. Mă întreb însă cum aş fi petrecut fără radio şi cum ai fi putut transporta fără maşină până acolo.

#41
baribalu

baribalu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,669
  • Înscris: 23.10.2006
De rucsac, ai auzit? Pana la Sulina ai vapor.

Edited by baribalu, 03 January 2022 - 14:59.


#42
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,566
  • Înscris: 13.06.2004
Am auzit. Numai că niciodată nu am fost vreun forţos. Poate câteva haine puteam lua, dar cortul sau corturile cine să le care, dacă eram în grup de maxim 3-4.

#43
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,877
  • Înscris: 28.11.2006
Prin 2010 am fost prima data pe munte cu niste prieteni. Am carat intr-un rucsac vreo 20 de kile de conserve, ca am stat vreo 4 zile pe acolo :P Ma intrecea baiatul de 7-8 ani al prietrenului care a organizat iesirea (montaniard experimentat). Si cu toate astea, am mers si in anul urmator, pe acelasi traseu :P

#44
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,080
  • Înscris: 20.12.2007

 djl, on 05 ianuarie 2022 - 14:02, said:

Am auzit. Numai că niciodată nu am fost vreun forțos. Poate câteva haine puteam lua, dar cortul sau corturile cine să le care, dacă eram în grup de maxim 3-4.
Aceeași atitudine mega defetista. Nu fac aia ca d-aia. Și de aia nu ai incercat niciodată nimic. Nici măcar în relație cu pasiunile tale nu ai făcut nimic notabil doar ai stat pe margine. O sa pomenești la nesfârșit ca te-ai plimbat cândva pe multe linii RATB de parca ar fi vreo performanta asta în raport cu alții care o fac zilnic și fără sa dea mare importanta.


#45
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,520
  • Înscris: 20.10.2006
Am avut ambele. In familie a existat tv portabil inca dinainte de revolutie chiar. Radio portabil am si folosesc si acum in special in calatoriile din zone izolate, insa mai modern - merge si cu baterii li-ion/alimentat/incarcat pe usb, cu redare si de pe stick pe langa AM/FM/SW.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate