Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?
 Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...
 

Care laptop e mai bun dintre cele 2?

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
Yola12

Yola12

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 02.12.2021
Buna ziua. Doresc sa achiziționez un laptop in perioada aceasta . Am un buget de aprox 2500 Ron. Va fi folosit in principiu la Office, multitasking si navigare web. Care dintre cele 2 vi se  pare mai bun? Accept si alte recomandari daca sunt mai bune decat ce am gasit eu(fara Asus am avut numai experiențe proaste cu ele) Mulțumesc

Laptop Lenovo ThinkBook 15 G2 ARE cu procesor AMD Ryzen 3 4300U pana la 3.70 GHz, 15.6", Full HD, 8GB, 256GB SSD, AMD Radeon Grahics, Free DOS, Mineral Grey

Laptop HP 255 G8 cu procesor AMD Ryzen 5 3500U, 15.6", Full HD, 8GB, 512GB SSD, AMD Radeon Vega 8 Graphics, Windows 10 Home, Silver



#2
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,767
  • Înscris: 01.11.2005
Baga linkuri ca sa vedem si preturile...

#3
Yola12

Yola12

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 02.12.2021
Astea sunt linkurile la cele 2:

Lenovo https://www.emag.ro/...rch-Action=view

Hp  https://www.emag.ro/...rch-Action=view

#4
Corbus

Corbus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 184
  • Înscris: 28.11.2001
Prețul de 2500 lei este mare - pe scurt nu merită niciunul. Dacă totuși ții neapărat să îl folosești la office ia-l pe cel cu licență fiindcă are  spațiu mai mare de stocare și poate vei avea nevoie, procesoarele fiind cam egale.

#5
DrLexic

DrLexic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 313
  • Înscris: 01.08.2010
Eu am prins unul resigilat, asus-x515ea- 8gb ram, 256 ssd, i3 gen a 11-a, din pacate nu are tastatura iluminata.
1450 lei, best buy. Am plasat comanda la 3 noaptea. Mai era unul, acum vad ca nu mai e disponibil
Cum sa dau 2500 lei pe i3 sau ryzen 3? Maxim 2000 de lei... Ai grija sa iei ultima generatie de i3, pe 10 nm, boost pana la 4.1 ghz

Edited by DrLexic, 02 December 2021 - 10:07.


#6
RomanianAngel

RomanianAngel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,312
  • Înscris: 03.01.2009
Ca sa iti raspund la intrebare, intre astea 2 eu as alege Lenovo. E mai ok construit, procesorul e de generatie mai noua.

#7
Fratello

Fratello

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,605
  • Înscris: 14.02.2006
Asteapta rabla ... Am luat cu voucher un Lenovo Ryzen 5 / 4500, cu 1500 lei.

#8
VladVladd

VladVladd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 589
  • Înscris: 25.08.2020
Iti recomand sa mai plusezi putin bugetul si sa iei VivoBook 15 OLED M513UA, deoarece are un ecran superb, luminos, clar (OLED, Full Hd, 400 nits) si isi merita pe deplin banii acestia, Procesor performant AMD Ryzen 5 5500U (8M Cache, up to 4.0 GHz), 8GB DDR4 memorie RAM, stocare 512GB SSD, constructie de calitate, autonomie mare a bateriei si portabilitate ridicata !!

https://www.pcgarage...sparent-silver/

#9
Yola12

Yola12

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 02.12.2021

View PostFratello, on 02 decembrie 2021 - 12:16, said:

Asteapta rabla ... Am luat cu voucher un Lenovo Ryzen 5 / 4500, cu 1500 lei.

Pai rabla o aștept ca m-am inscris:)

#10
Yola12

Yola12

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 02.12.2021

View PostCorbus, on 02 decembrie 2021 - 10:01, said:

Prețul de 2500 lei este mare - pe scurt nu merită niciunul. Dacă totuși ții neapărat să îl folosești la office ia-l pe cel cu licență fiindcă are  spațiu mai mare de stocare și poate vei avea nevoie, procesoarele fiind cam egale.

Preturile sunt umflate la toate laptopurile acum din pacate.

#11
Yola12

Yola12

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 02.12.2021

View PostRomanianAngel, on 02 decembrie 2021 - 12:13, said:

Ca sa iti raspund la intrebare, intre astea 2 eu as alege Lenovo. E mai ok construit, procesorul e de generatie mai noua.
Mulțumesc. Tot spre el tind si eu.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate