Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Intrebare casti logitech G930

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
Pieptoasa

Pieptoasa

    38G

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 31.07.2011
Buna dragilor, am o intrebare pe cat de scurta.. pe atat de complexa..
Am primit sa folosesc castile din titlu.. evident principala utilizare e in conversatii pentru mine, deci folosesc intens si microfonul. Ideea e ca mi-ar prinde bine daca as insera in usb doar stick-ul ei nu tot acel..charger
.
1. Da - functioneaza asta dar parca simt si o diferenta (negativa) de calitate a sunetului folosind doar stick-ul. Sunt eu de vina sau charger-ul acela cu cablu face mult mai..multe?
2. Poate imi spuneti de unde pot lua niste cupe de rezerva ca actualele s-au mai uzat.

Specificatii
Multumesc.

[ https://resource.logitechg.com/w_1024,c_limit,q_auto,f_auto,dpr_auto/d_transparent.gif/content/dam/gaming/en/products/g930/g930-feature-2.png?v=1 - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Pupa Pieptoasa

Edited by Pieptoasa, 30 November 2021 - 21:51.


#2
DreamWatcher

DreamWatcher

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 18.05.2007
Hello,

Eu as putea sa raspund doar la intrebarea cu numarul 2. Am si eu niste casti Logitech (dar alt model, g933) si am luat cupe si headband de pe (sper ca am voie sa mentionez numele site-ului si nu e considerata reclama): padforce.ro
Am vazut ca au si pentru modelul de casti pe care-l detii tu.

Over & Out

#3
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,835
  • Înscris: 01.11.2005
La 1 iti pot spune din propria experienta, ca le am avut si eu, ca trebuie sa iti instalezi Logitech Gaming Software dar vesiunea veche (eu aveam versiunea 8.35.18) deoarece versiunea noua e cam varza. Cu asa ceva calitatea sunetului creste considerabil plus ca se simte o diferenta cand activezi Dolby.

Edited by tehnics, 01 December 2021 - 11:09.


#4
Pieptoasa

Pieptoasa

    38G

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 31.07.2011
@tehnics - deci doar stick-ul si soft-ul imi sunt necesare.
Eu nefiind cu gaming-ul si soft-ul in sine fiind dedicat customizarii in acest sens.. dar daca spui ca face diferenta. In ce sens e varza noua versiune?

Edited by Pieptoasa, 01 December 2021 - 15:27.


#5
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,835
  • Înscris: 01.11.2005
Daca ai LGS (logitech gaming software) instalat ai acces la mai multe optiuni de sunet, nu doar cel standard care ti-l da windows-ul (adica doar stereo). Poti opta pentru un sunet spatial, un sunet cu mai mult bass, un sunet cu dolby (ceea ce inseamna ceva superior) etc.
Softul in sine n-are treaba cu gamingul, doar denumirea e asa pentru ca face referire la mai multe device-uri (mouse, tastatura, casti). Defapt in sine, G930 sunt casti de gaming, de aia sunt incluse in acel soft.
Ultimele versiuni au venit sub denumirea de G-HUB, unde nu mai avea aceiasi usurinta in modificarea si ajustarea castilor. Treaba asta au observat-o multi asa ca au revenit la vechile versiuni.

Posibil nu te intereseaza, dar las asta aici
https://candid.techn...g-software-lgs/

Edited by tehnics, 01 December 2021 - 15:39.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate