Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...
 Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa
 [email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur

Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...
 Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni
 

Sfat achizitie imprimanta

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
Bombalurina

Bombalurina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,273
  • Înscris: 08.11.2016

View Postkato1, on 29 noiembrie 2021 - 19:20, said:

insa imprimantele cu ciss sunt altceva. refill-ul se face extrem de usor, fara sa te murdaresti.

Stiu ce este ciss dar in 2021 nu mai pot sa vad si sa aud de tus.
Ca o paranteza dintre toate acele imprimante de care ziceam a existat(de fapt exista inca) una singura la care nu s-au infundat cartusele nici dupa 2 sau 3 ani ne nefolosire, o imprimanta Diletta.

#20
proc

proc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 30.09.2014
V-am cerut parerea in legatura cu 2 imprimante color la 300 lei si unii dintre voi ma trimit la laser color, pe care nu le-am vazut sub 1.500 - 2.000 lei.:)
Nu cred ca merita sa dau 2.000 pentru 20-30 de copii lunar.

View PostExcelsior01, on 29 noiembrie 2021 - 17:57, said:

Pe aia la 268 lei o are un prieten,de cativa ani,printeaza din an in paste, nu a avut probleme cu ea;a dat pana in 200 de lei,parca,acum cel putin 2 ani,sau mai bine.
Care e aia la 268 lei?
Va multumesc tuturor pentru raspunsuri.

#21
Bombalurina

Bombalurina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,273
  • Înscris: 08.11.2016
N-ai specificat nicaieri ca vrei color. In acest caz ia-o pe care-ti place, tot un drac.

#22
ldpe

ldpe

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,560
  • Înscris: 08.03.2017

View Postproc, on 29 noiembrie 2021 - 17:46, said:

Daca aveti o alta recomandare de pana in 350 lei.
E peste 350 lei recomandarea dar trebuie mare atentie la consumabile , aici ai gratuit 6 luni dupa care faci abonament si vine cu ele la usa .
Marele avantaj este ca ai o multifunctionala nu imprimanta , merge prin conectare smart , rapid si elegant
https://www.emag.ro/...b/pd/DBHDPKMBM/

Cartuse la 60 si ceva de lei daca renunti la abonamentul HP

#23
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,729
  • Înscris: 30.08.2006
E o solutie si asta cu abonament pe numarul de pagini. 6 luni abonament gratuit. 300 lei imprimanta.
15 lei pentru 50 de pagini care pot fi chiar si foto sau 5 lei pentru 15 pagini. Fara obligatii.
[ https://s13emagst.akamaized.net/products/36381/36380917/images/res_30a70ea6a154d1167ee94be5dd39b0c0.jpg?width=450&height=450&hash=2342D6BB475EFBBB91271813128F5899 - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Leo2006, 29 November 2021 - 21:32.


#24
gabivl67

gabivl67

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 05.09.2010
https://www.emag.ro/...b/pd/DTZW9MMBM/
Cartusele sunt ieftine, duzele de imprimare sunt pe cartuse, ia-o pe cea mai ieftina wireless, pentru 30 pagini pe luna e perfecta.

#25
bluesnake

bluesnake

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,751
  • Înscris: 22.11.2006
chiar iti trebuie neaparat color? Daca nu esti 100% convins, ia laser alb-negru, si iti vei multumi mai incolo.

Am avut un jeg de Canon cu cerneala mai demult, numai si numai probleme, avem camera atelier pt imprimata, cu diverse componente, diverse cartusuri, seringi, pete peste tot, ba se usca, ba printa prost. Ar trebui sa stii, ca la cele cu cerneala mai trebuie schimbate niste lucruri, altfel scade calitatea printarii. In fine, mi se pare intoarcerea la cerneala ca mouse-ul cu bile si monitorul CRT. Ti-au zis si colegii, dar banii tai, casa ta, faci ce vrei. Eu, decat sa mai am imprimanta cu cerneala mai bine merg la copy-center sa printez.

Acum am un Samsung multifunctional laser, monocrom. A ajuns la mine dupa ce a fost folosit barbaric, ani de zile intr-o scoala. Are ceva probleme cu mecanismul de hartie, scoate doar cate o pagina pe rand, si trebuie pus cate o foaie, altfel se infunda. Dar cartusul tine o vesnicie, calitatea este perfecta si nu-mi fac griji ca o data la 2 saptamani trebuie sa fac ceva. E la mine de 4 ani. Am tot asteptat sa termine cartusul sa iau alta imprimanta cu totul, dar inca nu am reusit. Tot asa la 20-30 pagini pe luna.

Nu ma mai intorc la cerneala decat daca sunt 10m de zapada afara sau vine sfaristul lumii.

Edited by bluesnake, 30 November 2021 - 10:37.


#26
ldpe

ldpe

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,560
  • Înscris: 08.03.2017
Ink jet-urile sunt foarte semnsibile, consumabilele practic fac vanzarea , imprimanta nu are valoare .
Pana in 500 lei cam toate sunt o apa si-un pamant
Am in posesie de ani buni un Canon IP 5000 care cred ca printre ultimele ink-jeturi facute cu responsabilitate , fara cip, cu tancuri ce suporta refill la nesfarsit, cerneala de calitate buna . Am gasit print head-uri noi pe aliexpress si am luat inca 3 bucati, da, acestea sunt consumabile si fara esti terminat
Am avut HP-uri ink jet fara numar ce aveau cartuse HP 21 si 22 , pana acum vreo 8 ani erau calitative cele cumparate separat , dupa numai teapa am luat cu ele , cartus nou, montat , dungi, mai numai ca nu-ti venea sa inebunesti asta dupa ce dadeai 100 lei/cartus - am luat imprimanta si direct la reciclare a ajuns , nu mi-am permis sa o donez cuiva sa-mi bat jos de el .
Am un HP multifunctional de ani buni, un MFP M125nw , laser fara duplex automat - peste asteptari atat la fiabilitate cat si la consumabile after market , un cartus costa 40 lei, efectiv nu ma murdaresc sa bag praf in ele si sa schimb cipul , 30 lei costa reumplerea ...
Si sfatul meu este laser , este prietenoasa cu portofelul .

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate