Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Usa Cu Prag 0, Multi Zero (0 mm), Acces Nerestrictionat

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
Digix

Digix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,791
  • Înscris: 03.02.2007

 Naijax, on 29 noiembrie 2021 - 17:13, said:

Da-o-n ma-sa de treaba ca nu poti sa iei pielea de pe om
De acord. Ar fi problemă dacă am lua materialele cu 500 de euro și le-am vinde cu 2000. Ce te faci însă când materialele sunt 1900, o poți da la 1800?

Pentru o ușă de calitate, totdeauna materialele vor fi scumpe. Altfel, improvizații ieftine se găsesc cu snopul. Se poate stabili un buget pentru ușa respectivă? În bugetul ăsta se caută ce se poate face.

#20
Timplarualin

Timplarualin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 596
  • Înscris: 05.03.2020
Consider că se poate face ușă fara a costa exagerat( ceva mai mult fata de o ușa normală),cu ceva modificări necesare,dar se poate

#21
DeaD

DeaD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 380
  • Înscris: 26.08.2006
Gutmann Weser 0

Exista la furnizori in Romania dar e foarte scump.
Si neaparat e nevoie de prag automat de exterior.

#22
djswoop

djswoop

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 183
  • Înscris: 08.12.2007
Zicea cineva aici de o usa cu perie. Evident ca aia a fost prima propunere a tuturor pentru o astfel de usa.
Solutii sunt destule. Nu stiu cat sunt de fiabile. Dar, majoritatea "oamenilor de bine", in loc sa ajute putin, au vrut sa traga de pret in sus.
Aici fiind vorba de o persoana cu dizabilitati pentru care si 1000 de euro sunt un extra-efort deosebit financiar.
Intrebarea mea este: e asa de greu de implementat un sistem din asta intr-o usa? fie ea pvc sau aluminiu
Maco
Athmer
Multumesc tuturor de raspunsuri.

Edited by djswoop, 12 December 2021 - 23:46.


#23
Timplarualin

Timplarualin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 596
  • Înscris: 05.03.2020

 djswoop, on 12 decembrie 2021 - 23:45, said:

Zicea cineva aici de o usa cu perie. Evident ca aia a fost prima propunere a tuturor pentru o astfel de usa.
Solutii sunt destule. Nu stiu cat sunt de fiabile. Dar, majoritatea "oamenilor de bine", in loc sa ajute putin, au vrut sa traga de pret in sus.
Aici fiind vorba de o persoana cu dizabilitati pentru care si 1000 de euro sunt un extra-efort deosebit financiar.
Intrebarea mea este: e asa de greu de implementat un sistem din asta intr-o usa? fie ea pvc sau aluminiu
Maco
Athmer
Multumesc tuturor de raspunsuri.
sistemul de prag zero costă destul de mult+ că vine foarte greu,la tine se poate face o ușă fara prag,cu cercevea rezidențială ( mare de 125-130) ,se îndepărtează partea cu garnitura( aproximativ 2 cm) se pune in falt sistemul de garnitura retractabila( cost 150-200ron)+ 2 rinduri de perie.asa se asigura o entasare cît de cît mulțumitoare

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate