Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 Va rog recomandati echipa serioa...

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari
 

Plimbari de noapte

  • Please log in to reply
43 replies to this topic

#1
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
o groaza de clipuri is pe net , cu persoane care se plimba noapte , cu muzica , de  obicei cu masini  puternice sau scumpe
Va plac plimbarile de noapte cu muzica?   Personal da, desi nu avem masina nici scumpa nici puternica, dar de fiecare data cand mergem noaptea e o placere sa ascult muzica
Zic "mergem" ca eu nu am carnet , merg cu  tata.  Am venit de cateva  ori de la meciuri si am venit pe la 12 noaptea.  Perfect , nici masini , noaptea fara zgomote , melodii house in casca
Exemplu de cantec perfect de mers noaptea cu masina
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/rxCvwKdox6A?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Adaug ca e tare rau sa fie senzatie de mers  cu masina + muzica la casca , dau o relaxare tare Posted Image

PS faptul ca la clipul pus arata denumirea de "mafie" nu are relevanta.  Pur si simplu eu scriu de plimbari, o groaza cu clipuri nu is nici mafioti nici smecheri etc ci doar asa baga denumirea

#2
TheWarrior

TheWarrior

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,051
  • Înscris: 16.10.2007

View Postkarax, on 26 noiembrie 2021 - 08:29, said:

Va plac plimbarile de noapte cu muzica?   Personal da, desi nu avem masina nici scumpa nici puternica, dar de fiecare data cand mergem noaptea e o placere sa ascult muzica
Zic "mergem" ca eu nu am carnet , merg cu  tata.
Vorbesti serios?
E o aventura sa mergi noaptea prin Romania.
Mai deunazi prezenta un caz cu un tip care a intrat intr-o cireada de bivoli prin Bistrita parca.

#3
A10

A10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,068
  • Înscris: 19.12.2012
si mie imi place sa ma plimb cu masina dar mie imi place sa ascult motorul... Fiind benzinar, la turatii mai mari se aude destul de fain. Muzica o ascult in club sau acasa

#4
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,059
  • Înscris: 20.12.2007
E placut sa mergi noaptea prin oras cand e traficul foarte lejer cu muzica in surdina.
Prin 2003-2004 aveam niste ture de lucru mai aiurea si ieseam tarziu in nopate si aveam radioul pus pe radio Deea sau Vibe , nu-mi aduc aminte exact. Cert este ca incepea de pe la 21:00 un house foarte misto. Si erau foarte putine intreruperi de publicitate sau glume sclifosite de ||DJ. Acum am radioul pus pe Dance FM ca Marius Onuc nu deranjeaza decat foarte putin

#5
baribalu

baribalu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,660
  • Înscris: 23.10.2006
Muzica la casti+condus=accident.

#6
emeral

emeral

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,492
  • Înscris: 16.09.2021

View Postkarax, on 26 noiembrie 2021 - 08:33, said:

Va plac plimbarile de noapte cu muzica?
Adaug ca e tare rau sa fie senzatie de mers  cu masina + muzica la casca , dau o relaxare tare Posted Image


Acum vreo 28 de ani cu muzica asta la maxim și cu geamurile deschise mergeam cu 140 în București

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/JYIaWeVL1JM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

O luam pe Barbu Văcărescu unde reduceam viteza în curbe să nu mă răstorn, la Băneasa intram pe bulevard și o țineam Arcul de Triumf, Kiseleff, piața Victoriei, Magheru, Unirii intram în pasaj și acceleram la maxim când intram în pasaj, ieșeam din pasaj la Budapesta și mă duceam acasă.

Făceam foarte des drumuri din astea noaptea atunci și era gol Bucureștiul.

Cu mai multe mașini și Dacie și străine am mers așa câțiva ani ca nebunul până a început să se aglomereze orașul și noaptea.

Edited by emeral, 26 November 2021 - 08:49.


#7
GaBogdan

GaBogdan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 625
  • Înscris: 02.09.2020
Yep, pentru mine e o placere sincer. Daca si ploua e perfect, acolo e relaxarea mea, ploaia, condusul, muzica si fara trafic. Si nu, nu conduc ca prostul, acolo cu 50-60 depinde unde sunt, merg pe prima banda si imi vad de treaba mea. Ascult o piesa de 3-4 ori si tot imi place Posted Image

Daca tot suntem asa sinceri, pun si eu o piesa pe care o ascult cu drag in acele momente, JJ- Still:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/U60Euqbj43U?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

P.S: gusturile nu se discuta, asa ca sa nu va aud

Edited by GaBogdan, 26 November 2021 - 08:45.


#8
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,529
  • Înscris: 15.06.2004
Karax, vezi ca nu s-a ridicat restrictia de circulatie pe timp de noapte...

#9
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
La noi in judet , ma credeti sau nu ,  s-au bagat sosele , si s-au realizat n poduri si etc
E soseaua ca masa , nu e o groapa

#10
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,636
  • Înscris: 29.12.2016
Eu prefer sa conduc in week-end, ziua, cand este mai lejer, si imi place sa admir peisajele, atat cat este posibil fara sa-mi distraga atentia de la condus, ascultand muzica la un nivel mediu si cu sotia in dreapta. Desigur, evit valea Prahovei.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/TXyhYsO1L6c?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by 2Unlimited, 26 November 2021 - 08:54.


#11
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
radio de  ascultat e radio beat , doar muzica  tare dar nu ce e la tv , is melodii rare
Bag plimbari zilnic pana la margine de oras cu casca , cu beat  radio

muzica house de obicei

#12
emeral

emeral

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,492
  • Înscris: 16.09.2021

View Postkarax, on 26 noiembrie 2021 - 08:53, said:

La noi in judet , ma credeti sau nu ,  s-au bagat sosele , si s-au realizat n poduri si etc
E soseaua ca masa , nu e o groapa

Vezi că azi mai poți merge cu muzică la maxim și cu mașina numai pe banda a 2 de la autostradă.

În alte părți nu mai ai unde merge așa că nu mai ai loc de alții.

Edited by emeral, 26 November 2021 - 08:58.


#13
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
noi mergem de obicei doar la judet
Rar mergem la dolj , la meciuri , si eu si tata ne uitam la meciurile lui fcu 1948 avem jucator la echipa , tatal lui e de la noi
Dar cand mergem la meciuri , mergem noaptea , si mergem ore

#14
emeral

emeral

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,492
  • Înscris: 16.09.2021

View Postkarax, on 26 noiembrie 2021 - 09:00, said:

Dar cand mergem la meciuri , mergem noaptea , si mergem ore

Tu nu ai mers niciodată cum spun eu - cu muzica la maxim și cu maxim cât poate să meargă mașina.

Așa e frumos să mergi cu muzica tare în mașină.

Edited by emeral, 26 November 2021 - 09:06.


#15
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,905
  • Înscris: 18.12.2007
https://forum.softpe...ei-constructii/

View Postemeral, on 26 noiembrie 2021 - 09:05, said:

Tu nu ai mers niciodată cum spun eu - cu muzica la maxim și cu maxim cât poate să meargă mașina.

Așa e frumos să mergi cu muzica tare în mașină.

Nu e frumos, e doar neam prost si lipsa celor 7 ani de acasa.

#16
DanyHiker

DanyHiker

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,260
  • Înscris: 06.07.2007

View Postbaribalu, on 26 noiembrie 2021 - 08:37, said:

Muzica la casti+condus=accident.
Daca pui castile pe ochi, asa e.

#17
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
Nu dau muzica tare , la casca e muzica
Muzica tare poate il deranjeaza pe tata
La casca e tare , nu tare rau dar e

#18
alexupit

alexupit

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,327
  • Înscris: 23.09.2008

View Postdan1980_25, on 26 noiembrie 2021 - 09:28, said:

Daca pui castile pe ochi, asa e.

Daca nu intelegi de ce e important sa si auzi cand conduci, cam esti pericol in trafic. Si se pare ca nu intelegi...

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate