Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...
 

Anna 2021

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1
bullterrorist

bullterrorist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,939
  • Înscris: 18.10.2007
Am vazut doar primul episod, arata diferit si interesant.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/8cztJxCskOw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
addumi

addumi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,817
  • Înscris: 10.02.2017
Da, intr-adevar. Am vazut 45 de secunde si a fost suficient. De ce m-as uita la asa ceva?
Prefer Cezar si cainii, Pawn Shop, Razboiul depozitelor sau Rable resuscitate. Ceva relaxant, nu trasnai.

Edited by addumi, 22 November 2021 - 20:42.


#3
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,279
  • Înscris: 30.10.2003
Dati PM cand iese primul episod din Ana ... lui Manole!

#4
marga32

marga32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,018
  • Înscris: 11.06.2010

View Postbullterrorist, on 22 noiembrie 2021 - 20:30, said:

Am vazut doar primul episod, arata diferit si interesant.
Dupa primul episod ti-ai facut o parere despre un serial? Posted Image Posted Image Nu ai mai vazut seriale in viata ta?Posted Image

#5
FatCat33

FatCat33

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 812
  • Înscris: 16.10.2017
Mdea.... noi ne uitam la Ciresarii, acum se pare ca sunt la moda filmele si serialele cu zombi, epidemii catastrofice, invazii cu diversi, lumi postapocaliptice, Purge, etc. Daca nu ma credeti, uitati-va pe Netflix.
Sau, mai bine, uitati-va pe geam.

#6
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,569
  • Înscris: 14.08.2007

View Postmarga32, on 22 noiembrie 2021 - 21:02, said:

Dupa primul episod ti-ai facut o parere despre un serial? Posted Image Posted Image Nu ai mai vazut seriale in viata ta?Posted Image
Cam da, la majoritatea serialelor iti poti da seama dupa primul episod daca e bun sau nu si daca iti va placea sau nu. Nu prea imi vin in cap seriale la care mi-a placut primul episod si apoi nu mi-a mai placut (sau invers).

#7
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,820
  • Înscris: 18.12.2007

View Postaddumi, on 22 noiembrie 2021 - 20:41, said:

Da, intr-adevar. Am vazut 45 de secunde si a fost suficient. De ce m-as uita la asa ceva?
Prefer Cezar si cainii, Pawn Shop, Razboiul depozitelor sau Rable resuscitate. Ceva relaxant, nu trasnai.

Felicitari.
Gusturile nu se discuta, nu cred ca isi inchipuie vreo petsoana rationala ca un film/serial e facut sa le placa tuturor.

#8
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,886
  • Înscris: 01.01.2010
Inca unul. Zici ca se fac pe tipar. Omenirea aproape a pierit, unii trebuie sa se descurce. Dintre ei, sigur ceva femei independente se vor remarca.

#9
Kean

Kean

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 14.09.2016
Foarte bun pentru copiii si adolescentii de scoala primara si liceu.Le da directii in viata.Parca saptamana trecuta se plangea cineva ca un copil de 11 ani impreuna cu colegii de clasa se joaca de-a jocuri suicide dupa serialele vazute pe netflix.Sper ca mai raman cativa cu capul lucid sa apuce sa-mi plateasca pensia.

#10
bullterrorist

bullterrorist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,939
  • Înscris: 18.10.2007
Am vazut 2 episoade si il recomand, a fost filmat inainte de covid :)

Calitatea productiei este buna, actorii sunt decenti.

#11
A10

A10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,057
  • Înscris: 19.12.2012

View PostFatCat33, on 22 noiembrie 2021 - 21:35, said:

Mdea.... noi ne uitam la Ciresarii, acum se pare ca sunt la moda filmele si serialele cu zombi, epidemii catastrofice, invazii cu diversi, lumi postapocaliptice, Purge, etc. Daca nu ma credeti, uitati-va pe Netflix.
Sau, mai bine, uitati-va pe geam.
Cam asta atrage acum... Am si eu niste cunostinte(fete) care prefera sa se uite la kkturi deastea de filme, sa stea ghemuite pe canapea cu kuru strans de frica, ca cine stie ce se mai intampla.

Comediile si SF urile de calitate sunt foarte rare in ziua de azi. CGI la gramada, povesti imposibile..un fel de desene animate pentru adulti...

#12
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,889
  • Înscris: 23.09.2005

View PostYOUR_GOD, on 22 noiembrie 2021 - 23:14, said:

Inca unul. Zici ca se fac pe tipar. Omenirea aproape a pierit, unii trebuie sa se descurce. Dintre ei, sigur ceva femei independente se vor remarca.

Pare copie dupa:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/rzSjOGxl6Sc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#13
Mondeo

Mondeo

    Everything Woke Turns To Shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,374
  • Înscris: 15.11.2005
cred ca mai bine ma uit la o autopsie live decat la o mizerie din asta...

#14
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,820
  • Înscris: 18.12.2007
Atunci treci mai departe, nu e necesar sa ne anunti.

#15
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,886
  • Înscris: 01.01.2010

View PostPhobos, on 23 noiembrie 2021 - 07:26, said:

Pare copie dupa:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/rzSjOGxl6Sc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Le fac unul dupa altul. Daca urmareste filmele contemporane, copia sau replica este o forma de exprimare. Practic, majoritatea filmelor postpandemice, trateaza absolut aceeasi tema: disparitia unei mari parti a populatiei, lupta pentru supravietuire a celor ramasi, sub strasnica conducere a unor femei puternice (musai) sau persoane gay, LGBT. Este un stereotip care initial plictisitor, a devenit agasant.
Mie filmul acesta imi apre o analogie la Lord of the flies. De fapt, este un mix. Au copiat puir si simplu niste motive din filme deja existente, copiate si alea intre ele, apoi au scos un cocktail care se vrea original dar in principal, profitabil. Nu va fi. Lumea este plictisita si de pandemie si de Netflix.

Edited by YOUR_GOD, 23 November 2021 - 10:50.


#16
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,279
  • Înscris: 30.10.2003
Tribes of Europa e o productie germana. Asta pare o productie americana.

In principiu americanii iau tot ce e bun din alta parte si il copiaza pentru piata lor si asta pentru ca au de unde. Cel mai elocvent exemplu mi se pare IT Crowd. Sa refaci un serial pentru ca americanii nu-s in stare sa vada varianta englezeasca mi se pare de rasul curcilor.

#17
vio69c

vio69c

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,642
  • Înscris: 17.08.2022
L-am terminat aseara.
Povestea simpla dar extrem de nuantata. Trecerea de la rigiditate pana la o minima intelegere sociala
pare un proces imposibil in comunitatile mici vorbitoare de engleza....
Stereotipuri-reale, pozitii inoavatoare ce prind cu greutate, un joc excelent al actorilor.
Atmosfera, peisaje, regie....totul la un bun nivel

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate