Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Casmb /Cnas

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
vyorelboy

vyorelboy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 330
  • Înscris: 06.07.2013
Poate vi se va părea o întrebare proastă, dar chiar vreau să scap de dubii. Aș vrea să merg SUUB la un consult și am văzut că au pe site o variantă preistorică de programare online și la o secțiune este cum mergi ( bilet, plata etc) și m a nedumrit că scrie ' bilet de trimitere casmb'. Eu știam că biletul e simplu cnas, nu pe casa de asigurare dintr o anumită zona.  Lucrez in București și am medicul de familie aici.  Deci e vreo diferență sau biletul e eliberat pe fiecare județ în parte și de aia este Casmb? De abia săptămâna viitoare o să merg la medicul de familie  pentru bilet, moment in care îmi elucidez și dilema, dar aș vrea să fiu sigur că sa incerc să fac programare și la SUUB.

#2
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
CASMB este subordonata CNAS. Am vazut si eu la cateva farmacii la care scriau ca au contract cu CASMB, nu cu CNAS.

#3
lukyan_yeu

lukyan_yeu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 02.01.2010

 vyorelboy, on 12 noiembrie 2021 - 10:24, said:

Poate vi se va părea o întrebare proastă, dar chiar vreau să scap de dubii. Aș vrea să merg SUUB la un consult și am văzut că au pe site o variantă preistorică de programare online și la o secțiune este cum mergi ( bilet, plata etc) și m a nedumrit că scrie ' bilet de trimitere casmb'. Eu știam că biletul e simplu cnas, nu pe casa de asigurare dintr o anumită zona.  Lucrez in București și am medicul de familie aici.  Deci e vreo diferență sau biletul e eliberat pe fiecare județ în parte și de aia este Casmb? De abia săptămâna viitoare o să merg la medicul de familie  pentru bilet, moment in care îmi elucidez și dilema, dar aș vrea să fiu sigur că sa incerc să fac programare și la SUUB.

Sunt unele clinici care au contract pentru anumite servicii doar cu casa judeteana/municipiul Bucuresti si deconteaza doar daca biletul este emis de catre un medic cu contrat cu casa respectiva. La fel si la farmacii, se elibereaza doar in judetul in care au fost emise. La analize in vara s-a renuntat la masura asta si se pot face si in alte judete.

#4
claudiu1

claudiu1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,795
  • Înscris: 01.10.2004
Sunt bilete de trimitere si de la CASAOPSNAJ, inseamna ca pe aia nu ii primesc decat cu plata...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate