Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Ca sa se stie !

* * * - - 2 votes
  • This topic is locked This topic is locked
15 replies to this topic

#1
Ghita_Bizonu

Ghita_Bizonu

    Confectionez manusi din pielea clientului

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,827
  • Înscris: 16.10.2012

Quote


"Încep să apară tratamente, dar eu vreau să spun la toți care așteaptă tratamentul, să citească foarte bine: tratamentul e mai toxic decât orice vaccin, deci tratamentul este o substanță chimică pe care o introduci pentru a trata, pentru a opri virusul respectiv - are un impact asupra corpului, ca orice tratament pe care-l luăm - sunt substanțe chimice pe care le introducem pentru a combate un virus, un microb. Pe când vaccinul este un mod de a stimula un sistem imunitar natural, care reacționează la virusul respectiv. Așa că să nu aștepte, vaccinul rămâne soluția", a spus Arafat în cadrul "Maratonului Informării".





Si alte medicamente ce credti ca sunt ?
Ca unele sunt chiar otravuri . De exemplu .. anticoagulatele cumarinice , adicva warfarina. I se mai zice si soricioaica cadn se foloseste la otravit rozatoare (sau chiar soti, sotii,  rude!)

Dar mai noul Xarelto (rivaroxaban) - 10 lei pastilita. Este un carbamat . La fel ca si Meporbramatu, cabrbamazepina si altele. Si Furadanul cu care s-a sinucis Madalina Manole tot carbamat!!!

Curios minus furdanu am luat cam din toate si zilnic iau insecticidu ala afurist de scump!!! (tampitii m-au lasat in fibrlilatie ... E ceva si cu medicii nostri ca s-au cam stricat de cap . La primul episod de fibrilatie doctorita a luat-o ca pe un afrnt personal si o oara inttreaga numa de mine a avut grija! Ca de un bibleou f fragil.. Dupa vreo 12 ani .. altii .. nici in @@@ nu le-a pasat .. lasa ca se poa trai si cu fibrtilatie! Sa traieasca si ei cu insecticid baga-i-as!)

Si .. antibiotice .. acu  cativa ani am platit de m-am rupt ptr un antibiotoic nou (ii uit numele) care era sa "ma rezolve" .....

Deci:
1  Nu va alarmati si nu va indignati !
2  Nu mai intrebati niciodata "de ce sa invete copii chimia?!"

#2
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,421
  • Înscris: 05.07.2018
Tu din inertie ai postat in Poiana?

copiii*

#3
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,940
  • Înscris: 18.09.2008
Si uite asa, iar se miscoreaza coada la centrele de vaccinare.

Arafat, este genial. Stai jos, doi!

#4
britneysbitch

britneysbitch

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,295
  • Înscris: 06.01.2012
Altă știre din ciclul pene de curent și microcipuri, așa să ne aducem aminte cine suntem și de ce suntem unde suntem.

#5
danaciu

danaciu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,461
  • Înscris: 01.05.2006
Cred ca initiatorul n-a mers la consult la specilitatea unde are cel mai mult nevoie de tratament.

#6
Ghita_Bizonu

Ghita_Bizonu

    Confectionez manusi din pielea clientului

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,827
  • Înscris: 16.10.2012

View PostPuferiu_, on 06 noiembrie 2021 - 22:59, said:

Tu din inertie ai postat in Poiana?

copiii*

Mai mult public ... si ptr ca nu titi au avit ca diriginta pe dna Dragomirescu ....

#7
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,146
  • Înscris: 27.06.2007
am inteles... nimic

#8
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,906
  • Înscris: 07.11.2006
Dobitocul de Arafat a scapat adevarul pe care-l ascund cu grija toti medicii,nutritionistii si alte feluri de vraci capitalisti si anume ca medicamentele in sine sunt o otrava


"Încep să apară tratamente, dar eu vreau să spun la toţi care aşteaptă tratamentul, să citească foarte bine: tratamentul e mai toxic decât orice vaccin, deci tratamentul este o substanţă chimică pe care o introduci pentru a trata, pentru a opri virusul respectiv - are un impact asupra corpului, ca orice tratament pe care-l luăm - sunt substanţe chimice pe care le introducem pentru a combate un virus, un microb. Pe când vaccinul este un mod de a stimula un sistem imunitar natural, care reacţionează la virusul respectiv. Aşa că să nu aştepte, vaccinul rămâne soluţia", a spus Arafat în cadrul "Maratonului Informării".



Apropo,Arafat este pregatit sa jure pe rosu ca vaccinurile nu sunt facute din substante chimice,contar celor afirmate pana acum?

Edited by adisz, 06 November 2021 - 23:28.


#9
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018
un link, ceva ?

#10
penticostalul

penticostalul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,919
  • Înscris: 21.01.2014
https://www.mediafax...vaccin-20330098

#11
Ghita_Bizonu

Ghita_Bizonu

    Confectionez manusi din pielea clientului

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,827
  • Înscris: 16.10.2012

View Postdanaciu, on 06 noiembrie 2021 - 23:15, said:

Cred ca initiatorul n-a mers la consult la specilitatea unde are cel mai mult nevoie de tratament.

Adica unde ?

Cardiologie ? 2 infarcturi, un stent , fibrilatii , HTA ....

Pneumologie ?  Ca am BPOC ...

Si mai am .. ca am ajuns sa consider reumatismele printre micile placeri ale vietii

Dar nu am intels .. cumva contesti ca warfarina (soricioaica) este folosita si ca anticoagulant ? Nu de lata dar am luat si warfarina!!!
Anticoagulantele fiind recomandate celor cu fibrilatii ....

#12
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

View Postadisz, on 06 noiembrie 2021 - 23:27, said:


Ce-i drept...daca si Arafat spune ca vaccinul e toxic....atunci, na....aia e :))...

Se exprima si astia....in ultimul hal

#13
danvlas

danvlas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,118
  • Înscris: 04.06.2009
Ce anume a spus asa de rau Arafat?
Medicamentul e o substanta chimica pe care o bagi in corp ca EA sa lupte contra patogenului.
Vaccinul e o substanta chimica ce determina propriul corp sa lupte impotriva patogenului.
Diferenta e atat cantitativa (iei flacoane intregi de pastile fata de cativa mililitri de ser cu vaccin), cat si calitativa: efecte adverse mult mai putine si mai putin severe la vaccin.
Asta e ideea pe care o transmite mesajul.
Mai pe scurt: nu fiti prosti, alegeti calea mai sigura si mai sanatoasa.

Daca cineva credea ca medicamentele sunt altceva decat niste otravuri dozate in anumite scopuri, imi pare rau sa-l dezamagesc. Eu iau 6 pastile diferite in fiecare zi ca sa tin sub control ceva, dar sunt constient de efectele lor nocive si imi fac analize periodic ca sa vad cat de afectat imi este ficatul de unele dintre acele pastile.
Omul ala spune niste adevaruri care nu va plac sau pe care nu le puteti pricepe si pentru asta il vreti jupuit...
Popor destept: cap ai, minte ce-ti mai trebuie?

Edited by danvlas, 07 November 2021 - 07:15.


#14
ursamajor

ursamajor

    Anonymous

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,410
  • Înscris: 08.12.2005

View PostGhita_Bizonu, on 06 noiembrie 2021 - 22:58, said:

Ca unele sunt chiar otravuri . De exemplu .. anticoagulatele cumarinice , adicva warfarina. I se mai zice si soricioaica cadn se foloseste la otravit rozatoare (sau chiar soti, sotii,  rude!)

Daca ai avea creier, ai intelege ca DOZA face otrava. ;) N-ai mai posta ineptii. Ca unele medicamente au si efecte nedorite, asta e altceva.

#15
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,792
  • Înscris: 25.06.2007
Posted ImagePosted Image Posted Image

Nu mai luați fraților vaccinuri sau medicamente, poate muriți la 40-50 ani, ca in sec. XVIII
Măcar ar mai crește IQ-ul mediu!

#16
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,041
  • Înscris: 22.05.2003
Ascultati la mine:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/WANNqr-vcx0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate