Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...
 Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...

Modul alimentare rulou/jaluzea ex...

Recuperare fișiere dupa form...
 

House of Gucci (2021)

- - - - -
  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,426
  • Înscris: 10.04.2009
Întins pe 3 decenii pline cu dragoste, trădare, decadență, răzbunare, și, în final, crimă, House of Gucci ne arată ce poate însemna un nume și cât de departe va merge o familie pentru a rămâne în control.

LINK IMDb


[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/pGi3Bgn7U5U?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
minam

minam

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 931
  • Înscris: 15.09.2009
L-am vazut aseara. Foarte bine realizat, distributie de exceptie.

#3
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,279
  • Înscris: 30.10.2003
E vreun film facut de Ridley Scott care e prost? :D Nici nu aveam de gand sa-l vad, ca nu ma intereseaza subiectul, dar daca lumea o sa-l tot laude, ma apuc de el.

#4
jakota

jakota

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,649
  • Înscris: 22.05.2011

 Bursul, on 26 noiembrie 2021 - 11:54, said:

E vreun film facut de Ridley Scott care e prost? Posted Image Nici nu aveam de gand sa-l vad, ca nu ma intereseaza subiectul, dar daca lumea o sa-l tot laude, ma apuc de el.

daca te iei dupa ratinguri imdb  cica  ar fi  The Counselor -  https://www.imdb.com...15/Ă‚ Ă‚ Ă‚ Ă‚

mie unu  mi-a placut maxim  Posted Image


Gucci asta nu stiu, cam questionable/circumspect  cu lady gaga ,  da tot m-oi duce sa-l vad ...

Edited by jakota, 26 November 2021 - 16:30.


#5
minam

minam

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 931
  • Înscris: 15.09.2009

 jakota, on 26 noiembrie 2021 - 16:22, said:


Gucci asta nu stiu, cam questionable/circumspect  cu lady gaga ,  da tot m-oi duce sa-l vad ...

Sa stiti ca e o actrita foarte buna. Mi-a placut mult si in A Star is Born .

#6
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,426
  • Înscris: 10.04.2009
l-am vazut si eu azi, chiar merita!

iar Lady Gaga face un rol peste cel din A Star is Born, parerea mea... cu siguranta va fi nominalizata la Oscar

nu stiam de unde o recunosc pe Camille Cottin (rolul Paola Franchi)... am vazut-o si in Stillwater :D

nici nu stiu cand au trecut cele 2 ore si jumatate... bun filmul

#7
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,157
  • Înscris: 16.10.2008

View Postjakota, on 26 noiembrie 2021 - 16:22, said:




Gucci asta nu stiu, cam questionable/circumspect  cu lady gaga ,  da tot m-oi duce sa-l vad ...
Gaga e o artista cu mult mai valoroasa decat si-a facut lumea impresia dupa acele prime albume comerciale. Este o excelenta cantareata e jazz ,compozitoare ,aranjoare , producatoare muzicala ,trece cu maxima usurinta prin orice gen muzical. Si  , in plus , e si o actrita talentata.

#8
jakota

jakota

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,649
  • Înscris: 22.05.2011
Da mey, am vazut A star is born, poker face/bad romance :)  valoroasa, talentata  dar e cam tzatza pt gustul meu  ...

#9
Manasu

Manasu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,849
  • Înscris: 25.12.2016

View PostBursul, on 26 noiembrie 2021 - 11:54, said:

E vreun film facut de Ridley Scott care e prost?
Incepe sa dea rateuri. Se aliniaza la vremuri, incearca sa fie si el in miezu' propagandei actuale, dar nu tine la public.
Ridley Scott, reacție virulentă după eșecul ultimului său film, „The Last Duel”: De vină sunt milenialii, nu vor să știe nimic



#10
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,157
  • Înscris: 16.10.2008
Mai bine nu faci compromisuri. La ce sa te aliniezi? La cancel culture si cancel history? Ca asa e instruit de propaganda "noul public" de sorginte woke.
Filmul ala e chiar foarte bun , ca nu place progresistilor , e  o alta chestiune.
Chiar are dreptate in ce spune acolo.

#11
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,279
  • Înscris: 30.10.2003

View PostManasu, on 27 noiembrie 2021 - 23:44, said:


Incepe sa dea rateuri. Se aliniaza la vremuri, incearca sa fie si el in miezu' propagandei actuale, dar nu tine la public.
Ridley Scott, reacție virulentă după eșecul ultimului său film, „The Last Duel”: De vină sunt milenialii, nu vor să știe nimic


Asta nu inseamna ca nu-i un film bun.

#12
Pudu

Pudu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 547
  • Înscris: 20.10.2020
Am gasit un review de cunoscator, mi-a cam taiat avantul.

De câteva luni așteptam filmul ăsta nou al lui Ridley Scott. Povestea familiei Gucci, cu Al Pacino, Lady Gaga, Adam Driver, Jeremy Irons, Jared Lato. Ce poate să iasă prost?
Și răspunsul e: TOTUL. 2 ore și 40 de minute de peliculă irosită. Mii de Gb de informație ocupați degeaba. O porcărie atroce de la care nu-mi explic de ce n-am plecat.
Sunt atât de multe lucruri greșite cu filmul ăsta încât nu știu de unde să încep. Zici că e făcut la mișto. Personajele vorbesc într-o engleză cu accent italian de parcă filmul ar fi făcut doar pentru americani și impresia lor colectivă despre italieni. Jocul actorilor este atât de exagerat în multe situații încât sunt niște caricaturi cu toții. Ai putea crede că e parodie.
Coloana sonoră pare aleasă de mine în somn, multe cântece americane care se potrivesc ca nuca în perete, într-un decor italienesc. Iar la scenele din New York e coloană sonoră cu muzică italiană. De ce? Întrebați-l pe Ridley Scott, că numai el știe.
Povestea în sine nu vrea decât să arate ce țoapă e femeia interpretată de Lady Gaga. Atât. Nu e niciun pic de substanță acolo, totul e prezentat cu niște tușe groase, replicile sunt date la prima mână. Prinzi puțin din haosul familiei, e pe-acolo și cea mai proastă scenă de sex din istorie, apare și Mădălina Ghenea vreme de 10 secunde fără nicio logică și cam atât.
Puf! S-au dus 3 ore. Mă rog, exagerez, că nu se duc așa repede orele alea, te tot foiești, te învârți, te uiți la ceas și îți dai palme mentale că ai ales filmul ăsta. Dacă aveți de ales între filmul ăsta pe Netflix și o reluare din Las Fierbinți sau Singur Acasă, mergeți pe reluare.
sursa

#13
Dizlpower

Dizlpower

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,036
  • Înscris: 16.02.2004
Ei lasă...ca pe tine te-a mânat putin curiozitatea...:)) si ai stat la tot filmul..trebuia să-l faci de ras si sa pleci...
Te înțeleg ca il judeci pe "fraierul" asta de Ridley Scott in alegerrea coloanei sonore...ce sa faci, abia s-a apucat și nu și-a dat omul seama ce muzica e aia...

In alta ordine de idei, pricep ca nu ți-a plăcut... Nici tie :))

Edited by Dizlpower, 01 December 2021 - 21:42.


#14
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,279
  • Înscris: 30.10.2003
Omul atat a analizat filmul ca a uitat sa-l vizioneze si sa se bucure de el :)

#15
Pudu

Pudu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 547
  • Înscris: 20.10.2020

View PostDizlpower, on 01 decembrie 2021 - 21:41, said:

Ei lasă...ca pe tine te-a mânat putin curiozitatea...Posted Image) si ai stat la tot filmul..trebuia să-l faci de ras si sa pleci...
Te înțeleg ca il judeci pe "fraierul" asta de Ridley Scott in alegerrea coloanei sonore...ce sa faci, abia s-a apucat și nu și-a dat omul seama ce muzica e aia...

In alta ordine de idei, pricep ca nu ți-a plăcut... Nici tie Posted Image)

Mi te adresezi cumva mie? asa pare din felul in care scrii. Mentionez ca acel review nu-mi apartine, am postat si link cu sursa dar poate e prea mic scrisul si nu s-a observat.
Aceasta este sursa https://www.hoinaru....u-orele-inapoi/

Eu inca nu am vazut filmul... nici nu stiu daca o sa-l vad prea curand. Am mai citit si alte recenzii in nota celei din link, asa ca filmul nu reprezinta o prioritate pentru mine.

#16
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,426
  • Înscris: 10.04.2009
[ https://images2.imgbox.com/72/85/ou2yfAKV_o.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://images2.imgbox.com/6a/8f/3rYHYSOS_o.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

a aparut pe net varianta HD :D

#17
jakota

jakota

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,649
  • Înscris: 22.05.2011
Daca i-am tot tinut apararea lui Ridley Scott pina acum ( mi-a placut cam tot inainte, si  filme care altora le-a parut nashpa ) ,  pot zice cu mina pe inima ca asta chiar e o GHERLA...

Ok o fi film biografic, pe fapte reale,  dar nu m-a miscat chiar deloc. Nu tu zvac, charisma, ritm, poate oi fi fost eu intr-o dispozitie nepotrivita. Cel mai insipid personaj e Paolo,  nici nu l-am recunoscut pe Jared Leto - nu ca l-as considera vr-un mare actor ...

#18
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,316
  • Înscris: 24.02.2017
Unu la mana, se vrea a fi un film biografic dar nu este. Ridley Scott o fi regizor bun insa stie sa faca filme vandabile , nu filme care respecta adevarul.

Eu am vazut filmul inainte sa vad ca are deschis topic aici.

Deci, Maurizio Gucci Impreuna cu Patrizia Reggiani au avut doi copii. In film apare doar unul.
Patrizia a iesit intre timp din inchisoare si si-a exprimat indignarea ca nu a fost macar consultata referitor la film si ca multe lucruri nu s-au intamplat asa cum sunt descrise in film.

Deci filmul poate sa va placa, e dreptul vostru insa nu il considerati 100% adevarat.

Interesant este ca la momentul actual nimeni din familia Gucci nu se mai afla in actionariatul companiei. Probabil numele este pastrat din motive pur comerciale.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate