Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme stomac

Sfat achizitie bicicleta oras

"Noi nu furam ca romanii"

Canalele Sky Showtime 1 și S...
 Recomandare anvelope lexus rx

Extindere rețea wireless int...

Configuratie PC

Mufa TV
 PPC Energy

Camera conferinta Tenveo tevo-vl12u

Recomandare rulouri exterioare us...

Gaoyue 858
 Telefon performant pe parte audio...

Aspecte legale https://registratu...

Filtru de apa curata apa de miner...

Unde gasesc borcane mari 5 - litr...
 

Broasca usa compatibila

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,053
  • Înscris: 10.09.2005
Va salut! As dori sa schimb broasca de la usa cu una compatibila, ma intereseaza sa schimb tot, de la chei pana la clante etc. Nu ma pricep, usa e cred ca e chinezeasca, si nu mai are jos acea yala sau cum sa-i zic, are doar o gaura asa am gasit-o cand m-am mutat. Am tot zis ca o schimb insa acum i-a venit randul. Se poate pune una mai buna, sau trebuie tot chinezarie? Se gaseste oare vreuna cu chei complet metalice? Va rog sa-mi aratati ce sa cumpar.

Attached Files



#2
viceroy56

viceroy56

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,004
  • Înscris: 28.10.2006
ASTA e identica cu ce ai tu.
Ai nevoie si de un butuc cu chei pentru acea broasca.
Butucul cu chei trebuie ales in functie de dimensiunile fizice(grosimea usii) si poate sa fie simetric sau asimetric.
Alegi de AICI ce se potriveste si iti face cu ochiul.

#3
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,816
  • Înscris: 07.06.2014
toate au chei metalice, nici una nu este cu chei de plastic. nu vb de plastic pt a fi mai voluminoasa.

acolo iti lipseste un "tumburus" cu o tija in capat ce iti inchide broasca pe interior. adica acea limba cea mai de jos, de sub cele 3. aceea se inchide doar din interior si nu are treaba cu vreo cheie. probabil s-a rupt acel plastic, ori sistemul defect si l-a scos de tot pt a nu ramane usa blocata pe inchis.

broasca de genul cu tot cu shield (adica si clanta) se gasesc de cumparat fara probleme. inainte de montaj sa pui putin ulei la shield, la clanta pe arc, altfel va scartai si in timp se va uza mansonul de plastic de la clanta, precum si arcul ce va freca aiurea si va face canal efectiv pe sistem.

View Postviceroy56, on 02 noiembrie 2021 - 09:53, said:

ASTA e identica cu ce ai tu.
Ai nevoie si de un butuc cu chei pentru acea broasca.

poate folosi vechiul butuc. insa lui ii trebuie broasca in oglinda fata de cea din link.

Edited by Dany_Darke, 02 November 2021 - 10:09.
typo


#4
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,053
  • Înscris: 10.09.2005
Multumesc!

#5
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,771
  • Înscris: 12.01.2018
dacă ridici de clanța ușii se închide automat cu ,,cheia,,?

#6
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,816
  • Înscris: 07.06.2014
Ce glume ai. Nu e ușă de termopan. Aceea e doar o broască cu shield normal pt astfel de uși

#7
marian12

marian12

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 23.02.2007
Se numeste simplu sild , nu shield . Broasca are zavorul reversibil (adica se intoarce de pe stanga pe dreapta)

#8
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,771
  • Înscris: 12.01.2018

View PostDany_Darke, on 02 noiembrie 2021 - 15:18, said:

Ce glume ai. Nu e ușă de termopan. Aceea e doar o broască cu shield normal pt astfel de uși
eu o văd ușă metalică din aceea ,,baron,,

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate