Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Intelligent online home gym. Este asta viitorul?

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
bursucelu_viesel

bursucelu_viesel

    Very very sketchy stuff

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,704
  • Înscris: 03.02.2009
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/j1RdHmefjmI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Genul asta..
Iti creste automat greutatea la partea negativa a miscarii, iti scade greutatea spre finalul setului.. iti tine cont cat timp sub tensiune a fost setul, cu exactitate iti spune cu cat ai evoluat..
Apoi ce mi se pare "viral" e faptul ca te poti (probabil) conecta pe internet si face sedinte de antrenament cu colegii (caci are si camera video si evident si ditamai ecranul). Imi imaginez lumea facand competitie cu aceeasi greutate (online) sau chiar (nuj daca se poate asa instantaneu) sa ti se transmita miscarea pe care o face persoana online. Adica tu sa tragi in jos si ala in sus.. ar fi o experienta tactila foarte intensa/intima.

Nu stiu ce-ai putea vrea mai mult, eventual niste machine flyies sau un pic de functii suplimentare pt cvadricepsi/biceps femural, etc, dar asta e ceva minimal, ocupa loc putin.
Sunt curios ce parere aveti, mai ales daca genul asta de aparate va fi ceva de viitor/popular.

#2
Kean

Kean

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 14.09.2016
Una pot sa-ti spun sigur ca asa ca in prima poza nu vei arata niciodata cu caricatura aia agatata de perete.
Pe de alta parte daca vrei sa arati bine ca in poza a doua te poti apuca de calisthenics si ai nevoie numai de cateva bare suspendate care valoreaza 200€ nu mii ca aratura aia din perete.

Attached Files


Edited by Kean, 28 October 2021 - 19:17.


#3
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,404
  • Înscris: 15.12.2009
Pentru mine mersul la dojo (sau pentru culturisti, la sala) e parte cumva din farmec. Mergi intr-un loc separat de acasa sau munca, si ai 30 de minute, o ora, in care te deconectezi. Sa merg doar pana-n sufragerie sau garaj, parca nu-i la fel, chiar daca, optimist vorbind, rezultatele ar fi aceleasi.

#4
sandu222

sandu222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,843
  • Înscris: 06.10.2008
Iar muschii iti vor creste fix la fel de repede/incet, adica fix in acelasi ritm ca si acum 50 de ani pe vremea lui Arnold. Indiferent de antrenament si aparatura, muschii au fix acelasi ritm de crestere daca nu-i ajuti cu nimic "anabolic".

#5
wiseguy76

wiseguy76

    just don't

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,153
  • Înscris: 24.05.2006

View PostAnn0nyym0us, on 28 octombrie 2021 - 19:18, said:

Pentru mine mersul la dojo (sau pentru culturisti, la sala) e parte cumva din farmec.

SI pentru mine la fel.
DAR, la fel ne place sa mergem la film, si uite, lui fiu-miu nu-i mai place. Noua ne placea sa citim, lor nu. Etc etc.
Toate chestiile astea online, virtuale, etc, nu au appeal pentru noi, dar sigur vor fi din ce in ce mai populare.
Am vazut cum Pelotor sau Peloton, cum naiba se cheama, a evoluat in cativa ani de la bicicleta statica, la yoga, fitness, etc, circuite virtuale, dieta, o intreaga vrajeala, dar pe bani grei.
Plus ca astea se bazeaza pe vanitatea oamenilor, adica, daca saracii au sala de forta acasa, pai nu-mi iau eu d-asta virtual sa moara dujmanii?

#6
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,610
  • Înscris: 24.10.2015

View PostAnn0nyym0us, on 28 octombrie 2021 - 19:18, said:

Pentru mine mersul la dojo (sau pentru culturisti, la sala) e parte cumva din farmec. Mergi intr-un loc separat de acasa sau munca, si ai 30 de minute, o ora, in care te deconectezi. Sa merg doar pana-n sufragerie sau garaj, parca nu-i la fel, chiar daca, optimist vorbind, rezultatele ar fi aceleasi.

Pe mine ma cam irita sa merg la sala dar nu am incotro. M-am saturat de sala aia aglomerata si plina de imputiti. Unii se pare ca fac  baie doar daca-i prinde ploaia. Un miros specific, zici ca-i acetona, te ustura nasul. Nu vreau sa fiu acuzat de rasism da intelegeti voi... Cel mai bine ma antrenez acasa. Imi pun muzica si nu am treaba cu nimeni. Pot face superserii sau circuite daca am chef, nu ma tem ca imi ocupa cineva aparatul sau sta in rand, sau vrea sa facem impreuna. Cu un amic, doi ar fi alta treaba, in rest.. .

Edited by vinciun, 28 October 2021 - 20:13.


#7
smoke

smoke

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,680
  • Înscris: 08.10.2004
nu va functiona niciodata. omul nu va face singur acasa ceea ce face cand e inconjurat de altii...pur si simplu nu din cauza aparatului ci pentru ca nu e aceeasi motivatie...

#8
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,829
  • Înscris: 28.11.2006
Daca sunt mai multi ca mine, va deveni un sistem online si foarte scump de agatat haine :P

#9
bursucelu_viesel

bursucelu_viesel

    Very very sketchy stuff

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,704
  • Înscris: 03.02.2009
Eventual ce puteau adauga in plus ar fi fost sa genereze curent pe baza miscarii/efortului depus.
Sincer si eu mi-am facut acum o relatie cu discurile lol, si are efect cand ridici o greutate sa si vezi fizic maldarul de discuri. Asta e o problema. Insa nu-i problema cu motivatia caci iarasi.. posibil sa poti online cu altii. Cred ca unii ar si da bani sa poata sa traga de cablul ala cand rezistenta (pe cablu) e data de vreo cine stie ce gagica online (care trage la aparatul ei). Nuj iarasi daca ar fi posibil, ca viteza.
Deobicei cine are succes mare sunt alte companii care "inghit" initiatorii si-au bani pt investit sa devina produsele "virale", Spun asa.. ca-n reclama aia pt investit la bursa "ai scapat momentul sa investesti in Amazon / Tesla / etc"

#10
danaciu

danaciu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,461
  • Înscris: 01.05.2006
3 mii de dolari aparatul, de fapt 3.500 ca accesoriile sunt separat!
plus 50 de dolari lunar abonamentul, obligatoriu minim 1 an

vad ca nimeni nu comenteaza pretul,
inteleg ca pentru hipsteri in ziua de azi 3 mii 5 sute de parai plus 600 pe an e nesemnificativ

Edited by danaciu, 28 October 2021 - 22:11.


#11
bursucelu_viesel

bursucelu_viesel

    Very very sketchy stuff

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,704
  • Înscris: 03.02.2009
Da, sunt nesimtiti mai ales ca au patentat mai multe chestii. Astia merita sa aiba o boala rara, si tu sa descoperi si sa patentezi medicamentul si sa nu-l comercializezi deloc, niciodata. Posted Image

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate