Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Laptop - buget 3500

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
sqiechest

sqiechest

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 20.10.2021
Salut.
As dori sa-mi cumpar un laptop, bugetul fiind de 3500 de lei. Il voi folosi pt autocad si light gaming. In principal, as vrea sa aiba placa video dedicata si ssd. E posibil sa astept si black friday-ul in caz de imi oferiti o recomandare sa merite asteptarea.

#2
MrLion

MrLion

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 527
  • Înscris: 13.08.2020
Așteaptă black friday. Dar caută de acum ceva care îți place.
https://www.pcgarage...video-dedicata/

sau ăsta https://www.emag.ro/.../pd/D97KLPMBM/#

dacă scade pe la 3700-3800 s-ar merita să ridici bugetul puțin. În momentul de față nu prea găsești laptopuri în 3500 decât cu gtx 1650...

#3
Groot

Groot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,021
  • Înscris: 16.11.2014

View Postsqiechest, on 21 octombrie 2021 - 00:10, said:

E posibil sa astept si black friday-ul in caz de imi oferiti o recomandare sa merite asteptarea.


Vezi ca de black friday nu-ti alegi ce laptop cumperi. Cumperi de decide comerciantul ca nu merita sa mai tina in stoc.

Asa ca mai bine cumpara ce cumpara tot romanul. Laptop de gaming, cu carcasa praf, racire praf, display praf, cu o placuta video cat de cat decenta si evident fara SO si cu suport software zero de la producator, dar ieftin. Asta e tara. Producatorii se aliniaza la puterea de cumparare a romanilor.

Edited by Groot, 21 October 2021 - 07:59.


#4
1000FPS

1000FPS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 541
  • Înscris: 29.12.2016
Ti-l recomand pe asta: https://www.emag.ro/...m/pd/DC27THMBM/ are tot ce iti trebuie, e cu 100 lei peste bugetul tau, dar ai si 120 hz.
Sau asta daca nu te intereseaza hz: https://www.emag.ro/...m/pd/DJ5JM0MBM/ dar la asta ai un procesor mai slab putin.

#5
reventon

reventon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,743
  • Înscris: 19.12.2008

View PostGroot, on 21 octombrie 2021 - 07:55, said:

Vezi ca de black friday nu-ti alegi ce laptop cumperi. Cumperi de decide comerciantul ca nu merita sa mai tina in stoc.

Asa ca mai bine cumpara ce cumpara tot romanul. Laptop de gaming, cu carcasa praf, racire praf, display praf, cu o placuta video cat de cat decenta si evident fara SO si cu suport software zero de la producator, dar ieftin. Asta e tara. Producatorii se aliniaza la puterea de cumparare a romanilor.


De ceva timp nu mai sunt laptop-urile de gaming chiar asa varza.
Totodata trebuie sa oferi solutii pentru toate buzunarele.
Pe mine unul nu ma incanta mai mult daca am laptop cu carcasa de aluminiu in loc de plastic, mai ales fiindca e un portabil si prefer sa fie mai usor.

Edited by reventon, 21 October 2021 - 09:05.


#6
Groot

Groot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,021
  • Înscris: 16.11.2014
Carcasa de aluminiu face o treaba absolut fenomenala in materie de racire. FYI.

Deci daca nu te incanta e ori din nestiinta ori din saracie.

#7
sqiechest

sqiechest

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 20.10.2021
Eu l-am gasit pe acesta:Laptop Gaming Lenovo IdeaPad 3 15ACH6 cu
procesor AMD Ryzen 5 5600H pana la 4.2GHz, 15.6", Full HD, IPS, 8GB, 512GB SSD, NVIDIA GeForce GTX 1650 4GB
Ideea ca toate laptop-urile in bugetul asta ofera aceeasi placa video, dar procesoare diferite si chiar nu stiu ce sa aleg.

#8
serban57

serban57

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,124
  • Înscris: 28.02.2017
https://www.compari....1ea-p718975836/

De departe cel mai bun în categoria asta de preț. Am recomandat acest model unei cunoștințe și funcționează impecabil.

Edited by serban57, 21 October 2021 - 14:01.


#9
VladVladd

VladVladd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 594
  • Înscris: 25.08.2020
Salutare, poti merge pe Laptop Gaming ASUS TUF F15 FX506LH-HN042, Intel Core i5-10300H pana la 4.5GHz, 15.6" Full HD, 16GB, SSD 512GB, NVIDIA GeForce GTX 1650 4GB, Free DOS, negru pe care il poti urmari pentru BlackFriday sau cele din gama ROG (ROG Strix G15 de exemplu) avand performante bune pentru ce ai tu nevoie si calitate superioara!
https://altex.ro/lap...APFX506LHHN042/

#10
mikaell

mikaell

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,899
  • Înscris: 24.12.2010

View PostGroot, on 21 octombrie 2021 - 07:55, said:

Asa ca mai bine cumpara ce cumpara tot romanul. Laptop de gaming, cu carcasa praf, racire praf, display praf, cu o placuta video cat de cat decenta si evident fara SO si cu suport software zero de la producator


si cam ce ai vrea sa cumpere in bugetul de 3500 lei/707 euro?
ai tu niste ponturi de farfurii zburatoare si n-am aflat noi cumva?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate