Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Am inceput sa traim un comunism mondial dar inca nu ne dam seama !

  • Please log in to reply
44 replies to this topic

#37
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018
In Romania noi am avut o forma de comunism nationalist. Se promova familia, erau si citate celebre, familia pe primul. Drept dovada bunicii/parintii se casatoreau la varste "fragede". Miscarea din vest mi se pare impotriva familiei, nu doar pentru ca sunt lgbt si acum e la moda sa fii "non-binar" Posted Image, as spune ca motivul principal e ca sunt depresivi, spalati pe creier de mass-media, ca trebuie sa arati intr-un fel, sa te casatoresti dupa ce esti la casa ta etc.

Nu stiu daca e o conspiratie, dar, mie pana si Tom si Jerry mi se pare ca fac propaganda. Cel putin cu fumatul. Intr-un episod apare Tom intr-un costum de cowboy si ruleaza o tigara. Bugs Bunny are o dependenta de morcovi. Ultima dorinta a caracterului animat, inainte sa moara, e o tigara Posted Image)...
Cata propaganda s-a bagat in studii, sa spuna ca tigarile nu provoaca cancer, ca tigarile nu provoaca dependenta.

Edited by jimi91, 19 October 2021 - 11:59.


#38
3U3U

3U3U

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 359
  • Înscris: 20.12.2020
Vad ca s-a mutat subiectul si a disparut din lista subiectelor noi.
Comunismul revine si noi ii ajutam ne luand atitudine.

#39
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,150
  • Înscris: 29.12.2006

View PostE91, on 19 octombrie 2021 - 11:32, said:

voi va dati seama ca oameni ca astia au drepturi depline cu oamenii normali din tariosara?!?!?!?!

Un om normal e acela care respecte normele. Or, normele actuale permit oamenilor să aibă propriile idei, dacă respectă legile.




View PostRangerBoy, on 19 octombrie 2021 - 11:38, said:

Cei care trag sforile sunt de ideologie marxista, daca nu ar fi, nu am mai vedea peste tot propagandele lor.

Actuala propagandă vine în urma prăbuşirii marxismului de stat de până în 1989 - 1991, când această ideologie reprezenta fundamentul oficial al unor state. După ce structura acelor ierarhii statale s-a prăbuşit, foştii marxişti nemaiavând pe ce se sprijini, au migrat în mass-media şi cinematografie, prin care propagă mai departe neo-marxismul.

Edited by lupini, 19 October 2021 - 15:21.


#40
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,222
  • Înscris: 13.06.2004
Ministra aia e tâmpită. Dacă ai casă cu curte, chiar şi o casă mai mare nu e nevoie neapărat de maşină, dacă cartierul e bine planificat, adică are magazine, transport în comun, şcoli. Dacă faci o aberaţie a la suburbiile Americane fireşte că vei avea nevoie de maşină. Later edit: am văzut că zicea de suburbii. Locuinţele individuale pot fi parte şi a unui cartier, dar se pot face şi suburbii mai mari, ca un mini orăşel.
Nu am nimic cu maşina per se, am ce am cu efectele ei. Oricât de asocial par, nu-s eu antisocial.

Edited by djl, 19 October 2021 - 15:26.


#41
SOIMMALTEZ

SOIMMALTEZ

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,578
  • Înscris: 04.11.2020

View Post3U3U, on 19 octombrie 2021 - 14:41, said:

Vad ca s-a mutat subiectul si a disparut din lista subiectelor noi.
Comunismul revine si noi ii ajutam ne luand atitudine.

Poate cineva a considerat  ca nu este unde trebuie.
In rest ramane cu am stabilit, traim intr-un comunism cu fata umana, insa devine mondial, Iliescu se pare ca nu moare pana nu vede lucrul asta dus la nivel global.

#42
3U3U

3U3U

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 359
  • Înscris: 20.12.2020
Drepturile omului acum globalisti vor sa le suprime. In comunism nu exista drepturile omului, si la nivel global nu se mai respecta decat drepturile minoritatilor.

Edited by 3U3U, 19 October 2021 - 16:04.


#43
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,291
  • Înscris: 07.02.2003

View Post3U3U, on 19 octombrie 2021 - 16:04, said:

Drepturile omului acum globalisti vor sa le suprime.
Povesti repetate.

View Post3U3U, on 19 octombrie 2021 - 14:41, said:

Vad ca s-a mutat subiectul si a disparut din lista subiectelor noi.
Comunismul revine si noi ii ajutam ne luand atitudine.
N-are treaba una cu alta... subiectele noi sunt inlocuite de altele mai noi.

#44
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004

View Post3U3U, on 19 octombrie 2021 - 16:04, said:

Drepturile omului acum globalisti vor sa le suprime.
Nu stiu ce vrei a zice exact, dar daca ne poti da exemple de drepturi ale omului suprimate, nu m-as supara.

#45
SOIMMALTEZ

SOIMMALTEZ

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,578
  • Înscris: 04.11.2020
Ciuma ramane ciuma si la 10-a reincarnare. Comunismul trebuie interzis reprezinta raul absolut, nimic nu este mai rau decat comunismul.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate