Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

CSA Steaua fără drept de promovare

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#19
Cinevadragsiiubit

Cinevadragsiiubit

    PLOIEȘTI CITY

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,755
  • Înscris: 18.01.2019

View Postdjiulian, on 20 octombrie 2021 - 19:58, said:

daca va termina pe loc promovabil, STEAUA va promova
Promiţi :P ???

#20
Castraveta

Castraveta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 451
  • Înscris: 02.09.2015
Nu promoveaza. Cel putin nu anul asta.
Dar incearca orice...
Daca nu vor/pot sa respecte legea, atunci incearca sa o schimbe:
https://www.gsp.ro/f...ege-652049.html

#21
destrug

destrug

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 03.08.2004
Nu cred ca o vor schimba. Nu risca nimeni asta pentru a face pe placul a 500-1000 de CSA-tisti

#22
Malus_Dacus

Malus_Dacus

    Brasovean

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,852
  • Înscris: 11.07.2016
Incurcate sunt meandrele concretului, si comunistii inca stau pititi prin diferite structuri ale statului...deci e posibil sa se faca o labareala ca armata sa aiba din nou echipa in liga 1,
chiar calcand sau modificand legile...
Nu ar fi prima oara...

#23
Castraveta

Castraveta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 451
  • Înscris: 02.09.2015
Deci nu a promovat si nici anul asta nu o sa promoveze.
Si ca toate astea sa aiba un nume....= talpan.
sau csa talpan...

#24
NFS01

NFS01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,384
  • Înscris: 16.03.2011

View PostCastraveta, on 07 aprilie 2023 - 14:18, said:

Deci nu a promovat si nici anul asta nu o sa promoveze.
Si ca toate astea sa aiba un nume....= talpan.
sau csa talpan...
Schimba acum legea,statul pararel e in mapn acum,de ce un dinamovist,rapidist trebuie sa sustina obligat csa steaua?

#25
Malus_Dacus

Malus_Dacus

    Brasovean

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,852
  • Înscris: 11.07.2016
Sfatuiesc talpanisti sa nu puna sampania la rece inca...

#26
Basso

Basso

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 684
  • Înscris: 26.08.2005

View PostNFS01, on 14 aprilie 2023 - 12:14, said:

Schimba acum legea,statul pararel e in mapn acum,de ce un dinamovist,rapidist trebuie sa sustina obligat csa steaua?
Colegu' sa stii ca sustii financiar si pe altii.
Bugetul echipei de handbal CSM Bucuresti este de 3,5 mil din care vreo 850k proveniti din sponsorizari. Acolo nu se scandalizeaza nimeni, desi banii sunt proveniti de la primaria Bucuresti, bani obtinuti din taxele si impozitele alea pe care le platim toti din buzunar. Dar acolo nu au interes infractori precum Becali sa paraziteze un brand national cum e Steaua.
Daca tot vorbim de armata, un tanc modern cum ar fi Leopard 2 sau Abrams-ul american costa intre 5 si 15 milioane de euro, cost de productie, in functie de varianta. CSA Steaua a alocat echipei de fotbal anul trecut 1,3 mil. Deci s-ar fi cumparat poate o pereche de senile de Leo2 cu banii aia. Foarte inteligent argumentul folosit de anti stelisti cu privire la cheltuirea banilor publici, mai vrem stiu ca puteti mai mult. :)

#27
Malus_Dacus

Malus_Dacus

    Brasovean

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,852
  • Înscris: 11.07.2016
Faci pe prostul si aproape iti reuseste...
Primaria poate sustine echipa din orasul pe care il conduce.
Ca o sustine exact cum ai zis tu, din taxele si impozitele din acel oras...
Si daca cetatenilor nu le convine pot interveni: in sedinte de consiliu sau la alegeri. Primarul ala poate fi sancionat prin vot si nu mai pupa alt mandat...
Dar la MAPN cum putem interveni? Cum il putem noi trage la raspundere/sanctiona pe : talpan, comandantul clubului, ministru...etc?
Cum putem noi sa decidem cat si de unde  se vor da bani la acea echipa?
Toata tara contribuie la acea echipa....
Cu 1,3 milioane de euro nu trebuia sa cumparam o senila.
Trebuia sa instruim soldati, sa avem mai multe ore de zbor cu avioanele/elicopterele, mai multe ore de folosit efectiv tancul, sa avem mai multe sedinte de tragere  cu orice tip de armament, sa putem trage sute si mii de cartuse de fiecare soldat, nu doar cateva la o tragere etc.
Si pana la urma de ce doar UM 02301 sa aiba echipa de fotbal in L1?
De ce sa nu aiba si alte UM? Eu am facut armata la UM01866, si nu aveam echipa de fotbal...De ce?
Discriminare? Hai sa facem echipe profesioniste la toate UM...Care e limita?
O echipa per minister? Sau se poate si 2? Sau 3 sau n?

Edited by Malus_Dacus, 14 April 2023 - 15:28.


#28
Basso

Basso

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 684
  • Înscris: 26.08.2005
Am cateva persoane puse la ignore ca urmare a discutiilor purtate in trecut si comportarii necivilizate ale respectivilor, asa ca daca pare ca ignor anumite postari... chiar asa e, nici macar nu le citesc. Oricine altcineva doreste sa discute cu mine despre sport, fotbal, etc o poate face pe un ton adecvat si raspund cu cea mai mare placere chiar daca nu suntem de acord pe anumite subiecte.

#29
Malus_Dacus

Malus_Dacus

    Brasovean

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,852
  • Înscris: 11.07.2016
Deci dupa mintea ta, poti sa spui orice tampenii, dar sa spui pe ton politicos...
Politicosule care esti tu politicos.
Cum am spus, nu pune sampania la rece...
PS: ti-ai luat belet la meciul cu dinamuia?....ca or sa fie aia mai multi ca voi in Ghencea.
Politcosule.

#30
NFS01

NFS01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,384
  • Înscris: 16.03.2011

View PostBasso, on 14 aprilie 2023 - 15:50, said:

Am cateva persoane puse la ignore ca urmare a discutiilor purtate in trecut si comportarii necivilizate ale respectivilor, asa ca daca pare ca ignor anumite postari... chiar asa e, nici macar nu le citesc. Oricine altcineva doreste sa discute cu mine despre sport, fotbal, etc o poate face pe un ton adecvat si raspund cu cea mai mare placere chiar daca nu suntem de acord pe anumite subiecte.
Nu nu mise pare normal nici la handbal,de ce sa sustin eu steaua daca sunt poate rapidist? bani aruncati prosteste in loc sa ne ocupam de siguranta nationala bagam bani sa se distreze unii

#31
Basso

Basso

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 684
  • Înscris: 26.08.2005

View PostNFS01, on 14 aprilie 2023 - 17:56, said:

Nu nu mise pare normal nici la handbal,de ce sa sustin eu steaua daca sunt poate rapidist? bani aruncati prosteste in loc sa ne ocupam de siguranta nationala bagam bani sa se distreze unii
Asa poate spune orice stelist sau dinamovist platitor de taxe cu domiciliul in sectorul 1, primaria acestui sector pompand bani in Academia Rapid si ajutand-o sa promoveze in liga 1. Dar nu despre asta e vorba ci despre utilitatea implicarii statului in sport indiferent de institutiile sale, ca sunt primarii, prefecturi sau ministere. Fara implicarea financiara a statului in sport nu am fi avut jucatori ca Hagi, Dobrin, Balaci si altii. Nu am fi avut medalii olimpice de aur la gimnastica, la canotaj, nu am fi avut un David Popovici sau o Laura Badea si exemplele sunt nenumarate. Nu sustin implicarea statului si implicit al politicului in sport dar cine altcineva ar putea aduce bani si implicit performanta la cluburile sportive? Infractori precum Becali, Borcea, Copos si altii? Fotbalul romanesc este la cel mai jos nivel din istoria sa moderna iar vinovatii striga "hotii" tocmai pentru a-si acoperi tepele date si falimentarea cluburilor emblematice ale tarii. Marci precum Steaua, Dinamo, Universitatea Craiova sunt prea importante pentru a fi lasate in mainile unor oameni certati cu legea si e foarte bine ca se iau masuri pentru protejarea acestor marci.
Oricine sustine paraziti gen fc fcsb sau fcu Craiova dupa parerea mea sunt partasi la mocirla in care se zbate fotbalul si nu au nicio scuza de genul, "nu am stiut, echipa mea nu a retrogradat, suntem continuatori si alte bazaconii" cand adevarul e in fata ochilor dar decid sa-l ignore pentru ca asa le zice 90% din asa zisa presa de sport.

#32
NFS01

NFS01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,384
  • Înscris: 16.03.2011
Parca tot ce facea statul e rau? sa sustii academii e una dar echipa in liga profesionista e alceva

#33
Basso

Basso

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 684
  • Înscris: 26.08.2005
Adica e bine ca academia Stelei sa dea jucatori la nationalele de tineret dar nu e bine sa lasi aceiasi jucatori sa joace cu echipa mare in prima liga, unde nivelul de joc e mai ridicat si astfel ajuti acei jucatori sa creasca exponential? Ce optiune le ramane in afara de a fi samsariti de clanul becali si alde Prodanca si sa esueze prin vreun campionat din China sau la arabi.

#34
Malus_Dacus

Malus_Dacus

    Brasovean

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,852
  • Înscris: 11.07.2016
Pai in Chna, ministerul apararii are echipa in liga 1?

#35
NFS01

NFS01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,384
  • Înscris: 16.03.2011

View PostBasso, on 15 aprilie 2023 - 23:19, said:

Adica e bine ca academia Stelei sa dea jucatori la nationalele de tineret dar nu e bine sa lasi aceiasi jucatori sa joace cu echipa mare in prima liga, unde nivelul de joc e mai ridicat si astfel ajuti acei jucatori sa creasca exponential? Ce optiune le ramane in afara de a fi samsariti de clanul becali si alde Prodanca si sa esueze prin vreun campionat din China sau la arabi.
Ce concurenta loiala ai cand ai echipe finantate de stat? Asa e romanaul ipocrit,daca imi place de csa poate face orice eu aplaud,asa am fscut si cu locatarul de la cotroceni

Edited by NFS01, 18 April 2023 - 14:56.


#36
Basso

Basso

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 684
  • Înscris: 26.08.2005

View PostNFS01, on 18 aprilie 2023 - 14:55, said:

Ce concurenta loiala ai cand ai echipe finantate de stat? Asa e romanaul ipocrit,daca imi place de csa poate face orice eu aplaud,asa am fscut si cu locatarul de la cotroceni
Sportul e un bun national si drept urmare toata lumea contribuie indiferent de simpatii sau antipatii. As putea sa ma declar nemultumit de faptul ca transportul in comun din Bucuresti e subventionat de primarie, deci din banii nostri. Nu o fac desi eu circul cu masina personala dar sunt constient ca sunt zeci de mii de oameni care se bazeaza in fiecare zi pe metrou sau transportul la suprafata. Asta a fost, este si va fi situatia indiferent daca ne place sau nu.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate