Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?
 Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...
 

Midnight Mass (2021)

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1
bullterrorist

bullterrorist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,939
  • Înscris: 18.10.2007
Cum de nu are topic?


[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/y-XIRcjf3l4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Nu va luati dupa trailer, e o miniserie lenta, are suspans si actiune cat trebuie.

Daca doriti sa discutati fara spoilere va rog, mai am de vazut 2 episoade.

#2
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
In mare despre ce este vorba?

#3
Manasu

Manasu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,849
  • Înscris: 25.12.2016
An isolated island community experiences miraculous events - and frightening omens - after the arrival of a charismatic, mysterious young priest.
https://www.imdb.com/title/tt10574558/

E pe calapodul Storm of the Century.
Cred ca ii dau o sansa, numai pentru atmosfera.

#4
Laberta

Laberta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,491
  • Înscris: 04.09.2006
Despre o mica comunitate izolata pe o insula carara le vine un popa tanar in locul celui batran care e bolnav.
La început am crezut ca scenariu e scris de Stephen King, dar nu e.
Miniseria e un horror mistic.
E lent, plin de citate din biblie, dar unele dialoguri sunt interesante.
Concluziile sunt mai multe, si nu au toate legătură cu religia.
Multora nu e place pentru ca e lent, vorbarie multa si nu prea se întâmplă multe decat spre sfarsit cand actiunea se precipita.
Finalul e apoteotic, asta ca sa sfarsesc intr-o nota lipsita de originalitate, ca de altfel intreg comentariu. :D

#5
BaXXXon

BaXXXon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,085
  • Înscris: 10.08.2021
O porcarie .

#6
Mondeo

Mondeo

    Everything Woke Turns To Shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,374
  • Înscris: 15.11.2005
eu ma intreb, cum de are topic?
gunoi tipic netflix...

#7
KLMN

KLMN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,916
  • Înscris: 21.09.2003
Cam 80 % din filmele ultimilor ani sunt niste porcarii. Si eu ma intreb cum de filmele slabe au topic ?

#8
AleXXander00

AleXXander00

    XX

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,427
  • Înscris: 21.02.2009
L-am vazut si eu. Nu m-a impresionat. I-am dat 7 cu foarte mare indulgenta. Cred ca Storm of the Century m-a atras mai mult pe vremea cand l-am vazut. Ca tot il amintea cineva mai sus.

#9
bullterrorist

bullterrorist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,939
  • Înscris: 18.10.2007

 Mondeo, on 12 octombrie 2021 - 23:50, said:

eu ma intreb, cum de are topic?
gunoi tipic netflix...

Pentru altceva decat netflix avem las fierbinti? sper ca nu-l botez.

#10
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Mie mi-a plăcut, dialoguri interesante. Dar am rămas cu coloana sonoră care mi l-a reamintit pe Neil Diamond. :)

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/csh6wVWmLyc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#11
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,279
  • Înscris: 30.10.2003
Asta e un fel de Twin Peaks?

#12
RangerBoy

RangerBoy

    Cea mai mare jigodie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,358
  • Înscris: 08.11.2020

 bullterrorist, on 13 octombrie 2021 - 04:59, said:

Pentru altceva decat netflix avem las fierbinti? sper ca nu-l botez.
Spre dezamagirea ta Las Fierbinti chiar este un serial bun, cat despre serialul asta din trailer pare interesant, trebuie sa recunosc, cred ca o sa ma holbez si eu.
Spre exemplu eu ma uit la cele facute de HBO si A24, da, mai este si altceva in afara de Netflix.

 BaXXXon, on 12 octombrie 2021 - 23:13, said:

O porcarie .
L-ai vazut?

Edited by RangerBoy, 13 October 2021 - 08:50.


#13
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,889
  • Înscris: 23.09.2005
L-am vazut. E bunicel, nu-i nici prea incarcat, nici prea sec, sa te plictisesti.

Si are o doza de mister. Per total e ok.

#14
RangerBoy

RangerBoy

    Cea mai mare jigodie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,358
  • Înscris: 08.11.2020
E destul de ok, m-am uitat la primul episod, cred ca o sa ma uit la tot sezonul.

#15
pexCom

pexCom

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,230
  • Înscris: 15.01.2014

 Bursul, on 13 octombrie 2021 - 07:09, said:

Asta e un fel de Twin Peaks?

Ar vrea el să fie. Nici măcar nu e din aceeași ligă.

#16
Dizlpower

Dizlpower

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,036
  • Înscris: 16.02.2004
De unde e ura asta îndreptată spre Netflix? :)) poti vedea filme dintr-o mie de surse. Netflix are filme foarte bune și foarte proaste, inevitabil ...(Dintre cele facute pentru ei). Toate companiile producătoare au la fel.
   Odata ce iti este livrat un film care iti place, ce mai contează?...doar nu te căsătorești cu el :D

    Vrem nu vrem, polii banilor si intereselor se muta puțin...Daca ai cumpăra pastile sau piese auto etc, ai putea sa te uiți la producător, dar la un film?

    Poate Netflix angajează niste scenariști de top si niste regizori, care inca nu sunt cunoscuți, dar au scipliri de geniu...să-i desconsideram din start?

     E ca si cum te-ai duce la angajare si angajatorul de judeca după locul in care ai crescut, si nu dupa ce cunoștințe ai dobândit si cum le pui in valoare...

Edited by Dizlpower, 13 October 2021 - 12:06.


#17
Mondeo

Mondeo

    Everything Woke Turns To Shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,374
  • Înscris: 15.11.2005
nu e ura, e saturatie si alergie la propaganda, ba feminism, ba blm, ba elgibiti, woke, pc si alte multe kkturi, continut zero, macar rusii fac propaganda mai moca, la americani trebuie sa si platesti.
Pe mine nici asta nu m-ar interesa dar in majoritate toate mizeriile enumerate mai sus nu au legatura cu filmul/serialul in cauza, sunt acolo ca sa te "educe" pe tine privitor platitor

Edited by Mondeo, 13 October 2021 - 14:40.


#18
Dizlpower

Dizlpower

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,036
  • Înscris: 16.02.2004
Pai asta face creierul functional....alege dintre toate cacaturile. Te uiti la filme vechi si alegi dintre cele noi, ce se poate, niste idei noi sau niste idei vechi, puse bine in scena....

E ca si cum ai merge la restaurant, unde ai doua variante: 1. Vrei sa mananci o mancare clasica, dar facuta bine, cu un gust de sa-ti ramana in cap si sa vrei sa revii...  2. Vrei sa incerci ceva nou, arome nemaigustate si asezare in farfurie de sa-ti vina sa faci 50 de poze... Rezultatul poate fi: sa fie conform asteptarilor sau nu....e la fel si cu filmele Posted Image

Facebook-ul iti livreaza numai lucruri "true"? Normal ca nu, iar de acolo si din atatea alte surse (orice pagina o deschizi in ziua de azi, iti inunda display-ul cu kkturi, daca nu ai filtre), alegi ce se poate si dupa gusturile fiecaruia (dupa cum sunt si ele educate, de catre mediile in care ne invartim si din citit poate).

p.s. oricum, nu te poti feri de propaganda...Posted Image fiecare dintre noi facem propaganda .....la ideile noastre, intr-un fel sau altul Posted Image, cum suntem noi doi acum Posted Image

Edited by Dizlpower, 13 October 2021 - 15:29.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate