Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?
 

Pensiune / Hotel ca sursa de venit pasiv?

- - - - -
  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#37
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,718
  • Înscris: 12.01.2018

 wb626ek, on 05 octombrie 2021 - 15:02, said:

Ha ha, trebuia sa rad? @EMPP?
nu te-ai prins.poate data viitoare

#38
Piscopescu

Piscopescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,507
  • Înscris: 24.03.2018

 un huligan, on 06 octombrie 2021 - 23:33, said:

ai putea sa folosesti sistemele Green magic homes, se potrivesc la asa ceva si ar fi cel mai apropiat sistem de o pensiune.

Cu scuzele de rigoare pt. offtopic, mie Google imi da doar reclame la case pt. hobbiti si alte balarii. Ai cumva un link direct? Ms.

#39
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,720
  • Înscris: 13.07.2011

 Piscopescu, on 07 octombrie 2021 - 09:33, said:

Cu scuzele de rigoare pt. offtopic, mie Google imi da doar reclame la case pt. hobbiti si alte balarii. Ai cumva un link direct? Ms.

Cred ca la asta se si refera, sau cel putin la tipul asta de case. Green Magic Homes sunt case modulare facute din fibra de plastic, care pot fi construite si montate in mai putin de 1 saptamana. Costul este mult mai scazut si are un unique selling proposition fata de concurenta. Stiu ca au mai multe modele, dar majoritatea sunt gen hobbit house.

#40
un huligan

un huligan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,072
  • Înscris: 11.09.2006

 Piscopescu, on 07 octombrie 2021 - 09:33, said:

Cu scuzele de rigoare pt. offtopic, mie Google imi da doar reclame la case pt. hobbiti si alte balarii. Ai cumva un link direct? Ms.
Exact la astea ma refer

https://greenmagichomes.com/

Pentru ca astea se pot amplasa frumos pe un teren extins si se pot controla "remote". Check-in, check-out, cleaning, etc

Edited by un huligan, 07 October 2021 - 21:47.


#41
lucianburjuiul

lucianburjuiul

    Unserious member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,572
  • Înscris: 12.06.2010
Eu am stat in Brasov intr-o pensiune B&B (o casa cu 3 camere, baie si bucatarie) in care am interactionat minim (doar pe email/telefon) cu proprietarul. Am primit un cod si un program cu care puteam inchide/deschide usa. Parca erau si niste mezeluri in frigider.

Acum depinde ce idee de pensiune ai si ce disponibil financiar ai. O construiesti, cumperi de-a gata, preiei o alta pensiune, samd? Cred ca n-o sa stii daca va merge sau nu daca nu incerci. Nu merge, ramai cu o casa de vacanta pe care poti s-o vinzi oricand. Poti sa te ocupi de la distanta. Selectezi clientela. Vei avea nevoie doar de curatenie si un om la intretinere.

#42
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,989
  • Înscris: 16.07.2015
La noi, HoReCa e praf, varză, bine că s-au plâns în timpul pandemiei, în starea de urgență and stuff, uitând destui dintre dânșii, ce servicii mizere ofereau la suprapreț și acu se milogesc de Guvern și clienți, lol... În plus, nici cu cealaltă tabără nu mi-e rușine, a clientului, turistului etc., majoritatea fiind paraleli cu tot ce înseamnă civilizația, de la mizerie, gălăgie și până la stricăciuni lăsate prin camere.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate