Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 

Cea mai bine vândută mașină din Europa: Dacia Sandero

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
82 replies to this topic

#19
BaXXXon

BaXXXon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,085
  • Înscris: 10.08.2021
In vanzarile masive ale unor produse ieftine si proaste se reflecta nivelul de cultura al cumparatorilor . De aici rezulta ca pe " dincolo " sunt prea multi prosti.

#20
Z_E_U_S

Z_E_U_S

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 721
  • Înscris: 15.01.2020

View PostBaXXXon, on 03 octombrie 2021 - 08:39, said:

In vanzarile masive ale unor produse ieftine si proaste se reflecta nivelul de cultura al cumparatorilor . De aici rezulta ca pe " dincolo " sunt prea multi prosti.

Cred că lipești etichete pe fruntea oamenilor prea ușor. Poate vesticii gândesc diferit de tine: cumpără tinicheaua DOAR pentru fâțâială-n oraș, iar acolo nu există ”piloți”. La ei chiar se respectă limitele de viteză iar în marea majoritate a orașelor este între 30-50km/h. Oricum am suci-o, cele ”doar 2 stele” te feresc destul de bine la un accident produs cu 30km/h.

#21
Groot

Groot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,021
  • Înscris: 16.11.2014

View Postwaterman, on 03 octombrie 2021 - 08:08, said:

Nu va zic decât ca mașina mea din 2008 are 5 stele EuroNCAP.

Avea. Acum ar lua vreo 0,5 stele. In cel mai fericit caz. Cred ca s-au schimbat sistemul de punctaj si metodologiile de test de vreo 2 ori intre timp.

Edited by Groot, 03 October 2021 - 08:51.


#22
BaXXXon

BaXXXon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,085
  • Înscris: 10.08.2021

View PostZ_E_U_S, on 03 octombrie 2021 - 08:48, said:

Cred că lipești etichete pe fruntea oamenilor prea ușor. Poate vesticii gândesc diferit de tine: cumpără tinicheaua DOAR pentru fâțâială-n oraș, iar acolo nu există ”piloți”. La ei chiar se respectă limitele de viteză iar în marea majoritate a orașelor este între 30-50km/h. Oricum am suci-o, cele ”doar 2 stele” te feresc destul de bine la un accident produs cu 30km/h.
Ce masina ai ( daca ai ) ? Dacia sau ce alta marca ?

#23
carturarulobosit

carturarulobosit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,395
  • Înscris: 07.05.2018
Stii cum se zice, suntem prea saraci sa ne permitem lucruri ieftine.
Cand am fost vara asta in Italia, era plin de Sandero, MCV-uri si Dustere. Dar na, oamenii spalati isi cumpara masina sa  ajunga din A in B, nu sa-l impresioneze pe vecinu' de la 4.

#24
BaXXXon

BaXXXon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,085
  • Înscris: 10.08.2021

View Postgeorge_alexandru, on 03 octombrie 2021 - 08:06, said:

Fraieri europenii ăștia, își iau Sandero in loc de Seria 5 din 2008 cu 250.000 km reali condus de o babă în weekend până la piață.
Ai Dacia sau alta marca ? Sa inteleg si eu cine ii fraier.

#25
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
Eu am o singură întrebare: în ce fel vă afectează faptul că Sandero a ajuns să fie cea mai vândută mașină în Europa?
Că mie mi se rupe de vânzările lor.
Nu-mi plătește Dacia facturile, deci...

#26
Z_E_U_S

Z_E_U_S

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 721
  • Înscris: 15.01.2020

View PostBaXXXon, on 03 octombrie 2021 - 08:51, said:

Ce masina ai ( daca ai ) ? Dacia sau ce alta marca ?

Am un tedei de la ăia răi (de-i hulește lumea pe forum) cu 4 cercuri sub capotă, cea mai bună mașină din lume (deoarece e masina de serviciu). E din 2021 și se schimbă la fiecare 2 ani cu alta nouă.

Edited by Z_E_U_S, 03 October 2021 - 09:05.


#27
BaXXXon

BaXXXon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,085
  • Înscris: 10.08.2021
Pai de ce nu ai dacie ?! Trebuia sa ceri Dacia de la job ....

Edited by BaXXXon, 03 October 2021 - 09:07.


#28
Z_E_U_S

Z_E_U_S

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 721
  • Înscris: 15.01.2020

View PostBaXXXon, on 03 octombrie 2021 - 09:06, said:

Pai de ce nu ai dacie ?! Trebuia sa ceri Dacia de la job ....

Păi fac drumuri lungi în țară și trebuie musai altceva. Eu am zis că tinicheaua de la dacia este ok în orașele din vest unde limita de viteză e sfântă, se respectă strict regulile iar piloții sunt inexistenți.

#29
BaXXXon

BaXXXon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,085
  • Înscris: 10.08.2021

View PostZ_E_U_S, on 03 octombrie 2021 - 09:11, said:

Păi fac drumuri lungi în țară și trebuie musai altceva. Eu am zis că tinicheaua de la Dacia este ok în orașele din vest unde limita de viteză e sfântă, se respectă strict regulile iar piloții sunt inexistenți.
Mda , deci Dacia nu e capabila de drumuri lungi cel putin nu in Romania dar e buna pt orasele din vest , am inteles ....

#30
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Posthorny_hornet, on 03 octombrie 2021 - 07:32, said:

Nu mi-a venit să cred, dar se pare că Dacia Sandero e cea mai bine vândută mașină din Europa, pentru a doua lună consecutiv (bănuiesc că e vorba de iulie și august). Bănuiesc că a ajuns în vârf datorită problemelor cu semiconductoarele. Îmi imaginez că Dacia are mai puține electronice decât celelalte mașini.
https://www.g4media....consecutiv.html
este cea mai bine vanduta masina sa stii.A depasit VW.
Nu trebuia sa faci topic nou,avem topic deja cu Dacia. Rog sa fie mutate posturile.
https://forum.softpe...2#entry28290658

#31
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,514
  • Înscris: 30.08.2017

View PostBaXXXon, on 03 octombrie 2021 - 08:52, said:


Ai Dacia sau alta marca ? Sa inteleg si eu cine ii fraier.

Înainte de toate ar trebui să înțelegi ce citești, că după întrebarea nu prea pare...

#32
Z_E_U_S

Z_E_U_S

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 721
  • Înscris: 15.01.2020

View PostBaXXXon, on 03 octombrie 2021 - 09:13, said:

Mda , deci Dacia nu e capabila de drumuri lungi cel putin nu in Romania dar e buna pt orasele din vest , am inteles ....

Nu am zis că nu e capabilă! Citește mai atent! Este capabilă de drumuri lungi dar este zgomotoasă, nesigură și canci putere ”să faci” tirul ce merge cu 90.
Citește ce am zis aici: https://forum.softpe...0#entry28190467

#33
BaXXXon

BaXXXon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,085
  • Înscris: 10.08.2021

View Postgeorge_alexandru, on 03 octombrie 2021 - 09:17, said:

Înainte de toate ar trebui să înțelegi ce citești, că după întrebarea nu prea pare...
Deci ti-e jena sa dai un raspuns concret ? Te-am intrebat ce masina ai , scurt , Deci ce masina ai ? Sau de fapt nu ai .

#34
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,793
  • Înscris: 30.08.2006
Se poate concluziona ca Dacia este o masina buna de tavaleala. In vest familiile au chiar 2 masini iar una poate fi chiar Dacie.

#35
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,514
  • Înscris: 30.08.2017

View PostBaXXXon, on 03 octombrie 2021 - 09:19, said:


Deci ti-e jena sa dai un raspuns concret ? Te-am intrebat ce masina ai , scurt , Deci ce masina ai ? Sau de fapt nu ai .


Eu vorbeam de BMW de 13 ani și 250km la bord, tu ma întrebi ce marca de mașină am... E irelevanta marca, eu sugeram că mulți își cumpără vechituri "de lux". Dacă știam că apari pe aici scriam în mai puține cuvinte, să pricepi și tu.

Edited by george_alexandru, 03 October 2021 - 09:26.


#36
Groot

Groot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,021
  • Înscris: 16.11.2014
Dacia e buna doar cand mergi cu ea in coloana cu viteza legala.

D-aia la straini e buna la romani nu prea. Te cam chinui sa mergi ilegal cu o dacie. Nu are zvacul necesar cum zicea un coleg mai sus.

Pe strainache nu prea ii intereseaza demarajul si reprizele de acceleratie ca nu au unde sa abuzeze de ele. La ei pleci de pe loc, prinzi 50-70 functie de drum, pui cruise control si mergi asa 30 de kilometri. Nu croseteaza nimeni ca disperatul coloana care se deplaseaza cu viteza legala.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate