Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Atomic TV HD.

* * * - - 4 votes
  • Please log in to reply
607 replies to this topic

#487
krokod1lusinc3r

krokod1lusinc3r

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 05.09.2020
Daca asta e noul Atomic,e apa de ploaie fata de cel vechi pe care multi il stiu.
Grila e varza cu carne,si evident e pe reteta clasica de tonomat. Un playlist acolo si gata.
Melodiile sunt puse cam de rahat turcesc, nu e lapte si miere. Adica melodii vechi care au fost luate de pe YouTube si iese o struto-camila in playlist.
Literalmente Serbu o văzut sansa si o pus-o in practica. Foamea de bani, baieti.
Si ident-ul e varza,asa cum o fo spus mai sus. Daca acest canal e Atomic,mai bine îi bagi un ident bun (fara adaos de stiti voi)si gata,ident bun.

#488
sorinqk

sorinqk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,025
  • Înscris: 08.02.2006
Singura șansă pentru Atomic este sa l cumpere cineva, acum că a intrat in toate rețelele.
Scapă și Nic de stres și chin.

#489
silcar

silcar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,114
  • Înscris: 21.05.2019
greu de crezut, probabil si cere un sac de bani :)

#490
vladul_care_este

vladul_care_este

    TV / Radio & Satelit Maniac

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,879
  • Înscris: 27.01.2009
Atomic, de cand s-a lansat in Romania in 1999 si pana prin 2003 cand au aparut problemele, era detinut de o companie din SUA iar printre oamenii responsabili de proiect la acea vreme era si Tudor Giurgiu, care se ocupa si de o buna parte din clipurile care se difuzau pe post. Era o veritabila fabrica de muzica si o importanta rampa de lansare pentru artistii romani de la acea vreme.

Paduchele asta de Serbu care inteleg ca injura oamenii pe Facebook n-are nicio treaba cu Atomicul original, el a pus mana mai tarziu pe marca dupa ce postul intrase in faliment iar denumirea Atomic a fost scoasa la licitatie, prin 2003. Fostul Atomic, ramas fara nume, a fost apoi botezat in TV K Lumea si a pastrat o buna parte din emisiunile Atomic.

Dezastrul pe care il vedem acum pe TV nu e decat incercarea lui Serbu, care a pus din nou mana pe marca Atomic (probabil la bani de nimic) de a-si duce ambitia la bun sfarsit, de unul singur din garsoniera lui, cel mai probabil. Este o bataie de joc la adresa Atomicului de la inceputuri, un pirat legal care intr-o tara in care autoritatea responsabila de audiovizual chiar functioneaza n-ar fi vazut in veci lumina zilei.

Edited by vladul_care_este, 10 April 2022 - 09:15.


#491
donmarinica

donmarinica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,452
  • Înscris: 17.06.2007
Eu nu am înțeles de ce atâta critica pentru Atomic TV. Omul ăsta, Șerbu, a reușit performanta de a resuscita un post tv care a făcut furori la vremea lui. Ca orice televiziune, și Atomic TV EVOLUEAZĂ, ne aflăm în 2022, nu mai poate să dea non stop clipuri din anii 2000. Credeți că dacă ar vinde televiziunea noii proprietari ar lasă-o la nivelul anilor 2000?

#492
vladul_care_este

vladul_care_este

    TV / Radio & Satelit Maniac

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,879
  • Înscris: 27.01.2009
A reusit performanta de a face un rahat. In postul anterior incercam sa atrag atentia ca daca pui un logo Atomic peste un playlist de pe Youtube care ruleaza in bucla nu inseamna ca reinvii esenta Atomic TV, grila si emisiunile acestuia. Post dinasta daca pui 2-3 studenti la regie cu niscaiva cunostine in Adobe After Effects ti-l face in cateva zile de arata de vreo 10 ori mai profi.

Inteleg ca in ziua de azi posturile de muzica se reduc la un playlist mediocru si limitat dar asta parca e prea de tot. Si mai face si gura mare si obraz gros pe social media acest Serbu.

#493
silcar

silcar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,114
  • Înscris: 21.05.2019

 donmarinica, on 10 aprilie 2022 - 11:05, said:

Eu nu am înțeles de ce atâta critica pentru Atomic TV. Omul ăsta, Șerbu, a reușit performanta de a resuscita un post tv care a făcut furori la vremea lui. Ca orice televiziune, și Atomic TV EVOLUEAZĂ, ne aflăm în 2022, nu mai poate să dea non stop clipuri din anii 2000. Credeți că dacă ar vinde televiziunea noii proprietari ar lasă-o la nivelul anilor 2000?

Maine imi fac si eu post la fel :)))) SI dau clipuri in bucla de pe youtube! Sa fim seriosi, e o mizerie cu Logo Atomic! Si atat timp cat te numesti Atomic, era la mintea cocosului ca trebuie sa te axezi pe piese vechi, si pana azi. Pana acum, e un tonomat obosit, cu youtube trending, ATAT!

Vine intrebarea, DE CE sa ma uit la Atomic in detrimentul Kiss, U, Music Channel? Singurul plus e ca nu au publicitate. Dar vor avea...asta e clar. In rest, imaginea e sub cele mentionate anterior. grila inexistenta...Si profesionalisul aratat pe FB, unde blocheaza ORICE critica argumentata si exprimata civilizat si apoi te injura in privat...si iti scrie, ca ce citez "ai bagat tu bani?" ??? =))))))) Doamne fereste, pai vinde marca aia la cineva care stie ce sa faca cu ea. Ca un proiect de genul, care se vede PESTE TOT, ar putea fi excelent...pentru nisa d emuzica romaneasca din 2000 pana azi. Suntem multi care am urmari acest post daca ar avea niste profesionisti care sa lucreze la un playlist ca lumea, emisiuni dedicate, interactive cu muzica din 2000 pana azi!

Se va duce la fund, cand lumea se va lamuri ca e doar un alt STARV de apartament cu LOGO ATOMIC!

#494
c4n1b4lul

c4n1b4lul

    Expert în procrastinare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,310
  • Înscris: 30.08.2010

 donmarinica, on 10 aprilie 2022 - 11:05, said:

Ca orice televiziune, și Atomic TV EVOLUEAZĂ, ne aflăm în 2022, nu mai poate să dea non stop clipuri din anii 2000.
Inițial, parcă era vorba că va crea un post cu muzica anilor 1990-2000 românească. Posted Image

De ce se lungește în a da (s)hit-urile actuale, mai ales străine, deși la început a promis altceva? Ar fi câștigat enorm dacă ar fi adaptat noul post la nivelul MTV 00s, un concept inovativ pentru posturile de muzică din România. Așa, a obligat firmele de cablu să retransmită un tonomat muzical, asemeni MTV, 1 Music, Kiss, U (deci, un mare nimic, un alt post de umplutură în grilă), într-o eră a Youtube-ului și a tik-tokărelii, cu aproape 0 audiență.

Putea lua exemplu și de la CMC (Croatian Music Channel), care de la înființarea acestuia, prin 2005, s-a concentrat pe a difuza DOAR muzică croată (nici măcar din alte state ex-iugoslave, nu mai zic de melodii din Vest).

Edited by c4n1b4lul, 10 April 2022 - 17:28.


#495
Rainwish

Rainwish

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,139
  • Înscris: 18.06.2009

 donmarinica, on 10 aprilie 2022 - 11:05, said:

Eu nu am înțeles de ce atâta critica pentru Atomic TV. Omul ăsta, Șerbu, a reușit performanta de a resuscita un post tv care a făcut furori la vremea lui. Ca orice televiziune, și Atomic TV EVOLUEAZĂ, ne aflăm în 2022, nu mai poate să dea non stop clipuri din anii 2000. Credeți că dacă ar vinde televiziunea noii proprietari ar lasă-o la nivelul anilor 2000?

Fiindca la lansare a promis ca va difuza doar muzica romaneasca in special din anii '99-2007 ceea ce a atras un public si astfel a reusit sa intre in must-carry. Imediat dupa asta a schimbat playlistul si sigla si a devenit un tonomat ilegal in mare cu muzica straina din ultimii ani (difuzeaza clipuri fan made descarcate de pe youtube de la piese celebre). Interesant in mod negativ este ca Serbu nu a reusit sa primeasca acordul celor de la Roton si alte case mai mici (probabil au mirosit ei ceva); la lansare avea acord de difuzare doar de la Cat Music si Global. La un moment dat se difuzau manele de pe youtube trending.

Desi ne aflam in 2022 nu inseamna ca nu trebuie sa existe televiziuni cu muzica veche, este o nisa care aduce audienta daca stii cum sa o exploatezi.

Edited by Rainwish, 10 April 2022 - 18:02.


#496
sorinqk

sorinqk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,025
  • Înscris: 08.02.2006
Daca in 2022 trebuie să evoluezi prin postare de imagini cu studiourile Atomic (imagini furate de pe net, fara legătură cu realitatea), să răspunzi impertinent, sa faci grafică in paint (macar un canva), sa ai un post TV in care un singur om face totul (când are timp printre sute de poze cu EL pe pagina Atomic de Instagram, trecute prin 100 de filtre) ..... parca mai bine 2000.
Ce vezi pe Atomic demn de 2022?

Singurul plus este că după ani de minciuni a reușit să l lanseze. Și asta doar soluțiilor ieftine de retransmisie, daca trebuia să l urce pe satelit, încă promitea și azi Nic că maine se lansează.

#497
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,392
  • Înscris: 06.11.2014

 donmarinica, on 10 aprilie 2022 - 11:05, said:

Eu nu am înțeles de ce atâta critica pentru Atomic TV. Omul ăsta, Șerbu, a reușit performanta de a resuscita un post tv care a făcut furori la vremea lui. Ca orice televiziune, și Atomic TV EVOLUEAZĂ, ne aflăm în 2022, nu mai poate să dea non stop clipuri din anii 2000. Credeți că dacă ar vinde televiziunea noii proprietari ar lasă-o la nivelul anilor 2000?

A reusit o laie. Un gunoi de post tv facut de pe-un 386, cu playlisturi luate cine stie de unde, sigur fara licenta de difuzare.

#498
donmarinica

donmarinica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,452
  • Înscris: 17.06.2007
Ok, cum spuneți voi.

#499
silcar

silcar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,114
  • Înscris: 21.05.2019
Am.vazut un clip fan made ieri 😆😆😆 logic cu logo...evident logo ul atomic suprapus. Cat amatorism. Legat de acorduri, nu stiu ce acord avea de la cat music, din moment ce difuzeaza piese cu logo ul cat music gold de pe youtube :) E ce am zis eu, un canal cu piese se pe youtube. Ceva similar ofera un site acum cativa ani gratuit, cand orice user isi putea face tv oe site ul lor si difuzai clipuri de pe youtube, iti faceai logo ul tau samd...😆😆😆 Si arata mai bine decat starvul asta!

Edited by silcar, 11 April 2022 - 12:17.


#500
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,823
  • Înscris: 07.07.2009
Dacă aveți ceva pile pe la CNA oricare dintre voi faceți un post de muzică mai bun, cu mult peste acest ”Atomic”. Aveți nevoie doar de Youtube, mai nou așa e la modă.

#501
krokod1lusinc3r

krokod1lusinc3r

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 05.09.2020

 silcar, on 11 aprilie 2022 - 12:16, said:

Am.vazut un clip fan made ieri 😆😆😆 logic cu logo...evident logo ul atomic suprapus. Cat amatorism. Legat de acorduri, nu stiu ce acord avea de la cat music, din moment ce difuzeaza piese cu logo ul cat music gold de pe youtube :) E ce am zis eu, un canal cu piese se pe youtube. Ceva similar ofera un site acum cativa ani gratuit, cand orice user isi putea face tv oe site ul lor si difuzai clipuri de pe youtube, iti faceai logo ul tau samd...😆😆😆 Si arata mai bine decat starvul asta!
Te referi cumva la videoclipul de la piesa "Drippin"? Ca il vazui si eu odata si fix acceasi sigla doar suprapusa.
Dar totusi.

#502
silcar

silcar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,114
  • Înscris: 21.05.2019
Da...:))) Jenant sincer

#503
cornel2411

cornel2411

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 181
  • Înscris: 24.01.2014
Pentru nostalgici:  Programul Atomic TV din 1 ianuarie 2000. Al Atomicului adevarat...
Foarte diversificat era programul si nu lipsesc emisiunile consacrate, urmarite la vremea aceea de multi: Selector, Cinematomic, K Lumea, Atomix, Febra, Vibratii, Insomnia etc.

Attached Files



#504
sorinqk

sorinqk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,025
  • Înscris: 08.02.2006
Până la urmă omul nu poate mai mult.
Problema este că minte și este impertinent.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate