Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Catea care se comporta ciudat

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007
Am inteles, multumesc tuturor! Poate fi inchis!

#20
FARAROTI

FARAROTI

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 731
  • Înscris: 27.12.2007
Daca gasesti sursa,poate ne spui și noua. Mai învățăm ceva.

#21
gushpi

gushpi

    cârcotaș

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,089
  • Înscris: 17.01.2012
cel mai mult sunt impresionați de zgomotele cu tonalități joase, vibrante
la ceva kilometri de mine este un poligon al armatei
când sunt trageri cu mitraliere nu-i bai, dar când vin tunarii - 3 căței am, toți trei vor în beci Posted Image

și nu se aude tare, ba chiar tre să te-ntrebuințezi să auzi bubuitul
dar ei, fiind mai „urechiați”, aud foarte bine și se sperie

în schimb, viața lor sunt pocnitorile de artificii - latră-ntr-o veselie cât durează distracția! Posted Image

deci, ia ascultă cu atenție - în perioadele când este cățeaua speriată, nu cumva sunt astfel de zgomote p-acolo? Posted Image

Edited by gushpi, 27 September 2021 - 08:46.


#22
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,850
  • Înscris: 20.10.2015

 tiestodj20, on 25 septembrie 2021 - 22:14, said:

Nu a zis nimeni ca e vinovata de ceva, dimpotriva, vreau sa o ajut sa nu mai fie asa speriata, nu inteleg de ce se sperie in ultima vreme. Am dat 200 de euro sa o scap de parvoviroza, crede-ma, nu eutanasiez nimic.

Oopsie, DE CE A FOST NEVOIE sa o tratezi de parvo?

In alta ordine de idei, GANDESTE ca ei; pentru cateii nosri, noi suntem dumnezeu.
Ar facea orice sa stea cu noi tot timpul. Nu exista in sufletul lor bucurie mai mare, asa ca asteapta-te sa nu inteleaga ca noi nu-i iubim atat cat ne iubesc ei.
Putoarea mea mica nu intelege de ce trebuie s-o las singura sa castig bani sa poata manca. Ea e doar trista.
Si seara, cand se baga-n pat langa noi si isi pune capul pe piciorul meu si ofteaza inainte sa adormim, stiu ca e fericita.

#23
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007
A fost nevoie pentru ca am luat-o de pe strada, cand avea cam o luna, pe strada nu ii vaccineaza nimeni de parvo. Pana sa o duc la veterinar s-a imbolnavit si a trebuit tratata cu perfuzii, zilnic.


Edited by tiestodj20, 28 September 2021 - 08:09.


#24
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,850
  • Înscris: 20.10.2015

 tiestodj20, on 28 septembrie 2021 - 08:09, said:

A fost nevoie pentru ca am luat-o de pe strada, cand avea cam o luna, pe strada nu ii vaccineaza nimeni de parvo. Pana sa o duc la veterinar s-a imbolnavit si a trebuit tratata cu perfuzii, zilnic.

Nasol, felicitari

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate