Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Sfat achizitie camera video

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
1501 replies to this topic

#19
TheGod

TheGod

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 264
  • Înscris: 29.06.2005
Din cate stiu eu are

Attached Files



#20
nexland

nexland

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,631
  • Înscris: 15.09.2004

TheGod, on Aug 15 2005, 05:53, said:

Din cate stiu eu are

<{POST_SNAPBACK}>

:huh:  Si-atunci, care-i problema?

#21
TheGod

TheGod

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 264
  • Înscris: 29.06.2005
pai din ce am vazut un capat intra in ea . si celalat are alt tip de mufa ..  sau nu am vazut eu bine :D ?

[ http://www.bestcomputers.ro/img_db_best/firewire44.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ http://www.flamingo.ro/common/img/pics/SOLE/5495_400.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#22
nexland

nexland

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,631
  • Înscris: 15.09.2004
Stai, ca nu ne-ntelegem... Ca sa-ti conectezi camera la PC iti trebuie un dispozitiv FireWire pe PCI, te costa 300.000-600.000 ROL. Cablul necesar este firewire 4-6 pini. Capatul cu 4 pini(cel mic) il conectezi in camera, capatul cu 6 pini(cel mare) il conectezi in placa FireWire pe care ai instalat-o in computer... Alte nelamuriri?

#23
moltit

moltit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 315
  • Înscris: 20.08.2004
@ TheGod:

Si daca n-as fi scris mai sus....


Cu bine,

#24
TheGod

TheGod

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 264
  • Înscris: 29.06.2005
Oups .. merci :D am inteles sper
1. treb placa PC firewire
2. Cablu conectare Camera video in pc  firewire

Merci

#25
TheGod

TheGod

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 264
  • Înscris: 29.06.2005
daca stiti .. pe laptop aveti idee .. deoarece habar nu am .. :D

Pe laptopt se poate conceta fara a cumpara placa?

#26
nexland

nexland

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,631
  • Înscris: 15.09.2004

TheGod, on Aug 16 2005, 21:16, said:

daca stiti .. pe laptop aveti idee .. deoarece habar nu am .. :D

Pe laptopt se poate conceta fara a cumpara placa?

<{POST_SNAPBACK}>

Laptop-ul are deja conector firewire, nu-i asa?

#27
TheGod

TheGod

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 264
  • Înscris: 29.06.2005
asta e ca nu stiu :D dupa cum arata mufa se pare ca da ... dar nus 100% sigur

#28
djkrys5

djkrys5

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 150
  • Înscris: 18.02.2005
daca au ....este vorba de mufa cu 4 pini asa ca iti trebuie un cablu firewire 4-4 si nu 4-6 ca la desktop ...e vorba de primul cablu din poza atasata mai inainte

#29
TheGod

TheGod

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 264
  • Înscris: 29.06.2005
cred ca 4- 4 e - oricum daca merge pe laptop e deajuns ca intre PC-uri e wirles

#30
bogdanan

bogdanan

    devoted SoftNews member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,269
  • Înscris: 02.04.2004
vreau sa-mi cumpar una dintre cele doua camere video, in rate de la altex.(deoarece dispun de un buget limitat). Mentionez ca sunt amator, si n-am mai avut pana acum o camera video.

camera o iau in     60 de rate...nvgs21 - 55,48/luna iar ngvs17 - 51,31/luna merita diferenta de pret ?

atasez mai jos linkul la specificatiile celor doua LINK

De unde (tot in rate as vrea) as putea sa cumpar ceva asemanator la pret dar mai bun ?

A avut vineva modelul asta? merge bine transferul pe usb 2.0? (mentionez ca am citit dar nu in totalitate Ghidul...)

Multumesc anticipat.

#31
kpk1

kpk1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,485
  • Înscris: 18.05.2004
Parerea mea este ca amandoua fac acelasi lucru in materie de video; 21le are in plus facilitatea de a face poze, care mi se pare de altfel o prostie ca oricum arata ordinare. In rest, m-am jucat cu ambele modele si exact ce am spus, sunt identice. Daca vrei neaparat poze si cel mai amarat P&S va da rezultate mai bune. Sfatul meu ia 17le si pune banii de-o parte pentru un ap.foto cat de cat cu pretentii.

In afara de aceste panasonice  nu m-am jucat cu camerele budget de la sony, asa ca nu-ti pot oferi un termen de comparatie, insa nu cred sa fie extraordinare sony. La acestea,pana , mi-a placut f. mult calitatea imaginii la lumina cel putin decenta. In rest orice camera 1 CCD se comporta la fel, in gama asta de pret, adik ordinar la lumina slaba. Eu zic mai mult sa te orientezi catre calitatea constructiei si increderea ta in firma. Mie mi-a placut Pana. :coolspeak:

#32
leeroy

leeroy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 883
  • Înscris: 06.09.2004

bogdanan, on Aug 18 2005, 00:13, said:

vreau sa-mi cumpar una dintre cele doua camere video, in rate de la altex.(deoarece dispun de un buget limitat). Mentionez ca sunt amator, si n-am mai avut pana acum o camera video.

camera o iau in     60 de rate...nvgs21 - 55,48/luna iar ngvs17 - 51,31/luna merita diferenta de pret ?

atasez mai jos linkul la specificatiile celor doua LINK

De unde (tot in rate as vrea) as putea sa cumpar ceva asemanator la pret dar mai bun ?

A avut vineva modelul asta? merge bine transferul pe usb 2.0? (mentionez ca am citit dar nu in totalitate Ghidul...)

Multumesc anticipat.

<{POST_SNAPBACK}>



Eu mi-am luat de 1 saptamana NV-GS21 si sunt tare multumit de ea. am dat 15.600.000. Daca vreai NV-GS17 este 12.700.000. da-mi un PM sa-ti zic de unde le poti lua la preturile astea.

partea prosta este ca vin fara CD cu drivere pt PC dar la fel le vand si la Altex.

#33
Moshpedia

Moshpedia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 10.08.2005
Legat de conecatrea camerei la PC, la mine problema e ca acea camera e mai veche si e pe model analog, are iesiri doar audio,video tip jack, fara S-VIDEO sau fara USDB,firewire etc. Ce adaptor ar trebui sa folosesc ??
  Imi trebuie cumva o placa de captura sau TV Tuner?

Edited by Moshpedia, 19 August 2005 - 17:42.


#34
nexland

nexland

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,631
  • Înscris: 15.09.2004

Moshpedia, on Aug 19 2005, 17:40, said:

...Imi trebuie cumva o placa de captura sau TV Tuner?

<{POST_SNAPBACK}>

Da.

#35
bogdanan

bogdanan

    devoted SoftNews member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,269
  • Înscris: 02.04.2004
@Bogdan Parfene: ti-am trimis pm, astep nerabdator raspunsul


am gasit ceva mai ieftin, un canon mv800. specificatiile sunt aici

nu inteleg 2 lucruri:

- 1/6 CCD cei de la cannon spun ca sunt apx. 680.0000 pixeli, iar cei de la Panasonic 800.000 pixeli ((800k pixeli) (Moving Picture: 400k, Still Picture: 400k, Efectiv))...sincer nu am inteles.

- Tape speed SP: 18.81 mm/s (0.74 ips), LP: 12.56 mm/s (0.49 ips) la cannon. ce reprezinta ? afecteaza "vizibil" calitatea ?

Ce casete (marca) sa folosesc pt a avea rezultate optime ?

#36
Ankh

Ankh

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,976
  • Înscris: 04.08.2004

bogdanan, on Aug 19 2005, 22:13, said:

@Bogdan Parfene: ti-am trimis pm, astep nerabdator raspunsul
am gasit ceva mai ieftin, un canon mv800. specificatiile sunt aici

nu inteleg 2 lucruri:

- 1/6 CCD cei de la cannon spun ca sunt apx. 680.0000 pixeli, iar cei de la Panasonic 800.000 pixeli ((800k pixeli) (Moving Picture: 400k, Still Picture: 400k, Efectiv))...sincer nu am inteles.

- Tape speed SP: 18.81 mm/s (0.74 ips), LP: 12.56 mm/s (0.49 ips) la cannon. ce reprezinta ? afecteaza "vizibil" calitatea ?

Ce casete (marca) sa folosesc pt a avea rezultate optime ?

<{POST_SNAPBACK}>

...incearca Panasonic..... :D

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate