Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa

[email][nvidia] Your GeForce NOW ...
 Site nesigur

Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...

Pareri magazin online quickmobile?
 Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn
 Didgeridoo

Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...

Orientare antena prime focus
 

Sfat achizitie camera video

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
1501 replies to this topic

#1495
nirosbog

nirosbog

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,800
  • Înscris: 22.10.2005

View Posthhcip, on Jan 5 2008, 14:39, said:

Pentru sorinoco si lache:

Pana la urma am luat un Sony DCR HC96. Sunt supermultumit de ea (desi nu are decat 2-3 sapatamani, am tras 4 casete :) ).
Doua sfaturi:
1. pe siturile romanesti exista si camere NTSC, aveti grija ce alegeti.
2. Am gasit (din pacate dupa ce comandasem deja in alta parte dupa criteriul cel mai mic pret) un site ce oferea 2 an garantie, in loc de 1... pt cei mai precauti ;)

O zi maxima!
Sony ofera doar 1 an garantie la camerele video!

#1496
Sorin2505

Sorin2505

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,099
  • Înscris: 04.08.2006
Sunt unele magazine on-line care ofera 2 ani garantie,dar nu stiu cat de reala este aceasta garantie.
Mi-am luat si eu Sony HDR - SR5E de la www.ideall.ro si are 1 an garantie.

#1497
lyv1st

lyv1st

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 176
  • Înscris: 26.08.2007
va salut!as dori sa cumpar o camera video pt uz personal,vacante si as dori sa am incadrez in 1000 ron..care credeti ca e cea mai buna alternativa in banii astia?...as dori sa aiba o rezolutie buna,ceva efecte,claritate cat mai mare si mentionez ca o folosesc si in locuri mai putin luminate..cum ar fi o sala de teatru,o sala de sport repet pt uz personal nu comercial (dar calitatea sa fie totusi buna)...va multumesc!


eu ma gandesc la unul din modelele :

Canon Camera Video Digitala MV89 650 ron

Panasonic NV-GS60 650 ron

Panasonic VDR-D220 1000 ron (as vrea sa stiu daca diferenta de pret fata de celelalte este justificata)

#1498
johnnybegoode

johnnybegoode

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 941
  • Înscris: 30.03.2005
Vin si eu cu o intrebare asemanatoare cu intrebarea suplimentara daca, camerele cu 0,8 Mpixeli filmeaza bine petru niste silmeari supermatoristice...Nu stiu ca ao diferenta de 4 milioane justifica o camera de 0,8 Mp fata de una de 1.07 Mp..Multumiri anticipate..

#1499
silviandsi

silviandsi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 19.02.2007

View Postglido, on Jan 4 2008, 19:53, said:

Ca sa nu mai interbati ce camera sa va luati pt nunti. arsenalul de la workshop

sal ! :coolspeak:
astea toate sunt ale tale ?
esti foarte tare, ca sa zic , cum lucrezi cu toate odata ?

View Postvalt3r, on Jan 7 2008, 20:43, said:

A mai zis parca cineva diferenta dintre PAL si NTSC.
Cred ca modelele noi de televizoare cunosc ambele sisteme. Pentru vazut pe PC nu cred ca este vreo problema iar daca lucrezi cu un editor video le faci cum vrei si pal si ntsc.

da , absolut real !
ai incercat sa vezi cat sta sa randeze un filmulet cand il transformi din NTSC in PAL , ce te faci daca trebuie sa il dai la cineva care nu are tv s-au DVD player care sa il citeasca ?
am patit eu , am filmat o nunta la doi tineri care urmau sa plece peste ocean si a trebuit sa aleg in ce format sa fac inregistrarea ca vroia unul in NTSC sa il ia cu ei si unul PAL sa ramana la parinti si cand am vazut dat timp imi ia sa il transform am lasato balta ! :naughty:

View Postlyv1st, on Jan 31 2008, 19:08, said:

va salut!as dori sa cumpar o camera video pt uz personal,vacante si as dori sa am incadrez in 1000 ron..care credeti ca e cea mai buna alternativa in banii astia?...as dori sa aiba o rezolutie buna,ceva efecte,claritate cat mai mare si mentionez ca o folosesc si in locuri mai putin luminate..cum ar fi o sala de teatru,o sala de sport repet pt uz personal nu comercial (dar calitatea sa fie totusi buna)...va multumesc!


eu ma gandesc la unul din modelele :

Canon Camera Video Digitala MV89 650 ron

Panasonic NV-GS60 650 ron

Panasonic VDR-D220 1000 ron (as vrea sa stiu daca diferenta de pret fata de celelalte este justificata)

sal
la banii astea nu gasesti nimic sub 2LUX, cauta sa aiba cat mai putin LUX  :coolspeak:

#1500
Mirabeau

Mirabeau

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 157
  • Înscris: 24.01.2008
ma gandeam sa imi iau si eu o camera. inclin spre una cu hdd din doua motive: 1. sunt prea lenes sa ma chinui prea mult la transfer 2. cam umblu si cu laptopul dupa mine. deci... daca umplu un hdd de 30 de giga cam ce marime vor avea fisierele? si ce parere aveti despre Sony DCR-SR72E ? are un hdd de 60. multumesc

#1501
silviandsi

silviandsi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 19.02.2007
sal
depinde la ced vrei sa o folosesti , are 4lux ( cam mult ) cauta ceva cu max 2 lux si sa aiba 3 CCD, depinde de cati bani dispui eu ma gandeam la asta http://www.sony.ro/v... Disk Drive#tab

#1502
21-Lancer

21-Lancer

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 272
  • Înscris: 18.11.2004
Ce ziceti insa de Sony HDR-SR12?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate