Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 

Trebuie declarat la ANAF ?

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
Saudi03

Saudi03

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 23.09.2021
Buna! Am un site pentru Romania in care vand produse la care fac un profit destul de mare (pt curiosi nu o sa va zic care e siteul si nici ce vand pe el). Pana acum am facut 170.000 lei din el. Din care bineinteles se scad produsele, hostul in fiecare luna a siteului si reclamele pe Google Ads.

In prezent in medie vand 1200-1900 lei pe zi. Din care scad 200 lei Google Ads si produsele cam tot 200 lei. Deci profit 800-1500 lei pe zi. Vand doar la persoane fizice. Tranzactiile de pe site se realizeaza prin Stripe care este o companie din strainatate ( STRIPE EUROPE LIMITED ). Se cumpara in lei si tot in lei ii primesc pe cardul de la BT. Intrebarea mea este daca trebuie declarat la ANAF sau este prea mica suma ? Am intrebat pe cineva care are un astfel de site si mi-a spus ca sa nu ma complic ca este o suma mica. Siteul este din ianuarie 2021. Pe viitor vreau sa imi mai deschid un site pe Franta. O sa am probleme daca nu am declarat pana acum? Mentionez ca nu le am deloc cu legile si cu ANAF.

Si as mai avea o intrebare daca imi fac firma pot sa vand tot pe firma ? Sunt foarte multe firme care imi solicita niste comenzi enorme care nu le pot onora pentru ca le trebuie factura pe firma.

Multumesc frumos!

#2
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,780
  • Înscris: 12.01.2018
si returul pe baza a ce il faci?numai zic c-am luat de la tine?

vinzi vise de faci din 200 1500?

#3
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004
Ce retur? Ce ANPC? Ce manuale in romana? Ce...diverse? :)

#4
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,780
  • Înscris: 12.01.2018
vezi ca visezi

treziti trolul

#5
alexmro

alexmro

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 08.06.2021
De cealalta parte a istorieie sunt eu care ma intreb, "oare n-o sa ma ia ANAF pe sus pentru aia 500 de euro pe care mi i-a trimis maica-mea in cont din Spania sa-i cumpar masina de spalat si hrana la caini?"

#6
AztecWarrior

AztecWarrior

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,011
  • Înscris: 17.02.2020
Ce sa zic - 1500 pe zi nu e rau - abia fac cu putin peste atat cca 1800. Cei drept nu fac publicitate.
La suma asta ar trebui sa platesti TVA, chiar daca situl este nu stiu unde.
365x1500=547000 lei incasati.
La TVA se intra de la 300000 lei. Si pe mine m-au pus cum am trecut de 300000
Contul pentru incasat banii din vanzari de la curier cash este pe persoana fizica?

Edited by AztecWarrior, 24 September 2021 - 14:56.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate