Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Ar trebui sa evit gelurile anti-inflamatoare dupa vaccin ?

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
-Ciprian

-Ciprian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,334
  • Înscris: 08.09.2009
M-am vaccinat cu Johnson&Jonhson si cercetand ce efecte adverse au avut unii, ma gandeam ca as putea folosi niste geluri anti-inflamatoare pentru calmarea, circulatia incalzirea anumitor zone.
Am 2 geluri de la Krauter gheara dracului si puterea ursului, si le-am folosit in trecut si am fost foarte multumit de ele, in principal pentru probleme la tendoane, muschi, febre musculare etc. Gelurile contin capsaicina.
Sa le evit sau sa le folosesc linistit?

#2
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,769
  • Înscris: 25.11.2009
Nu există contraindicații decât la folosirea per os a steroizilor (ex medrol, prednison).

#3
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,364
  • Înscris: 15.06.2004
M-am frectionat cu Saliform la locul injectiei de vreo 3-4 ori in ziua cu dureri.
Nicio problema.

Cu atat mai putin daca te dai prin alte parti.

#4
Argv

Argv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,473
  • Înscris: 25.10.2007
Nu-i cazul..

La cat timp se elibereaza certificatul verde dupa vaccinarea cu Johnson&Jonhson?

#5
Victor5

Victor5

    Verba volant, scripta manent

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,273
  • Înscris: 05.04.2011
Poti folosi acele geluri revulsive (nu scade eficacitatea vaccinului), dar mai bine nu; de ce vrei sa ai pielea rosie si calda la locul injectiei? Mai bine comprese reci daca ai reactie locala

#6
-Ciprian

-Ciprian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,334
  • Înscris: 08.09.2009

View PostArgv, on 18 septembrie 2021 - 18:00, said:

Nu-i cazul..

La cat timp se elibereaza certificatul verde dupa vaccinarea cu Johnson&Jonhson?
10 zile

View PostVictor5, on 18 septembrie 2021 - 19:14, said:

Poti folosi acele geluri revulsive (nu scade eficacitatea vaccinului), dar mai bine nu; de ce vrei sa ai pielea rosie si calda la locul injectiei? Mai bine comprese reci daca ai reactie locala
Mi-au spus ca pot sa-mi pun compresa rece dupa, dar nu am avut drum spre casa. Unul dintre geluri are efect de racorire, repet am fost multumit de ele in trecut. Nu mi se inroseste pielea de la ele, si daca doar faceau pielea rosie si calda, nu le-as folosi. Efecte adverse nu am avut pana acum, deci stau linistit momentan.

#7
-Ciprian

-Ciprian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,334
  • Înscris: 08.09.2009
Am avut febra musculara la biceps de dinainte de vaccin. Am folosit gelul cu efect de racorire fara probleme si aseara.
Umarul doare putin astazi, probabil spre seara o sa folosesc gelul si pentru umar.
Cel mai neplacut simptom de pana acum e durerea de cap, si oboseala la ochi.
Pulsul mi-e cu aproximativ 12 bpm mai ridicat ca de obicei.

Edited by -Ciprian, 19 September 2021 - 13:37.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate