Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

S10+ fast charging nu incarca pe 15w dar merge cu 25w

  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
remus-gabriel

remus-gabriel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 263
  • Înscris: 28.02.2007
Am cumpărat un S10+ sh dar fara încărcător și am constatat că dacă îl conectez la încărcătorul meu de s10 simplu nu incarca rapid. Am incercat și cu alte două încărcătoare de Samsung pe 15 w de prin casa, tot așa. M.am gândit că poate or fi de vina cablurile pt că le.am mai schimbat. Dar unul dintre ele am impresia că tot e original.
In schimb, ca și surpriza, se incarca fast cu încărcătorul de S20 al fiului meu care e pe 25w. Eu știu că din fabrica nu vine cu acest încărcător ci cu cel mai mic de 15w. Oare daca ar fi defect și nu incarca cu 15 să aibă cum forțat sau ceva de genul cu 25? Mufa de alimentare pare ok pt că l.am desfacut in spate. Am sa scot și placa sa o cercetez și pe verso dar as vrea sa știu ce părere au cei care or fi mai trecutul prin așa ceva. Mulțumesc!

#2
Bitterblue

Bitterblue

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 398
  • Înscris: 25.02.2020
Îți faci de lucru degeaba, nu? Dacă merge cu ăla de 25 W, folosește-l. Aparatul trage cât curent îi trebuie, nu se arde dacă folosești un alimentator mai puternic.

#3
s1lviu86

s1lviu86

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 14.12.2020
Vezi in setarile bateriei, sa fie bifa pusa si pe "fast charging", nu doar pe "super fast charging".

#4
remus-gabriel

remus-gabriel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 263
  • Înscris: 28.02.2007
1. Imi fac de lucru pt că am obiceiul că la câteva luni sa le schimb și mă gândeam să nu am reproșuri din partea cumpărătorului care va sesiza că e alt mai forțos. Bine, dacă va fi unul avizat.
2. In setări nu m.am uitat cu atenție dar să zic că avea numai o opțiune doar pt fast nu și pt superfast de bifat și care să zic că era deja bifata. Aici rămâne să verific, merci.
Eu mă temeam să nu fie ceva vreun contact imperfect la mufa de usb C de pe placa de baza sau cipul de încărcare. Știu că se pot schimba, eu însumi mia faccate ceva electronică dar până acum am schimbat doar microusb care e mai simplu de schimbat. La micro usb C chiar la telefonul asta parca nu as incerca. De ,,charger chip" ce sa mai zic...


#5
maccip

maccip

    45 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,066
  • Înscris: 06.01.2007
Daca mai faci cate ceva electronica si te intereseaza problemele de charging, poate ca ar merita sa-ti iei dispozitivul asta:
https://www.aliexpre...1829722793.html
Eu il am si e foarte misto pentru detectarea problemelor de charging (protocoale, cabluri, riplu, mufe, amperaj)

Atentie ca poti triggera tensiuni periculoase pentru telefon, daca chargerul permite fast charge si telefonul nu permite. Asadar, nu recomand decat celor care stiu ce fac. optiunea e intr-un meniu ascuns, dar poti da de ea cu uurinta.

#6
remus-gabriel

remus-gabriel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 263
  • Înscris: 28.02.2007

View Postmaccip, on 10 septembrie 2021 - 22:00, said:

Daca mai faci cate ceva electronica si te intereseaza problemele de charging, poate ca ar merita sa-ti iei dispozitivul asta:
https://www.aliexpre...1829722793.html
Eu il am si e foarte misto pentru detectarea problemelor de charging (protocoale, cabluri, riplu, mufe, amperaj)

Atentie ca poti triggera tensiuni periculoase pentru telefon, daca chargerul permite fast charge si telefonul nu permite. Asadar, nu recomand decat celor care stiu ce fac. optiunea e intr-un meniu ascuns, dar poti da de ea cu uurinta.
Mulțumesc frumos!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate