Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?
 Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...
 Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android
 Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri
 

Hidroelectrica Casnic - Pareri / Sugestii / Reclamatii

* * * * * 9 votes
  • Please log in to reply
19749 replies to this topic

#7435
xml

xml

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,361
  • Înscris: 27.10.2005

 darkangel2, on 28 septembrie 2022 - 21:59, said:

Ah, mdaaaa, hmmmm, suna bine...
Da' ce-ai zice de login pe baza de user si parola?
Stii ce zic? Posted Image
Pare mai rudimentar asa, CNP / e-mail, insa cel putin au scapat deocamdata de partea de schimbat / recuperat parola, etc. Oricum si la ANAF tot ceva de genul e, ba chiar mai complicat (dubla autentificare). Partea nasoala e ca nu vezi daca ai facturi restante si nici daca ai platit.

#7436
darkangel2

darkangel2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,356
  • Înscris: 26.01.2019

 xml, on 29 septembrie 2022 - 17:16, said:

cel putin au scapat deocamdata de partea de schimbat / recuperat parola, etc.
[...]
Partea nasoala e ca nu vezi daca ai facturi restante si nici daca ai platit.

Da, implementarea functionalitatilor trebuie prioritizata; insa login / logout / recuperare parola / schimbare parola este o functionalitate standard (adica bine-cunoscuta), deci destul de usor de implementat (pentru un programator profesionist, desigur).

 xml, on 29 septembrie 2022 - 17:16, said:

Oricum si la ANAF tot ceva de genul e, ba chiar mai complicat (dubla autentificare).

Macar in cazul asta, dubla autentificare ar putea fi justificata prin faptul ca protejeaza informatii "sensibile"...
Dar in cazul H., cam ce ar putea sa faca un hacker care iti sparge contul? Iti plateste factura de curent? :D

#7437
Sinmbad

Sinmbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,021
  • Înscris: 22.04.2022

 darkangel2, on 29 septembrie 2022 - 17:48, said:



Da, implementarea functionalitatilor trebuie prioritizata; insa login / logout / recuperare parola / schimbare parola este o functionalitate standard (adica bine-cunoscuta), deci destul de usor de implementat (pentru un programator profesionist, desigur).



Macar in cazul asta, dubla autentificare ar putea fi justificata prin faptul ca protejeaza informatii "sensibile"...
Dar in cazul H., cam ce ar putea sa faca un hacker care iti sparge contul? Iti plateste factura de curent? :D

Ii poate fura strategia adaptata noilor condiții de consum

#7438
darkangel2

darkangel2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,356
  • Înscris: 26.01.2019
N-am inteles absolut nimic... :D

#7439
radurus

radurus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,023
  • Înscris: 16.06.2006
Am cerut acum 6 intr-o reclamatie modificarea cantitatilor lunare din contract pe motiv ca am sistem FV.

Azi am primit raspuns ca s-a operat modificarea.

Edited by radurus, 30 September 2022 - 09:54.


#7440
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,832
  • Înscris: 26.02.2010
Bună idee, o sa fac si eu seziare la ei pe site.

#7441
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,860
  • Înscris: 25.01.2007
cu surprindere am constatat ca astia nu trimit toate facturile in mail. la mine au sarit una, am primit anul asta 3 si aveam 4.
e prima data cand am intrat pe site si am facut chestia aia cu bagat cnp sa vad facturile. si era una in plus. de curiozitate am cotrobait mailul, nu e de nici o culoare acolo.
nu am dat niciodata nici index din ianuarie, pe contor am 700kw in plus fata de ultimul lor index. or ajunge si  ei la zi la un moment dat.

#7442
dincadan78

dincadan78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,436
  • Înscris: 29.04.2010
In secolul asta, nu prea cred sa recupereze ceva din intarzieri. Doar daca intra in insolventa si vom fi preluati de un FUI la un moment dat 😹😹😹

#7443
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,595
  • Înscris: 07.02.2003

 slai, on 01 octombrie 2022 - 17:24, said:

cu surprindere am constatat ca astia nu trimit toate facturile in mail. la mine au sarit una, am primit anul asta 3 si aveam 4.
e prima data cand am intrat pe site si am facut chestia aia cu bagat cnp sa vad facturile. si era una in plus. de curiozitate am cotrobait mailul, nu e de nici o culoare acolo.
nu am dat niciodata nici index din ianuarie, pe contor am 700kw in plus fata de ultimul lor index. or ajunge si  ei la zi la un moment dat.
Se mai intampla: https://forum.softpe...2#entry29301405
:D

#7444
jeff48

jeff48

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,545
  • Înscris: 27.04.2014

 slai, on 01 octombrie 2022 - 17:24, said:

cu surprindere am constatat ca astia nu trimit toate facturile in mail. la mine au sarit una, am primit anul asta 3 si aveam 4.
e prima data cand am intrat pe site si am facut chestia aia cu bagat cnp sa vad facturile. si era una in plus. de curiozitate am cotrobait mailul, nu e de nici o culoare acolo.
nu am dat niciodata nici index din ianuarie, pe contor am 700kw in plus fata de ultimul lor index. or ajunge si  ei la zi la un moment dat.
Ești un caz fericit cu 700 kwh restanta de plata . La mine s-au acumulat 1400 kwh de plata

#7445
Graa

Graa

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,470
  • Înscris: 28.08.2019
Oare o fi vorba despre Hidro? Posted Image
https://www.antena3....ica-652984.html

Se pare ca urmeaza facturi pe 5 luni...

#7446
Sinmbad

Sinmbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,021
  • Înscris: 22.04.2022

 Graa, on 01 octombrie 2022 - 21:59, said:

Oare o fi vorba despre Hidro? Posted Image
https://www.antena3....ica-652984.html

Se pare ca urmeaza facturi pe 5 luni...

Nu, ai văzut ce scrie: În plus, fiecare client are un cont și poate face acolo o plată în avans", a sfătuit vicepreședintele ANRE

Deci nu poate fi Hidro, la Hidro fiecare client NU are un cont.

#7447
Graa

Graa

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,470
  • Înscris: 28.08.2019
Eu nu stiu un alt mare furnizor care sa nu fi emis facturi din mai, dar daca tu esti asa de sigur, poate ca nu e Hidro ...

#7448
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,595
  • Înscris: 07.02.2003

 Graa, on 01 octombrie 2022 - 21:59, said:

Oare o fi vorba despre Hidro? Posted Image
Nope, e vorba de unul mare... unde s-au facut regularizari in mare din cauza necitirilor, a lenei ha ha... cred ca lumea stie cine e... parca e si Mihai Șora la el Posted Image

Edited by andreic, 01 October 2022 - 23:35.


#7449
Sinmbad

Sinmbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,021
  • Înscris: 22.04.2022

 Graa, on 01 octombrie 2022 - 23:17, said:

Eu nu stiu un alt mare furnizor care sa nu fi emis facturi din mai, dar daca tu esti asa de sigur, poate ca nu e Hidro ...

Cum faci tu plata în avans in contul de client fara cod client-cod factura ? Și care este contul tău de client sa poți cel puțin urmări alocarea sumelor ?

#7450
leomagic44

leomagic44

    Io, cu electronii.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,050
  • Înscris: 06.02.2012
Pe data de 5 10 2022, coform contract, se face portarea de la Eletrica Muntenia nord la HE, nu am primit nimic de la Electrica despre index, de unde stiu ei cati Kw sunt pe contor in momentul portarii? am contor smart de doi ani, din ianuarie, ei nu mai citesc contorul, doar estimare.
Am tot cautat in contul meu, nu se poate trimite index.
Aveti idee cum trebuie procedat?

#7451
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,832
  • Înscris: 26.02.2010

 Sinmbad, on 01 octombrie 2022 - 22:21, said:



Nu, ai văzut ce scrie: În plus, fiecare client are un cont și poate face acolo o plată în avans", a sfătuit vicepreședintele ANRE

Deci nu poate fi Hidro, la Hidro fiecare client NU are un cont.

Electrica furnizare 😊🤗

#7452
adicuu

adicuu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 04.01.2016

 leomagic44, on 02 octombrie 2022 - 08:50, said:

Pe data de 5 10 2022, coform contract, se face portarea de la Eletrica Muntenia nord la HE, nu am primit nimic de la Electrica despre index, de unde stiu ei cati Kw sunt pe contor in momentul portarii? am contor smart de doi ani, din ianuarie, ei nu mai citesc contorul, doar estimare.
Am tot cautat in contul meu, nu se poate trimite index.
Aveti idee cum trebuie procedat?
Distributia va citi contorul, Hidro i-a informat ca din data de 05.10.2022 ai schimbat furniorul

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate