Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 

Hidroelectrica Casnic - Pareri / Sugestii / Reclamatii

* * * * * 9 votes
  • Please log in to reply
19773 replies to this topic

#5797
darkangel2

darkangel2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 26.01.2019

View PostMalineanu, on 02 iulie 2022 - 08:56, said:

Este o campanie tampita

Da, este o tampenie.
Dar nu o sa se schimbe nimic daca nu facem nimic.
Ce putem face este sa nu le raspundem la intrebare.
Teoretic, daca nu mai primesc raspunsuri, ar trebui sa opreasca campania.

Singura cale de a opri un prost sa nu mai deranjeze este sa-i intorci prostia impotriva lui.
De exemplu:
- cand imi dau cu usa peste degete, ma doare atat de rau incat data viitoare nu mai fac asta
- sau o fac din nou si ma doare din nou, la fel de rau
- la un moment dat, daca nu sunt extrem extrem de prost, nu mai fac asta
Deci usa m-a invatat sa nu mai fiu prost.

Daca vrem sa scapam de prostii din jurul nostru, trebuie sa invatam sa....... fim usi!?!?!!!! Posted Image
Daca o usa poate, putem si noi! Posted Image

Edited by darkangel2, 02 July 2022 - 09:21.


#5798
Malineanu

Malineanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,909
  • Înscris: 29.12.2020

View Postdarkangel2, on 02 iulie 2022 - 09:13, said:


Eu am avut 8 sesizari la Engie legate calcul, nu 6.

Nu am primit raspuns.

Insa am primit despagubiri.

Si m am oprit brusc.















#5799
darkangel2

darkangel2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 26.01.2019
Pai ajung si eu la 8 imediat...
Ma opresc si eu daca primesc despagubiri... :D

P.S. @engie: baieti, se aude? facem si noi o "treaba"? :D

#5800
radudd

radudd

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,296
  • Înscris: 08.02.2007
Rog un moderator sa modifice titlul subiectului incat sa fie eliminata cacofonia.

#5801
Malineanu

Malineanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,909
  • Înscris: 29.12.2020

View Postradudd, on 03 iulie 2022 - 12:33, said:

Rog un moderator sa modifice titlul subiectului incat sa fie eliminata cacofonia.

E greu sa dormi linistit noaptea cu ditamai cacofonia in titlu ... In rest, nici o alta problema nerezolvata in topicul de fata ...

#5802
av_myjob

av_myjob

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,255
  • Înscris: 14.04.2009
Da' nici nu e vreo cacofonie in titlu, intrucat cacofoniile sunt pe o aceeasi respiratie (doar robotii nu iau pauza de respiratie cand e cazul in vorbirea nativa)...se ia o pauza de respiratie intre Hidroelectrica si casnic, la fel ca in Ion Luca Caragiale...a-ul devine un a lung (aa) Hdr-caa, Lucaa...in cacofonii, a-ul este un a scurt...

Edited by av_myjob, 03 July 2022 - 19:48.


#5803
Malineanu

Malineanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,909
  • Înscris: 29.12.2020

View Postav_myjob, on 03 iulie 2022 - 19:34, said:

Da' nici nu e vreo cacofonie in titlu, intrucat cacofoniile sunt pe o aceeasi respiratie (doar robotii nu iau pauza de respiratie cand e cazul in vorbirea nativa)...se ia o pauza de respiratie intre Hidroelectrica si casnic, la fel ca in Ion Luca Caragiale...a-ul devine un a lung (aa) Hdr-caa, Lucaa...in cacofonii, a-ul este un a scurt...

Este cacofonie de tip ca ca insa s-a mai incercat o astfel de indreptare catre Banca Comerciala - de tip ca co - si nu s-a reusit.

Eu cred ca pana la urma toate se vor aseza pe un anume fagas si va deveni o cacofonie de suflet, ca mai toate discordantele care au dus marile schimbari ale Lumii , pana la capat ...

#5804
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009
:lol:

#5805
dincadan78

dincadan78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,436
  • Înscris: 29.04.2010
Si “Biserica Catolică” tot cacofonie e, dar e acceptata oficial.

#5806
av_myjob

av_myjob

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,255
  • Înscris: 14.04.2009

View Postdincadan78, on 03 iulie 2022 - 21:47, said:

Si “Biserica Catolică” tot cacofonie e, dar e acceptata oficial.
“Biserica Catolică” si "Banca Comerciala" sunt doar cacofonii gramaticale la scriere...Biserica-Catolică si Banca-Comerciala. nu mai sunt cacofonii verbale, cratima fiind muta...Ion Luca-Caragiale...epoca-capitalistă...tactica-cavalerească...muzica-catolica...

Daca eram japonezi, desenam cratima cu mana, sau spuneam liniuta (despartitoare)...

Edited by av_myjob, 03 July 2022 - 22:49.


#5807
Malineanu

Malineanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,909
  • Înscris: 29.12.2020

View Postav_myjob, on 03 iulie 2022 - 22:34, said:


“Biserica Catolică” si "Banca Comerciala" sunt doar cacofonii gramaticale la scriere...Biserica-Catolică si Banca-Comerciala. nu mai sunt cacofonii, cratima fiind muta...Ion Luca-Caragiale...epoca-capitalistă...tactica-cavalerească...

Acest topic a atins punctul de inviorare necesar deznodarii marilor probleme in cel mai scurt timp, a gasirii solutiilor instant la contorsionate litigii si , nu in cele din urma , acum avem dovada ca totul are o solutie fireasca, gospodareasca, sanatoasa, inglobata in subtilitatea cotidianului ...

Cred ca putem anunta admin ca se lasa titlul topicului in forma acceptata oficial.

Fascinante aceste momente din coltul noptii cand toate problemele cu Hidro amutesc si ingenuncheaza desculte , ca intr un altar, in fata micilor dispute semantico gramaticale cetatenesti ...

Edited by Malineanu, 03 July 2022 - 22:48.


#5808
radudd

radudd

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,296
  • Înscris: 08.02.2007
Atunci bine, sa ramana maro si cu iz de rasini emancipate.

#5809
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,505
  • Înscris: 30.08.2017

View Postcuculea, on 01 iulie 2022 - 19:25, said:

Ii doare in dos , e procedura standar sa sune clientul care pleaca , plus ca e serviciu externalizat, nu o face Enel , ci au subcontractat activitatea.

Asa e, era printr-o firma partenera....ceea ce mi se pare stupid, pentru ca alora le dau niste bani pentru a afla ceva ce e evident...lumea pleaca pentru ca oferi acelasi serviciu la pret dublu.

#5810
optimus prime

optimus prime

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 714
  • Înscris: 16.04.2006
Interesant ca, dupa cum spuneam undeva mai sus, in 1 iulie am facut o sesizare la HE privind neemiterea facturii pe Aprilie si tot in cadrul ei le-am spus ca a intrat in vigoare standardul de performanta si ca astept raspuns in 5 zile lucratoare.Ei, ce sa vezi?Azi suntem in 4 iulie,deci practic a doua zi lucratoare si am primis raspuns la sesizarea din 1 iulie. :))
Evident raspunsul a fost acelasi :  "Avand in vedere faptul ca se asteapta clarificari privind modul de aplicare a OUG 27/2022, va informam ca activitatea de facturare poate suferi intarzieri semnificative . Facturile vor fi transmise la adresa dumneavoastra de corespondenta imediat ce vor fi emise."

#5811
der25

der25

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,478
  • Înscris: 01.12.2017
Stie cineva de ce nu-mi recunoaste POD-ul cand vreau sa-mi schimb contractul de la Cez la Hidroelectrica?
Dupa ce incarc vechea factura, zice ca POD-ul nu corespunde judetului.

#5812
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009
Poate fi o greseala in baza de date la ei, daca nu este de la tine.

#5813
JAWS

JAWS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 812
  • Înscris: 22.03.2005

View Postder25, on 04 iulie 2022 - 13:17, said:

Stie cineva de ce nu-mi recunoaste POD-ul cand vreau sa-mi schimb contractul de la Cez la Hidroelectrica?
Dupa ce incarc vechea factura, zice ca POD-ul nu corespunde judetului.

Mi s-a intamplat si mie. Am sunat la ei, am explicat ce si cum.
Au zis sa astept si sa mai incerc sa poate se va rezolva.
Au rezolvat, dar a durat.

#5814
csachiri

csachiri

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,449
  • Înscris: 03.04.2007
Primit mail acum :

Având în vedere faptul că se aștepta clarificări privind modul de aplicare al OUG 27/2022, va informăm că activitatea de facturare poate suferi intarzieri semnificative.

@optimus prime : idem

Eu nu înțeleg ceva cu ordonanta asta,  se refera pentru restul furnizorilor, pentru plafonarea prețului, ce treaba are Hidro care are prețul din contract mai mic ca cel din ordonanta ?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

6 user(s) are reading this topic

2 members, 4 guests, 0 anonymous users

Dexter Dude, jeff48

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate