Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?
 

Hidroelectrica Casnic - Pareri / Sugestii / Reclamatii

* * * * * 9 votes
  • Please log in to reply
19570 replies to this topic

#1
temporarysnooze

temporarysnooze

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,293
  • Înscris: 11.08.2020
Sunteți clienți Hidroelectrica?! Care este experiența voastră cu ei? Mă bate gândul să mă mut la ei dar ... am auzit că e greu sa te muți, că nu prea trimit facturi, că n-au cod de bare... văd că n-au un site cu funcționalitati asemănătoare celorlalte companii, etc N-au aplicație de mobil; se poate și fără dar...

#2
crazykiller

crazykiller

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 855
  • Înscris: 22.09.2007
Am aplicat eu la ei pe 1 septembrie, de atunci niciun update.
Dar ma astept sa dureze ceva pana voi primi raspuns, din ce am citit aici pe forum, la unii care au reusit sa se mute la ei, a durat tot procesul 4 luni de zile.
De asemenea in oferta lor nu apare pretul care va fi si in 2022, oferta curenta cred ca e din 2020 Posted Image

#3
cuturel

cuturel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 204
  • Înscris: 15.02.2012
Am trimis toate documetele pe mail si astept de vreo 63 de zile si nimic. Succes si rabdare, cred!

#4
temporarysnooze

temporarysnooze

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,293
  • Înscris: 11.08.2020
Până nu vor avea conturi online și facturi in format electronic nu fac demersuri oricât de ieftin ar fi la ei. Încă nu au intrat în pielea unui furnizor de electricitate pentru consumatorul casnic.
LE
As fi curios sa vad cum arată o factură de la ei. Poate ne ajută vreun coleg. Desigur cu datele personale șterse.

Edited by temporarysnooze, 07 September 2021 - 15:40.


#5
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,144
  • Înscris: 30.08.2017
Hidroelectrica nu are capacitatea necesară să gestioneze astfel de contracte, ei fiind producător de energie, nu furnizor pentru clienți casnici, motiv pentru care răspund cu întârziere sau deloc. Nu înțeleg de ce s-au complicat cu așa ceva, având în vedere că nu au platformă, serviciu clienți și nici expertiză.

Edited by george_alexandru, 07 September 2021 - 15:44.


#6
axisborn

axisborn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,272
  • Înscris: 20.11.2020
Da, dar au cel mai mic preț și sunt și producători, nu intermediari.

#7
temporarysnooze

temporarysnooze

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,293
  • Înscris: 11.08.2020
Nouă clienților casnici ne pot vinde mai scump energia decât o fac agenților industriali. Nu știu acum când sunt probleme pe piața... Astfel de servicii cu clienții mă gândesc că le pot externaliza până capătă expertiză.
LE
Există firme de IT, Call Center-uri care pot deservi aproape orice, etc. Să apeleze și ei la intermediari.

Edited by temporarysnooze, 07 September 2021 - 15:50.


#8
axisborn

axisborn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,272
  • Înscris: 20.11.2020
A zis și ministrul, își vor face aplicație și toate cele.

#9
predgab

predgab

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 156
  • Înscris: 08.10.2007
Am văzut undeva un preț de 350 - 450 lei/Mwh pt.hidro deci sigur o să crească.Si eu am trimis cam de 1sapt.dar nimic.cred că o să aleg altcv

#10
temporarysnooze

temporarysnooze

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,293
  • Înscris: 11.08.2020

View Postaxisborn, on 07 septembrie 2021 - 15:49, said:

A zis și ministrul, își vor face aplicație și toate cele.
Doamne ajută, să mai apucam și noi...

View Postpredgab, on 07 septembrie 2021 - 15:50, said:

Am văzut undeva un preț de 350 - 450 lei/Mwh pt.hidro deci sigur o să crească.Si eu am trimis cam de 1sapt.dar nimic.cred că o să aleg altcv
Momentan sunt probleme cu preturile, din diverse motive, dar pe termen lung...cred că pot lucra cu marja de profit mai mare pe casnic decât pe industrial.

#11
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,040
  • Înscris: 22.05.2003
fff greu inchei contract, apoi nu trimit facturile, deci cand vor trimite, fugi din tara.

#12
axisborn

axisborn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,272
  • Înscris: 20.11.2020
Da, a zis si ministrul energiei ca si el e la curent la Hidroelectrica si au avut probleme pana acum dar se pun la punct, vor avea platforma (a fost si licitatia ptr ea).
Intr-adevar poate trimit mai greu facturi si ce daca? Pui deoparte banii ptr curentul consuimat in fiecare luna si aia e.
In primavara am vrut sa trec la Hidroelectrica dar m-am luat dupa ce scrie pe aici si am ales prost, adica Restart.
Pe mine ma intereseaza ca astia la Hidro sunt producatori reali de curent, nu niste nimeni in drum care cumpara si vand mai departe, asta e esenta, nu o amarata de platforma ptr facturare pe care si-o vor face. Ca Restart degeaba avea platforma brici cand acum a venit si si-a batut joc de noi, sau orice alta firma de apartament.

#13
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,012
  • Înscris: 20.06.2009

View Postaxisborn, on 07 septembrie 2021 - 16:16, said:

(...) a zis si ministrul energiei (...)
Da' de cînd tre' să îi și credem pe ăștia?! Pe bune, nu vi se pare că a aruncat pisica? „Ce prețuri, dom'le, ce creșteri? Avem Hidroelectrica, spălați-vă cu ea pe cap”!Posted Image

#14
Victor5

Victor5

    Verba volant, scripta manent

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,273
  • Înscris: 05.04.2011
Si transportul energiei cum se face, ca doar nu au magazin în curtea hidrocentralei? (poate e rentabil sa locuiesti aproape)

#15
predgab

predgab

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 156
  • Înscris: 08.10.2007
Mai era unul.cu partidul.cu vb.ca românii sunt fericiți.a crescut salariile.mii de euro....

Mai era unul.cu partidul.cu vb.ca românii sunt fericiți.a crescut salariile.mii de euro....

#16
cata31lin

cata31lin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 195
  • Înscris: 09.05.2005
Totul se intampla doar pe email momentan. Factura vine / primesti mail cand trebuie sa trimiti index (la telefon / sau pe site). Factura se achita doar cu transfer bancar.
De ex la mine: Perioadă consum: 08.06.2021 - 30.06.2021; Factura generata in sistem pe data de data de 23.07.2021, primita pe email 10 aug 2021. Plata se face in termen de 45 zile de la data emiterii, deci este destul timp sa o achiti.

Edited by cata31lin, 07 September 2021 - 17:00.


#17
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,904
  • Înscris: 07.11.2006

View Postaxisborn, on 07 septembrie 2021 - 15:49, said:

A zis și ministrul, își vor face aplicație și toate cele.

Daca a zis ministrul atunci e de bine.Nu cumva acelasi ministru care ne linistea si ne mangaia pe cap anul trecut prin decembrie cu lliberalizarea ce va sa vina?Adica acelasi ministru care a dat o lege cretina?
Am mai zis si in alte topice:mi-am depus dosarul de inscriere la neseriosii de la Hidroeletcrica fix pe 06 ianuarie,iar in ultima saptamana din iunie am incheiat contractul cu...Electrica.Intre timp am tot verificat ofertele Hidro,care n-au mai fost chiara asa de interesante.

Ceea ce se intampla acum la Hidroelectrica este oglinda fidela a situatiei din tara,unde cururile ajunse ministri dau legi cu curul iar populatia nevinovata o ia in brba din toate pozxitiile

Edited by adisz, 07 September 2021 - 17:03.


#18
axisborn

axisborn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,272
  • Înscris: 20.11.2020

View Postadisz, on 07 septembrie 2021 - 16:59, said:

Daca a zis ministrul atunci e de bine.Nu cumva acelasi ministru care ne linistea si ne mangaia pe cap anul trecut prin decembrie cu lliberalizarea ce va sa vina?Adica acelasi ministru care a dat o lege cretina?
Am mai zis si in alte topice:mi-am depus dosarul de inscriere la neseriosii de la Hidroeletcrica fix pe 06 ianuarie,iar in ultima saptamana din iunie am incheiat contractul cu...Electrica.Intre timp am tot verificat ofertele Hidro,care n-au mai fost chiara asa de interesante.

Ceea ce se intampla acum la Hidroelectrica este oglinda fidela a situatiei din tara,unde cururile ajunse ministri dau legi cu curul iar populatia nevinovata o ia in brba din toate pozxitiile

Cred ca mai degraba ei nu au fost/nu sunt pregatiti , nu au oameni suficienti care sa proceseze atatea contracte.
Eu le-am trimis hartoagele, astept vreo 2 saptamani, daca nu raspund, trec la altii, probabil la Enel serviciu universal

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

4 user(s) are reading this topic

2 members, 2 guests, 0 anonymous users

jhon51, corinadaniela

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate