Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur

Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...
 Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni
 Dalți gravare lemn

Didgeridoo

Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...
 Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo

comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...
 

mouse wireless cu distanta mare

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
vldsnz97

vldsnz97

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 770
  • Înscris: 22.04.2018
As dori un mouse wireless care sa actioneze de la cel putin 7  metri distanta. Am incercat azi cu un Asus WT425  dar nu mai are semnal dupa cam 3 metri. Ce imi recomandati?

#2
GaBogdan

GaBogdan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 625
  • Înscris: 02.09.2020
https://www.emag.ro/...IIaAkEiEALw_wcB

Primul gasit, primul postat :-D

"Conexiune wireless de 2.4 GHz
Distanta wireless: 10m"

Gasesti pe emag cate vrei :-D Profita de polita lor de retur, il iei, il testezi, il tii sau il returnezi. Sunt multe si ne-ai dat putine detalii, ce vrei de la el, butoate laterale etc etc.

#3
vldsnz97

vldsnz97

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 770
  • Înscris: 22.04.2018

 GaBogdan, on 06 septembrie 2021 - 16:32, said:



Gasesti pe emag cate vrei :-D Profita de polita lor de retur, il iei, il testezi, il tii sau il returnezi. Sunt multe si ne-ai dat putine detalii, ce vrei de la el, butoate laterale etc etc.

Nimic mai mult decat sa mearga peste 7 metri si sa fie cat mai ieftin :D Multumesc de sugestie

#4
maccip

maccip

    45 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,197
  • Înscris: 06.01.2007
Un maus blutut are distanta mai mare.
Acei 10m de la wireless sunt in conditii ideale. La blutut merge la 10m si printr-un perete, probabil ca in aer liber merge si 50 de metri.

#5
__Dan__

__Dan__

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,942
  • Înscris: 15.04.2019

 maccip, on 06 septembrie 2021 - 16:43, said:

La blutut merge la 10m si printr-un perete, probabil ca in aer liber merge si 50 de metri.

Mira-m-as. Am un adaptor Bluetooth Avantree Oasis Plus (cu antena externa) care (poate?) ajunge la asemenea distante. Un device BT obisnuit (mouse, casti ieftine) niciodata.

Edited by __Dan__, 06 September 2021 - 17:50.


#6
liviu121314

liviu121314

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 251
  • Înscris: 12.09.2017
am niste casti bluetooth ieftine si se transmite semnalul si prin 2 pereti deci as recomanda bluetooth

#7
Driade

Driade

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 337
  • Înscris: 14.08.2018
https://www.emag.ro/...AiABEgLVG_D_BwE
Merge si la 15 metri garantat.

#8
maccip

maccip

    45 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,197
  • Înscris: 06.01.2007

 __Dan__, on 06 septembrie 2021 - 17:49, said:

Mira-m-as. Am un adaptor Bluetooth Avantree Oasis Plus (cu antena externa) care (poate?) ajunge la asemenea distante. Un device BT obisnuit (mouse, casti ieftine) niciodata.
Eu am maus blutut Microsoft 3600 la laptop si-l pot manevra din bucatarie, dupa cativa pereti. Stiu foarte sigur treaba asta ca nu o data mi-a luat fii-mea asta mica mausul sa mi-l butoneze.
Adaptorul e Intel AC 8260, care are si blutut. Antena e comuna cu Wi-Fiul, montata deaupra ecranului la laptop.
Castile imi merg in toata casa, oriunde m-as afla. La fel si receiverul pentru ampliful audio.
So.. trust in blutut! E conceput pentru genul asta de distante, semnalul e adaptiv ca la wi-fi, wirelessul de la maus nu-i la fel de sofisticat.

Cu un blutut cu antena direct pe placa, e posibil sa nu mearga.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate