Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Posturi Radio FM in Slatina (jud. Olt)

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
77 replies to this topic

#1
Neaceasca85

Neaceasca85

    UE se va scinda pana in 2040

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,391
  • Înscris: 14.10.2008
Detin o masina VW Golf 5 din 2008, care doar 2 posibilitati de muzica: Radio FM sau CD/mp3 pe care nu il folosesc. Deci radioul este indispensabil. Dar ma aflu in Slatina, judetul Olt, orasul cu cea mai slaba grila sau oferta FM din tara. Dintre resedintele de judet sunt convins ca asa este.

1. Kiss FM, se aude perfect ca sunet, dar prea multe reclame si muzica a ajuns o mizerie sinistra, ce muzica faina aveau inainte
2. Virgin Radio, receptie dificila pe 106,6 si 91,5 ambele se aud la fel de prost
3. National FM, uneori da piese bune, alteori te doare capul, noaptea e o gluma proasta, da populara, avantaj: reclame putine
4. Europa FM, emitator puternic, semnal maxim oriunde, o piesa buna, una nasoala, reclame multe
5. Digi FM, ma mai salveaza cu piese bune, dar au prea multe stiri, adica si la si 30 ale orei, reclame cam multe, receptie dificila, nu ca Virgin dar dificila, un emitator tot cade, altul supramoduleaza
6. Pro FM, cel mai vechi din oras, intre 1997 si 2002 unicul post, lipsa crunta de bass, pentru mine sunet prost daca nu e bass
7. Galaxy, o gluma proasta, pirat legal
8. Itsy Bitsy, alt pirat legal, bataie de joc, caderi lungi
9. RRA, au pus emitator pentru Slatina, cu sunet prost, fara inalte
10. Vocea Sperantei, emite din oras, semnal maxim, pe bune? Nu e de ajuns Trinitas? Se aude mai bine ca semnal si sunet decat Trinitas.

Intr-un cuvant varza. Oare DAB sau HD radio vor mai salva ceva? Sau trec direct la radio prin internet la urmatoarea masina?

Nu avem Magic, nu avem ZU, nu avem Rock FM, nu prea avem Virgin pentru ca emite din Draganesti in loc de Slatina. Adventistii au semnal bun si la Scornicesti, pai se poate fara ei? Nasol.

Virgin chiar da o muzica mai altfel decat manelele actuale. Dar receptia compromite tot.

Edited by Neaceasca85, 31 August 2021 - 13:57.


#2
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,570
  • Înscris: 30.07.2003
Daca n-are AUX la radio (se poate monta) pune un modulator FM cu bluetooth sa prea de pe un telefon si ai toate posturile din lume.

Edited by neagu_laurentiu, 31 August 2021 - 14:00.


#3
danvlas

danvlas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,118
  • Înscris: 04.06.2009
N-ai nici o intrare AUX in scula aia?

#4
Neaceasca85

Neaceasca85

    UE se va scinda pana in 2040

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,391
  • Înscris: 14.10.2008
*************
In Slatina FM-ul a evoluat asa: 1997 Pro FM; 2002 Uniplus devenit Kiss FM; 2004 Galaxy; 2006 Europa si National, dupa 2006 consider ca a stagnat FM-ul aici, ca nu a mai evoluat deloc. Digi e fostul Info Pro care se aude din afara orasului.

De fapt Digi, Virgin si Trinitas nu se aud decat pe masina, in casa nu.

 danvlas, on 31 august 2021 - 14:00, said:

N-ai nici o intrare AUX in scula aia?

Nu.

La ora 17 ai 3 posturi religioase in banda, vrei nu vrei, Trinitas, RVS si Galaxy, ca acest post Mehedintean are emisiune religioasa.

Cand ies din oras, capat receptie buna pe Virgin si Digi.

Edited by Neaceasca85, 31 August 2021 - 14:10.


#5
danvlas

danvlas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,118
  • Înscris: 04.06.2009
Atunci asculta la neagu_laurentiu si ia-ti un modulator FM. Sau comanda unul de la fratii chinezi, daca nu te deranjeaza sa astepti 2-3 luni...
Eu am fost multumit de asta: https://www.aliexpre....14214c4d3sTSZZ , dar l-am luat in principal pentru functia de car-kit, nu de transmitator FM.

Edited by danvlas, 31 August 2021 - 14:11.


#6
gushpi

gushpi

    cârcotaș

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,949
  • Înscris: 17.01.2012
lasă vorbăria și cumpără un modulator FM, conectezi telefonul la el și ia internet radio cât vrei

io am radio excelent și tot conectez internet radio și ascult ce stil îmi dorește inima
-vreau disco, bag disco
-vreau rock, bag rock
-vreau house...

dar știu că nu mai vreau orele continui de aceleași bălării emise de toate radiourile la comandă plătită
unde schimbi dai de același top 40, întrerupt de aceleași reclame :(

PS: și de aceeași proastă prognoză meteo sau politică...

ia caută grupul de posturi „nostalgie” sau „rmi” pe net

PPS: și bine zice dan... nu vei mai sta cu telefonu' -n ureche că te vede miliția

#7
Neaceasca85

Neaceasca85

    UE se va scinda pana in 2040

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,391
  • Înscris: 14.10.2008
Convorbiri telefonice rareori am si il tin in poala pe speaker. Fratele meu are masina din 2016 cu BT si telefonie in boxe, mie mi se pare stresant sa auzi asta in boxe. Nu stiu daca la el merge sa auzi Youtube in boxe.

Spre Youtube in boxe as inclina. Mai ales ca urasc muzica de azi si mi-e dor de cea ante 2014.

Era sa uit, in Slatina am avut si bataia de joc numita Minisat pe 96,7, care se auzea fara inalte, paraia cand batea vantul, emitea de la Priseaca si din cauza asta se receptiona slab si avea des pene de curent, a cedat frecventa catre RVS, adica am scapat de dreaq si am dat de ta-so.

De ce au luat in Slatina licenta in FM numai gunoaie?

In afara de aceste gunoaie banda este ocupata de:

- multe RRA
- multi Trinitasi
- mai multe Europe, parca 3
- 2 de Kiss
- 2 de Galaxy
- 2 de Cultural
- 1 Muzical

Edited by Neaceasca85, 31 August 2021 - 14:19.


#8
danvlas

danvlas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,118
  • Înscris: 04.06.2009
Cu jucaria aia trimiti ce vrei tu de pe telefon la radio: Youtube, Spotify, DoamneMiluieste FM...

#9
Neaceasca85

Neaceasca85

    UE se va scinda pana in 2040

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,391
  • Înscris: 14.10.2008
Modulatoarele pe care le mai prind intamplator sunt doar cu manele.

Manele din alea mai rele decat cele de pe Kiss.

Unii seteaza aiurea frecventa si nu stiu ca pe 106,6 e Virgin.

Uneori, rar, cand erau reclame peste tot, am mai ascultat Trinitas, maxim 10 minute. Posted Image Dar Vocea Sperantei are niste cantece groaznice, mai bine aveam unul islamic. Posted Image

 danvlas, on 31 august 2021 - 14:22, said:

Cu jucaria aia trimiti ce vrei tu de pe telefon la radio: Youtube, Spotify, DoamneMiluieste FM...
Intrebarea care se pune este de ce s-a ajuns in situatia asta intr-un municipiu resedinta de judet? Avem un FM rusinos. Magic, Zu si Rock marii absenti.

Itsy Bitsy, Galaxy si RVS sunt frecvente ocupate degeaba pentru mine.

Ah, am mai avut o mizerie rusinoasa: Total Sport FM, emitea de la Priseaca si se auzea horror. Si-a incetat emisia in mai 2021.

Cele mai proaste posturi de radio, fix alea au obtinut licenta audio FM in Slatina.Posted Image

#10
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
https://catmobile.ro...MYaAqObEALw_wcB

#11
Neaceasca85

Neaceasca85

    UE se va scinda pana in 2040

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,391
  • Înscris: 14.10.2008
Ah, incarcator cu modulator, asta e genial. Dar si pret pe masura.

De 100 lei pun eu motorina.

#12
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
De 100 de lei fluieri și tu din Verdi

Și nu mai ai nevoie de radio

#13
Neaceasca85

Neaceasca85

    UE se va scinda pana in 2040

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,391
  • Înscris: 14.10.2008
Si ce era radioul pe vremuri.

#14
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Ete la 69 dacă ai ariciu-n buzunar

Modulator FM Tellur FMT-B4, bluetooth, microSD, USB QuickCharge 3.0, Negru


www.emag.ro/modulator-fm-tellur-fmt-b4-bluetooth-microsd-usb-quickcharge-3-0-negru-tll622031/pd/DL9VKLBBM/###most_wished_for_product_4_1&provider=rec&recid=rec_41_8a3af23b69d47549d32b440e0c5f9a0700ba246c0e3eeeb1cd83cd7d8eec0555_1630413190&scenario_ID=41


Attached File  Screenshot 2021-08-31 at 15-34-30 Modulator FM Tellur FMT-B4, bluetooth, microSD, USB QuickCharge 3 0, Negru - eMAG ro.png   181.14K   5 downloads

Edited by waterman, 31 August 2021 - 14:34.


#15
unknown_35

unknown_35

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,829
  • Înscris: 20.05.2013
Am avut o problema similara, in urma pandemiei petrecand mai mult timp in afara Bucurestiului.

Eu am rezolvat cu Spotify pe telefon, care merge perfect in combinatie cu Waze. Contul e gratis, si am petrecut doar ceva timp sa selectez melodiile favorite - am vreo 300 de melodii in lista si adaug periodic noi melodii.

#16
Neaceasca85

Neaceasca85

    UE se va scinda pana in 2040

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,391
  • Înscris: 14.10.2008
In alea 2 luni de lockdown nu am miscat masina deloc si aveam mai mult timp pentru Youtube in casa. Din aprilie 2021 am Smart TV conectat la vechiul sistem audio din 2007.

In 2017 am renuntat la televiziunile muzicale pentru Youtube.

#17
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,570
  • Înscris: 30.07.2003

 Neaceasca85, on 31 august 2021 - 14:30, said:

Intrebarea care se pune este de ce s-a ajuns in situatia asta intr-un municipiu resedinta de judet?
Pentru ca asta vrea o majoritate. Tu crezi ca acele posturi merg fara audienta? Nu.

Edited by neagu_laurentiu, 31 August 2021 - 14:40.


#18
Neaceasca85

Neaceasca85

    UE se va scinda pana in 2040

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,391
  • Înscris: 14.10.2008
Kiss, Europa si chiar National au ceva audienta. Dar pe celelalte nu le asculta nici dreaq.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate