Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Recomandare mouse cu dpi „reglabili”?

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
ovisergiu

ovisergiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 489
  • Înscris: 01.05.2012
Salutare!
Am folosit mouse-ul Razer Basilisk Hyperspeed din octombrie 2020 iar deja de câteva zile întâmpin ceea ce-au scris mulți în review-uri că întâmpină: când faci simplu click de fapt apare încă un click, așa zis-ul ghost click sau dublu click.
Nu sunt gamer, nu mă joc absolut deloc, ll folosesc 3-4 ore pe zi pentru office.

Am mai încercat Mouse Logitech MX Master 3 Mid Grey dar l-am returnat pentru că mă dispera infinite scroll-ul.

Așa că sunt în căutarea unui alt mouse care ar trebui să aibă următoarele opțiuni:
- fără fir
- buton pe el din care setez dpi-ul (având Linux Mint nu am cum să folosesc driverele/softul dedicat al mouse-ului)
- rotița/wheel să nu fie doar cu infinite scroll ci să poată merge și „împiedicată”
- opțional Bluetooth (pentru iPAd-ul meu)
buget: sub 1000 lei.



Mulțumesc!

#2
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,654
  • Înscris: 05.02.2012
vezi ca infinite scrolling-ul se poate dezactiva de la button

#3
ovisergiu

ovisergiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 489
  • Înscris: 01.05.2012

View PostAndreysc7, on 28 august 2021 - 15:08, said:

vezi ca infinite scrolling-ul se poate dezactiva de la button
Corect, dar stilul rotiței când nu era în infinite scroll era horror și l-am ținut câteva zile înainte să decid că-l returnez.

#4
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,654
  • Înscris: 05.02.2012
Am avut un mx master 2 , care dupa 1 an si jumatate s-a dus. L-am folosit 8 ore pe zi iar de cateva zile am un Logitech G502 . Ce imi place la asta e ca a venit cu vreo 6 greutati de 3.6gr pe care le poti pune sub mouse si il face putin mai greu. Eu folosesc doar 2 si e perfect pentru mine. Nu imi plac mouse-urile usoare iar de asta sunt super multumit.
Vedem cat tine
Apropo : la ms master 2, avea si 2 benzi de cauciuc pentru grip pe scroll, s-au dus si alea

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate