Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

pastile rau miscare

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
kirag

kirag

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 15.08.2021
va rog recomandari de pastile pt rau de miscare care sa functioneze? cine are rau de miscare stie despre ce vorbesc. am rau de autocare /microbuze, vapoare si avion. cu masina nu.

unele mai puternice. folosite de voi si care chiar sunt bune. ms.

#2
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,769
  • Înscris: 25.11.2009
Emetostop sau emetiral, teoretic ai nevoie de rețete sunt medicamente nu suplimente.
Mai poți încerca și metoclopramid sau mai bine motilium, de asemenea teoretic este nevoie de rețetă.
Toate se iau înainte de călătorie, daca o tabletă nu are efect mărești doza.

De asemenea poți combina o tableta din primele 2 expuse cu una din a doua categorie.

#3
mariovrs

mariovrs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,393
  • Înscris: 27.09.2013
Emetostop. E genial.
Ti-o spune unul care de mic, mai mult de 5 km nu reuseam sa merg cu masina. Si azi la 40 de ani, daca nu conduc mai bine ma pui sa sap o fosa. Pana am descoperit emetostop. Nu-mi venea sa cred.
Si sunt unul din aia, care daca ma ia raul de masina,2 zile nu sunt om.
Nu mi-au cerut reteta.

Edited by mariovrs, 16 August 2021 - 06:19.


#4
danpet

danpet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,578
  • Înscris: 01.03.2007

 kirag, on 15 august 2021 - 18:30, said:

am rau de autocare /microbuze, vapoare si avion. cu masina nu.
Asta e foarte interesant si greu de explicat logic...doar daca: poti sa ai "rau de masina" dar care sa nu apara daca tu esti la volan, sau stai in fata, langa sofer. Fiul meu, avea rau de masina, dar care se manifesta numai pe drumuri cu multe curbe. Pe la 11 ani (n-avea voie sa stea in fata), am trecut cu el, Transfagarasanul. De la primele curbe, a inceput sa-i fie rau. Atunci, l-am mutat in fata, cu riscul de a incalca legea, dar...i-a trecut si am parcurs tot Transfagarasanul fara probleme.
Ulterior am aflat de pastilele COCCULINE, care au fost foarte eficiente. Se gasesc la orice farmacie, fara reteta si sunt si ieftine...Incearca!

#5
foreverbanned

foreverbanned

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,965
  • Înscris: 06.05.2020
Astea au avut cel mai bun efect: https://www.pcfarm.r...dus/261/Ghimbir

#6
Handicarpati

Handicarpati

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,555
  • Înscris: 11.06.2010
Emetostop, romergan, arlevert.

#7
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,495
  • Înscris: 05.06.2009
Emetix.

#8
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,316
  • Înscris: 24.02.2017
Romergan este un antihistaminic ce blochează receptorii pen­tru histamină. Este folosit pentru ameliorarea simptomatologiei alergice, prevenirea şi controlarea senzaţiei de greaţă în timpul operaţiei şi postoperator, inducerea somnului sau prevenirea ră­ului de mişcare.

Dacă folosiţi Romergan pentru a reduce răul de mişcare, ad­ministraţi doza cu cel puţin 30-60 minute înainte de plecarea la drum.

Edited by Bogotta, 16 August 2021 - 13:13.


#9
kirag

kirag

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 15.08.2021
nici eu nu inteleg! nu am niciun fel de rau pe masina indiferent unde stau sau cate curbe sunt. cel mai urat o patesc pe autocare din alea mari sau vapor. pe avion asa si asa.
am luat cocculine, nu au niciun efect.

metoclopramidul cat de cat isi face efectul.

ms all de recomandari. mai am sa incerc emetostop.

Edited by Dany_Darke, 16 August 2021 - 15:23.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate