Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

problema viewsonic vx2758-2kp-mhd (intrebare :) )

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
antrax_beta23

antrax_beta23

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,465
  • Înscris: 28.01.2007
Deci scurt , am monitorul viewsonic vx2758-2kp-mhd de ceva timp are draci si face asa Attached File  WhatsApp Image 2021-08-09 at 14.04.11.jpeg   699.62K   26 downloads
ce ma dispera e ca sunt momente cand merge bine o zi intreaga , dar vad ca de ieri merge maxim 10minute dupa care il apuca , a fost incercat cu alt cablu DP si pe HDMI inclusiv pe alt calculator , dar problema ramane.
Am trimis mesaj la PC Garage , dar eu ma tem sa nu fie "nesimtit" monitorul si la ei (din cauza ca a stat oprit atat timp) sa mearga bine , ca nah poate nu il testeaza mai mult de 30min.
A mai trecut cineva pe aici prin probleme de genul si garantie , ca sincer e primul monitor care "moare" la mine

#2
tioopedi

tioopedi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,707
  • Înscris: 01.12.2018
Incearca ALT monitor la acelasi calculator.
Sa nu ai o surprizaaaaaaaaaaaaaa

#3
antrax_beta23

antrax_beta23

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,465
  • Înscris: 28.01.2007
Eu folosesc doua monitoare , cel secundar nu are probleme , am incercat toate combinatiile , cum am zis pe pc-ul meu la pc-ul sotiei , inclusiv la un pc de rezerva(deci pe 3 placi video diferite rx5700xt,gtx970,rx480) , alte cabluri display port/hdmi , dupa un timp apare problema.
Ce am observat e ca se incalzeste destul de tare in zona porturilor .

Edited by antrax_beta23, 09 August 2021 - 14:25.


#4
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Ai zis garanție și Pc Garage in același post ?
Tocmai mi-am făcut popcorn, urmează filmul ...

Prevăd doua scenarii:
Ori la ei “nu va prezenta simptomul “ dar niciodată
Ori “a fost lovit deci se scoate din garanție “

Edited by waterman, 09 August 2021 - 14:34.


#5
antrax_beta23

antrax_beta23

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,465
  • Înscris: 28.01.2007
E si tu acum , nu vad de ce ar face asa ceva , am avut colegi la lucru care eu avut x produs cu probleme si de fiecare data sa rezolvat cu PC Garage , pana la urma e doar un monitor de 1400lei , nu se murdaresc ei pentru asta , oricum eu voi face poza la ecran la impachetare fata de curier sa am dovezi in caz de "ecran spart"

#6
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,310
  • Înscris: 08.02.2011
Daca nu trimiti cu asigurare colet, proces-verbal de predare-primire cu curierul si deschidere colet la livrare poti oricand sa ai surprize. Pozele tale nu au nici o valoare daca nu ai document scris.

Daca trimiti in conditiile pcgarage isi asuma starea produsului, nu poate spune ca e "displayul spart".  Bineinteles, mai au si varianta "contact cu lichide" pe care nu o poti evita, poate doar cu o constatre semnata de alt service autorizat inainte.

#7
antrax_beta23

antrax_beta23

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,465
  • Înscris: 28.01.2007

 waterman, on 09 august 2021 - 14:28, said:

Ai zis garanție și Pc Garage in același post ?
Tocmai mi-am făcut popcorn, urmează filmul ...

Prevăd doua scenarii:
Ori la ei “nu va prezenta simptomul “ dar niciodată
Ori “a fost lovit deci se scoate din garanție “
Eh se pare ca nu ai nimerit , tocmai a venit inapoi , cu placa de baza schimbata la monitor :) si 0 probleme din partea PG Garage

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate