Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...
 Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...

Modul alimentare rulou/jaluzea ex...

Recuperare fișiere dupa form...
 

Probleme echilibru si stari de frica

* * - - - 3 votes
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
NumaiProbleme96

NumaiProbleme96

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 23.01.2021
De vro 7 luni am probleme cu echilibru, se manifesta cand stau mai mult de 10 minute in picioare si in acelasi timp am o stare de panica, tot din aceeasi cauza, frica sa nu cad.( desi nu am patit sa cad). Am observat ca ma balansez in fata si spate cat timp stau pe loc. Am fost la orl, neuro, cardio si endo. ( iau pastile de hipertensiune de 5mg cu 1,25 arginina). Am facut si angio rmn cu substanta de contrast in care au iesit cateva leziuni sub 1 mm demilienizante, am fost la interpretare, a zis ca e ok, dupa am fost pentru second opinion la un neurochirurg, a zis ca e ok.
Am 25 de ani, kg normale. S-a mai confruntat cineva cu probleme de genul ?
Mersi anticipat pentru sfaturi sau pareri.

#2
marianxtx

marianxtx

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 319
  • Înscris: 24.02.2020
Psihologie?

#3
XTH

XTH

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,683
  • Înscris: 23.01.2010
Psihiatrie scrie pe usa aia de o cauti.
Ai trecut de faza de anxietate si te indrepti catre depresie.
Opreste imediat fumatul, cafelele, programul agitat, inclusiv telefonul mobil max 10min/3h., si mergi la medic, te readuce pe linia de plutire, cu tratament.Umple-ti timpul cu diverse activitati, nu grele sau stresante, fa ceva...
Succes!

Edited by XTH, 06 August 2021 - 17:34.


#4
mariovrs

mariovrs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,393
  • Înscris: 27.09.2013
Mda.. e cam greu sa pricepi ca e doar in capul tau cand ai si senzatii fizice. Cu cat pricepi mai repede problema, cu atat o rezolvi. Fa o programare la nenea psihiatru. Nu-i nimic de ras in asta. Stiu ca e subiect tabu, insa trebuie sa mergi.
Dupa ce la orl, neuro, cardio si endo a iesit totul bine, nimeni nu te-a indrumat la psihiatrie??

Edited by mariovrs, 06 August 2021 - 17:58.


#5
bvygKLM

bvygKLM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 796
  • Înscris: 07.01.2021

View PostNumaiProbleme96, on 06 august 2021 - 15:34, said:

De vro 7 luni am probleme cu echilibru, se manifesta cand stau mai mult de 10 minute in picioare si in acelasi timp am o stare de panica, tot din aceeasi cauza, frica sa nu cad.( desi nu am patit sa cad). Am observat ca ma balansez in fata si spate cat timp stau pe loc. Am fost la orl, neuro, cardio si endo. ( iau pastile de hipertensiune de 5mg cu 1,25 arginina). Am facut si angio rmn cu substanta de contrast in care au iesit cateva leziuni sub 1 mm demilienizante, am fost la interpretare, a zis ca e ok, dupa am fost pentru second opinion la un neurochirurg, a zis ca e ok.
Am 25 de ani, kg normale. S-a mai confruntat cineva cu probleme de genul ?
Mersi anticipat pentru sfaturi sau pareri.

Ce analize ti-au facut la orl ?
Ce s-a facut, s-a facut in conditiile cand ai probleme?

#6
Kean

Kean

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 14.09.2016

View PostNumaiProbleme96, on 06 august 2021 - 15:34, said:

,
Am 25 de ani, kg normale. S-a mai confruntat cineva cu probleme de genul ?
,

Esti corporatist,lucrezi la deadline-uri din greu?Daca raspunsul este da nu mai are rost sa mergi la nici un medic.Daca n-ai stiut pana acum,esti o fiinta umana si nu robot.Imi aduc aminte ca deschisese cineva un topic cu un it-ist din bucale care impreuna cu sotia si copilul au cumparat o casuta in Apuseni si-si duc viata linistita acolo.Multi au ras,ca nu se poate asa ceva.Ei aia care au ras,mai devreme sau mai tarziu vor calca pe urmele tale.

#7
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,491
  • Înscris: 15.09.2010
Si problemele in sfera ORL dau simptome asemanatoare. Stiu un caz cu aceeasi simptomatologie care s-a rezolvat la medicul ORL-ist. A aparut in urma unei gripe.

#8
NumaiProbleme96

NumaiProbleme96

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 23.01.2021

View PostFreddy12, on 06 august 2021 - 19:26, said:

Si problemele in sfera ORL dau simptome asemanatoare. Stiu un caz cu aceeasi simptomatologie care s-a rezolvat la medicul ORL-ist. A aparut in urma unei gripe.

Ideea e ca s-ar putea sa fi avut covid in perioada de Craciun/ Revelion de la inceputul anului, fara simptome. Spun cred, pentru ca prietenii cu, care am petrecut sarbatorile au avut in perioada aceea covid.

-Legat de mai sus, discutiile cu psihiatria nu ma amuza deloc si nu mi se par un tabu, este o posibilitate reala.
-Da, lucrez in It, dar nu in corporatie ci intr-o firma micuta.
-la orl m-a pus sa inchid ochii, sa stau drept si mi-a zis ca merg in toate partile, dar nu intr-o parte anume, concluzia fiind ca nu e de la urechi. ( concluzia ei ).

Ma scuzati ca nu am raspuns cu “quote” la fiecare.  


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate