Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Laptop gaming 3500 lei

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
nandy007

nandy007

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,129
  • Înscris: 05.04.2009
Ma intereseaza un laptop de gaming decent spre bun la un buget de max 3500 lei.Am sanse sa gasesc asa ceva sau sa astept BF?

#2
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,836
  • Înscris: 06.01.2008
Mai bine mai astepti. Ce poti lua acum au in cel mai fericit caz un GTX 1650Ti. Pana de BF poate se mai regleaza preturile si ai putea prinde ceva cu un RTX 2060 sau mai bun.

#3
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,815
  • Înscris: 07.08.2008
Mai arunca din cand in cand cate un ochi pe la resigilate.
Am prins unul resigilat pe la 3300 lei, acum e la 3800 lei - https://altex.ro/lap.../LAP82B10031RM/
Nu zic sa iei modelul asta, dau doar un exemplu. Macar la 2-3 zile vezi ce mai gasesti la resigilate altex/emag. Nu stiu cum e la Altex, dar la eMag poti prinde unul ca nou, fara urme vizibile de folosire chiar daca scrie diverse la descriere.

#4
nandy007

nandy007

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,129
  • Înscris: 05.04.2009

View Posttigerheart, on 05 august 2021 - 19:17, said:

Mai arunca din cand in cand cate un ochi pe la resigilate.
Am prins unul resigilat pe la 3300 lei, acum e la 3800 lei - https://altex.ro/lap.../LAP82B10031RM/
Nu zic sa iei modelul asta, dau doar un exemplu. Macar la 2-3 zile vezi ce mai gasesti la resigilate altex/emag. Nu stiu cum e la Altex, dar la eMag poti prinde unul ca nou, fara urme vizibile de folosire chiar daca scrie diverse la descriere.
Nu e rau dar cam putin spatiu de stocare. Ai facut upgrade?

#5
VladVladd

VladVladd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 589
  • Înscris: 25.08.2020
Salutare, poti merge pe un Laptop Gaming ASUS TUF F15 FX506LH-HN042, cu procesor Intel Core i5-10300H pana la 4.5GHz, ecran de 15.6", Full HD, 16GB memorie RAM, stocare SSD 512GB, placa video dedicata NVIDIA GeForce GTX 1650 4GB pe care il gasesti la 3599 RON pe Altex Romania sau ai si resigilat la 3239 RON.
Link: https://altex.ro/lap...APFX506LHHN042/

#6
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,815
  • Înscris: 07.08.2008

View Postnandy007, on 05 august 2021 - 21:45, said:

Nu e rau dar cam putin spatiu de stocare. Ai facut upgrade?

Am mai luat un m.2 nvme de 1tb, cel de 256gb e pt sistemul de operare si cel de 1tb pt programe si restul. Si am mai facut rost de 8gb ram sa fie dual channel.
Are baterie extinsa si astfel ii pot pune doar 2x m.2 nvme(sata nu accepta), daca era normala atunci mergea si ssd normal de 2.5 + m.2. Eu sunt multumit, in banii aia chiar nu aveam o optiune mai buna la acel moment.

#7
arkhangel

arkhangel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 802
  • Înscris: 27.03.2006
Mai ai rabdare si pana atunci mai strange niste bani, la putin peste 4000 ai sanse sa gasesti resigilat cu rtx2060. A fost la altex unul cu rtx3060 la 4899 de m-a facut sa imi pun laptop-ul actual pe olx :))))

#8
reventon

reventon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,743
  • Înscris: 19.12.2008
Atentie mare la produsele cu ecran resigilate. 90% dintre ele sunt returnate datorita backlight bleeding-ului oribil sau pixelilor morti.

#9
kopilu_198

kopilu_198

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,392
  • Înscris: 25.10.2008
de unde ai scos cifra aia? multi le returneaza deoarece vad ca dupa ce l-au cumparat apare o alta oferta mai buna sau se asteptau sa functioneze mai bine.

#10
reventon

reventon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,743
  • Înscris: 19.12.2008
Am cumaprat si eu si prietenii mei in ultima perioada monitoare si laptop-uri, cu totii avand hardware mai vechi de 5 ani ce trebuia upgradat.

Mare mi-a fost scarba cand am vazut ecrane de jde milioane cum au bleeding pe toate partile, unele chiar si pixeli blocati.
LCD-urile TN de 22" din 2010-2014 nici pana in ziua de azi nu au un gram de bleeding, iar la ecranele 2021 de peste 300E singura solutie e sa faci retururi pana gasesti unu cu bleeding acceptabil.

Asemenea si la laptop-uri.

Da stiu, e si vina designului ca se doresc margini subtiri ca firul de par, insa mai mult ma apuca "OCD-ul" cand vad negrul luminat decat la o margine mai groasa.
Insa pe langa asta, din interior stiu ca in ultima perioada au scazut mult la fabrici nivelul de calitate pentru care produsele nu sunt respinse.

Edited by reventon, 06 August 2021 - 14:04.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate