Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Jungle Cruise (2021)

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,364
  • Înscris: 15.06.2004
Vad ca nu a fost deschis inca topic ptr el, desi trebuia lansat prin toamna trecuta.
E de cateva zile la cinema.
https://www.imdb.com/title/tt0870154/

Disney incearca o noua franciza in stilul "Piratii din Caraibe" iar asta ar fi primul film din serie.
Din pacate cred ca e cel mai prost film cu Dwayne Johnson pe care l-am vazut in ultilul timp.

Nimic original. - un amestec de idei din mai multe filme - Piratii din Caraibe, Mumia, Avatar, grefate pe un film din anii 50 cu Humphrey Bogart - Regina Africana. Si uite-asa au facut un film care sa aiba proproul circuit la Disneyland.

Nici muzica nu e originala - Metallica din anii 90, reinterpretate de actualii membrii ai grupului si doar instrumental - ca nuca in perete se potriveste cu anul in care se desfasoara actiunea.

E vizionabil, poate parea ok daca nu ai vazut celelalte filme.

#2
PiticVerde

PiticVerde

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,725
  • Înscris: 12.09.2015
Sper sa nu fie un film plictisitor ca Jumanji.Cu Dwayne Johnson am vazut filme care mi-au placut foarte mult dar si filme la care m-am oprit din vizionare de nasoale ce erau .Din trailer ,Jungle Cruise pare un film amuzant dar de la o vreme cinematografia americana a dat-o in fasole.

#3
PiticVerde

PiticVerde

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,725
  • Înscris: 12.09.2015
Inca mai astept un film cu The Rock la fel de bun cu The Rundown /Bun venit în junglă care mi-e mi-a placut foarte mult.Combinatia Seann William Scott cu Dwayne Douglas Johnson a fost criminala Posted Image

Edited by PiticVerde, 01 August 2021 - 11:08.


#4
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,364
  • Înscris: 15.06.2004
Jumanji a fost chiar ok.
Asta mi-a parut mai plictiisitor. Cat despre umor... e cam fad de multe ori.

#5
Z_E_U_S

Z_E_U_S

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 720
  • Înscris: 15.01.2020
L-am văzut vineri. Mi s-a părut cel mai mișto film din ultimul timp iar Emily e fantastică...

#6
Ger0nimo

Ger0nimo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 994
  • Înscris: 21.07.2021
Un basm la care urmaresti efectele audio-video si mai putin subiectul. Deci obligatoriu cinema. In oras sau acasa.

#7
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,364
  • Înscris: 15.06.2004
Bine zis - din ultimul timp - ca nu prea au fost multe - abia acum incep.

#8
Castraveta

Castraveta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 451
  • Înscris: 02.09.2015
Emily Blunt e o actrita prea buna....face din orice rahat (film) bici...
Dwayne...are muschi si arata bine ptr tonajul sau.

#9
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,364
  • Înscris: 15.06.2004
Dwayne chiar si el e actor bun - e printre cei mai bine platiti, chia rdaca la origine a fost wrestler.

Problema aici e de scenariu in special.
Nici regia sau muzica nu straluceste dar sunt ok.

Din pacate poti sa ai cei mai buni actori in film, cele mai bune efecte secundare, daca nu ai un scenariu ca lumea iese un dezastru.

#10
mariusixy

mariusixy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,353
  • Înscris: 28.09.2008
Am rezistat vreo 50 min.
L-am gasit pe un site si vazut la tv cu screen mirror. Cred ca era full hd ca se vedea f bine.


Pe imdb apare ca filmul are 2 ore si 7 min.
Cred ca mai bine urmaresc pt a 10 oara orice film din seria indiana jones decat filmul asta.


#11
gepres

gepres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,950
  • Înscris: 09.04.2005
O mulțime de clișee, de la Indiana Jones la serialul ăla cu Tia Carrere, de la plantele miraculoase din inima junglei pînă la neamțul sadic și obsedat.
Și nici nu știu de ce vi se pare Blunt asta așa sexi. Așa de ștearsă că, uitîndu-mă la filmografia ei, m-am și mirat cum de n-am remarcat-o. Ați văzut-o în Diavolul se îmbracă de la Prada? Sau Sicario, Looper și multe altele în care e ca și inexistentă. Cred că pînă la Edge of Tomorrow nici nu știam că-i "actriță".

#12
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,279
  • Înscris: 30.10.2003
L-am vazut si eu p'asta. A fost funny.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate