Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...
 

Siteuri nefunctionale

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
hustyus

hustyus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 312
  • Înscris: 06.01.2011
Buna ziua, dupa cum spune si titlu de cateva zile am o problema cu chrome-ul de pe telefon.
Anumite site-uri nu se incarca de pe wireles primind mesajul "dns probe finished nxdomain". Iar cand schimb pe datele mobile functioneaza.
Ce ar trebui sa fac pentru a regla problema asta? Mulțumesc

#2
__Dan__

__Dan__

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,868
  • Înscris: 15.04.2019
Încearca sa incarci respectivele site-uri cu alt device conectat pe wifi. Si cu un alt browser pe telefon.

#3
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Alte scule conectate la acel router nu au probleme,doar acel telefon? Incearca sa schimbi dns cu dns de la google.

#4
hustyus

hustyus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 312
  • Înscris: 06.01.2011
Am incercat cu alt browser cam aceleasi rezultat si ma am un alt exemplu.
Eu locuiesc în afara României si folosesc bet365, am fost in concediu in aceeași tara si cu un internet wireless nu am putut accesa site-ul primit aceeasi eroare de mai sus, cu datele mobile si internetul wireless de acasa functioneaza bet fara probleme. Ce ar putea fii problema? Internetul din acele locuri sa blocheze ip-urile la care as vrea eu sa ma conectez? Dar cum e posibil ca din aceasi tara sa ma pot conecta si nu la acelasi link?

#5
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Omule, ce infelegi tu prininternet wireless?

#6
strongsss

strongsss

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,155
  • Înscris: 27.10.2007

View Posthustyus, on 30 iulie 2021 - 18:59, said:


Eu locuiesc în afara României si folosesc bet365, .. Internetul din acele locuri sa blocheze ip-urile la care as vrea eu sa ma conectez?

e posibil. siteurile de pariuri sunt supuse unor conditii, limitari la accesul din alta tara, etc.
Apropo, in ce tara se intampla asta?

#7
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004
Miros eu că e vorba de niste site-uri d'alea bune, de betting, de văzut filme online, de tras filme, din astea.

Și pe date mobile nu filtrează operatorul, dar pe local/WiFi o face. Uneori e de bine, că nu mai primesc băieții deștepți acasă niste somații de platit niste sute de euro/lire+ de la prea multe filme moca online și în reluare HD subtitrate.

#8
hustyus

hustyus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 312
  • Înscris: 06.01.2011
Dexter in primul rand nu e vorba de site-uri de filme online sau de beting ilegal pt ca unde ma aflu eu legislatia permite accesul la site-uri de beting deci slab nas ai, trebuie curatat.
In al 2-lea rand sunt site-uri comune chiar si digisport care de pe un wireles(cel de unde locuiesc) merg, daca merg la un alt wireles nu mai funcționează primind acel mesaj cu dns.
Wireles =internet de la o firma(provider) pe care il folosesti într-o incinta(adica acasa). Asta înțeleg eu prin wireless.
Date mobile =acel internet care il activezi cand nu ai wireles.

Edited by hustyus, 30 July 2021 - 22:05.


#9
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Discuți cu providerul de la wireless ul care nu merge
Dacă e același verifici routerul

#10
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,869
  • Înscris: 03.02.2005
Cel mai probabil restrictia e de la router sau chiar de la providerul de Internet.
Asta daca evident ai verificat si de pe un alt dispozitiv si ai vazut ca site-urile nu sunt accesibile nici de pe ele.

#11
NFS01

NFS01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,384
  • Înscris: 16.03.2011
Schimbi dns-ul,asa nu mai poate bloca providerul nimic,am incercat cu un site blocat in starea de urgenta si mergea

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate