Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...

Modul alimentare rulou/jaluzea ex...
 

Ulei canabis cancer

* - - - - 5 votes
  • This topic is locked This topic is locked
46 replies to this topic

#37
paul_bh

paul_bh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 720
  • Înscris: 05.03.2006
Dupa isteria lui, pare a fi un dependent de THC in sevraj. Vad ca nici un moderator nu sesizeaza derapajul spre obraznicie si lipsa de buna cuviinta. Ati mai auzit de personalitti care in strainatate si-au facut rost de scrisori medicale ca au glaucom sa poata lua legal medicamente opioide. Stimabile initiator si inca vreo trei care-i tineti isonul, in institute oncologice din tara vin oameni din strainatate la tratament, nu e chiar oncologia din Romaania in urma cu 40 de ani. Probabil acolo, prin secuime pe unde stati, sau intr-un loc cu un procent semnificativ maghiar, tinand cont ca nu va stiti bine scrie sau exprima romaneste, si de faptul ca laudati felul cum ati fost tratati in Ungaria, aveti acces mai facil in Ungaria sau Olanda sa va procurati "tratamentul". Nu pricepeti ca morfina este un opioid mai puternic ca si canabisul sau va temeti ca o supradoza de morfina va ucide, iar cu canabisul puteti intrece limita? Deci uleiul de care vorbesti e un fel de apa de ploaie in combaterea durerii unei boli in ultimul stadiu. Dar repet, probabil nu exista un bolnav la mijloc, un om care ingrijeste un bolnav in u ltimul stadiu e resemnat, nu isterizat.

#38
remus43

remus43

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 905
  • Înscris: 11.05.2016
Paul, sper sa treci si tu prin asta, vorbim apoi, fiecare sa plateasca pentru greselile si nesimtirea sa.

#39
underb

underb

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,491
  • Înscris: 08.03.2015
Prea multa vina n-are initiatorul.
In astfel de circumstante, fie ca ii tai scurt derapajele sau nu, parca e prea mult sa il si invinovatesti de alte chestii. Asta doar pt ca poti gresi.

In schimb personajele celelalte sunt ceva "deosebit"... :)

#40
paul_bh

paul_bh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 720
  • Înscris: 05.03.2006

View Postremus43, on 27 iulie 2021 - 17:16, said:

Paul, sper sa treci si tu prin asta, vorbim apoi, fiecare sa plateasca pentru greselile si nesimtirea sa.
Nu voi trece pentru ca nu recurg la astfel de solutii. Daca ma faci pe mine nesimtit, vezi ca depasesti limitele!

#41
remus43

remus43

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 905
  • Înscris: 11.05.2016
Paul, poate mama ta face cancer, cineva drag tie, nu se stie niciodata cand iti bati joc de cineva, se numeste karma.

#42
Friskey

Friskey

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 11,500
  • Înscris: 11.01.2013
Voi nu intelegeti ca nu uleiul sau ceaiul e substanta cautata? Substanta e THC.

Organismul capata rezistenta la o anumita substanta si acea substanta la un moment dat nu isi mai face efectul si trebuie schimbat cu o alta substanta. A folosit morfina destul de mult si acum organismul a capatat rezistenta la asa ceva.

#43
remus43

remus43

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 905
  • Înscris: 11.05.2016
@Friskey, la ce pareri sunt aici, imi pare rau ca mi-am pierdut timpul, o sa mearga din nou in Ungaria si o sa ceara alta parere si acolo, urat ca intre noi ne distrugem orice speranta, cine stie cati mai citesc si isi pierd speranta, datorita expertilor in medicina alternativa, fiecare cu pacatele sale, iar care au ras si gresit sa fie pedepsiti, Amin!

#44
temporarysnooze

temporarysnooze

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,293
  • Înscris: 11.08.2020
N-am citit tot topicul dar dacă aveți persoane dragi care suferă apelați din timp la doctor pentru morfina și fentanyl plasturi. Noi am apelat cam târziu... le-am returnat la farmacie. Pentru că a trecut destul de mult timp de atunci îmi pare rău ce le-am returnat; trebuia să le returnez la alta farmacie contra altor medicamente, medicamente/suplimente fara regim special utilizate de alți membri ai familiei. Știu pe cineva care ia ulei de canabis din asta legal dar nu cred că are vreun efect...

Edited by temporarysnooze, 27 July 2021 - 17:36.


#45
remus43

remus43

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 905
  • Înscris: 11.05.2016
@temporarysnooze a fost galopant, tarziu s-a descoperit, avea si metastaza la os, la coloana. In fine, nu mai doresc sa scriu si sa continui, rog un moderator sa inchida postul, sanatate!

#46
paul_bh

paul_bh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 720
  • Înscris: 05.03.2006

View Postremus43, on 27 iulie 2021 - 17:27, said:

Paul, poate mama ta face cancer, cineva drag tie, nu se stie niciodata cand iti bati joc de cineva, se numeste karma.
Nu consider ca mi-am batut joc de nimeni si mai ales de cineva bolnav. Boala cuiva apropiat nu justifica isteria si lipsa de bun simt a dumitale. Speranta nu e un drog halucinogen, oricu aceste opioide nici in Ungaria nici in Olanda nu vindeca cancerul. Multa sanatate si tie si la presupusul bolnav (asta daca nu pricepi domnia ta ce inseamna, nu e o jignire)!

#47
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,787
  • Înscris: 25.06.2007
Uleiul de cannabis nu e destul de puternic pt a trata durerea oncologică. Punct

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate