Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Ulei canabis cancer

* - - - - 5 votes
  • This topic is locked This topic is locked
46 replies to this topic

#19
maria_laura_alexa

maria_laura_alexa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 26.08.2019
Hai serios,cum lau ajutat??
Ca au zis ca nu e bun niste habarnisti care nici macar nu au auzit de acest ulei pana sa citeasca acest subiect,asta e ajutor la tine?

#20
underb

underb

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,491
  • Înscris: 08.03.2015
Deci e mai eficient decat morfina, nu?

#21
remus43

remus43

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 905
  • Înscris: 11.05.2016
@underb cu ce ma ajuta cand zice ca e vrajeala sau intrebari ce nu isi au rostul? Uite-te la intreaga conversatie. Nu zic ca nu este ulei contrafacut, dar din ce tot citesc pe internet, nu cred ca toata lumea minte si toate postarile si video-urile sunt false doar sa promoveze un ulei, sa fim seriosi. A luat morfina multa, deja nu mai are efect, la fel a fost si cu tramadol si alte medicamente, pentru-ca este metastaza la os, acolo se freaca si sunt dureri cumplite ... Nu fac nimic in mod real? Ma abtin, rog un administrator sa inchida postul, nu stiu ce am crezut ca gasesc aici, am sa scriu pe forumuri la straini, aia macar raspund cu bun simt, iar pentru voi astia nesimtiti, cand am fost in Ungaria, acolo s-au purtat de o mie de ori mai frumos ca noi toti romanii, si asa fac cu toti care merg, ca noi deja avem o incidenta foarte mare de cancere intre tineri, din pacate, dar ne meritam soarta, sanatate la toti!

#22
maria_laura_alexa

maria_laura_alexa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 26.08.2019
Sti tu ca nu este??Ai testat pe pielea ta,sau cunosti personal pe cineva care a testat?
Si comparatia e stupida ca la morfina capeti rezistenta de la un timp si nu mai simti beneficiile,plus ca are multe efecte secundare

#23
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,218
  • Înscris: 13.03.2017
Cum sa fie mai eficient ca morfina ?

Deci - se pare ca este vorba de treapta a III-a de durere ori in cazul asta nu functioneaza decat drogurile cu potenta mare
Alea sunt morfina, hidromorfon sau fentanil
Pe langa astea uleiul ala e un fel de pistol cu apa

#24
underb

underb

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,491
  • Înscris: 08.03.2015
Vad ca o dai de gard dupa ce "certai" lumea.
E sau nu e?
Pt ca omul vrea ceva mai potent decat morfina.

 maria_laura_alexa, on 27 iulie 2021 - 16:28, said:

Sti tu ca nu este??Ai testat pe pielea ta,sau cunosti personal pe cineva care a testat?
Si comparatia e stupida ca la morfina capeti rezistenta de la un timp si nu mai simti beneficiile,plus ca are multe efecte secundare


#25
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,025
  • Înscris: 24.02.2006
mai citeste o data chestia asta:

 Naijax, on 27 iulie 2021 - 15:54, said:

...In Europa (si Romania) pragul maxim legal de THC e 0,2% ...
acum trebuie sa intelegi ca produsul dorit de tine nu poate fi comercializat in Romania

 remus43, on 27 iulie 2021 - 15:59, said:

....dar nu doresc produse romanesti ca am luat si doar am dat banii degeaba...


 remus43, on 27 iulie 2021 - 15:35, said:

.... Cineva care cunoaste si a trecut prin asa ceva, imi poate recomanda un site, ceva de unde sa cumpar? ...
avand in vedere ca ce vrei tu e ilegal, nu cred ca-ti va putea cineva indica vreun site public de unde sa cumperi.
iar daca ai vedere sa mergi in Olanda sa cumperi personal, trebuie sa te gandesti bine de tot la asta, pentru ca poti avea o gramada de necazuri daca esti prins la vreo granita cu asa ceva.

#26
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,792
  • Înscris: 26.01.2010

 remus43, on 27 iulie 2021 - 16:10, said:

@Noua_pe_site, da, este mai complicat, as cauta pe forumuri straine, dar imi este ca trimit ceva contrafacut si ne punem sperante si atunci mai rau facem ...
5 ml costa undeva la 100 $ , cel mult 200.
Daca cere cineva mai mult inseamna ca il foloseste in scopurile in care inventatorul nu a dorit sa fie folosit. Tocmai de aia nu e legal pentru ca cel care a inventat uleiul a dorit sa fie accesibil tuturor persoanelor care au nevoie de el.

 underb, on 27 iulie 2021 - 16:18, said:

Initiator, durerea persoanei bolnave e de inteles.
Isteria ta, nu.

Defapt isteria lui e de inteles. Ce nu inteleg eu de ce iti bagi nasu' unde nu-ti fierbe oala daca nu stii despre ce vorbesti?

#27
_-livio-_

_-livio-_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,346
  • Înscris: 22.10.2007
E greu de gasit de cumparat ceva ok, ce e pe piata e apa de ploaie, trebuie sa gasesti pe cineva care face acasa, iar pt ca e ilegal iti dai seama ca e ca si cum cauti acul in carul cu fan.
Sotia unui coleg a avut cancer uterin si cu ulei din asta a scapat desi nu se mai astepta nimeni la asa ceva, evident asta nu inseamna ca o sa functioneze si la altii.
Din pacate la ea a revenit, dar deocamdata e ok, il tine sub control, la spital i-au dat sanse mari sa fie ok, poate si pt ca nu se intampla in ro povestea.

#28
remus43

remus43

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 905
  • Înscris: 11.05.2016
@_Smiley_, da stiu, nu este nimeni obligat sa imi ofere informatii. Din pacate nu avem cum sa mergem in Olanda si nici nu sti unde sa te duci. Mi-a venit Olanda in minte ca stiu pe cineva care a avut cancer la plamani si dupa operatie a luat de acolo, dar ceva puternic, ca la inceput vomita si ii era rau, dar l-a ajutat apoi, nu m-ar fi mintit acel cineva, care din pacate a murit intre timp ... Odihneasca-se in pace!

@Noua_pe_site nu stiu ce preturi sunt, cand imi povestea cel decedat despre, nu am intrebat detalii ca nu stiam pe atunci ce si cum, stiu ca lua cu bucati de paine, era ceva foarte concentrat dar mi-a spus ca il ajuta legat de durere, cum nu il ajutau medicamentele clasice, plus ca putea sa doarma, si la el erau inclestate degetele de la picioare, a facut si chimio si radioterapie dar cel mai mult l-a ajutat ce a luat atunci, acel ulei, dar din pacate un timp nu a mai spus nimic si am aflat ca a murit ... Nu i-a salvat viata, dar in ultimele luni de viata, l-a ajutat, pana la urma si o zi de liniste conteaza in viata si cazul celor suferinzi de cancer si boli terminale.

@_-livio-_, da stiu, acum imi pare rau ca nu am fost mai receptiv si sa fii intrebat atunci, poate ar fi ajutat si pe alte persoane la suferinta ... Da, e diferenta mare intre tara noastra si unele tari dezvoltate din punct de vedere medical, unde se fac testari si exista centru de cercetare continua, la noi tratament oncologic din anii 40 ...

#29
underb

underb

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,491
  • Înscris: 08.03.2015

 Noua_pe_site, on 27 iulie 2021 - 16:31, said:


5 ml costa undeva la 100 $ , cel mult 200.
Daca cere cineva mai mult inseamna ca il foloseste in scopurile in care inventatorul nu a dorit sa fie folosit. Tocmai de aia nu e legal pentru ca cel care a inventat uleiul a dorit sa fie accesibil tuturor persoanelor care au nevoie de el.



Defapt isteria lui e de inteles. Ce nu inteleg eu de ce iti bagi nasu' unde nu-ti fierbe oala daca nu stii despre ce vorbesti?

Poti sa incerci sa ma trimiti la plimbare cat vrei pt ca asta nu va schimba in niciun fel faptul ca lipsa efectelor uleiului la un pacient pentru care morfina nu mai e de ajuns nu e data de calitatea slaba a uleiului ci de eficienta scazuta a uleiului in general in comparatie cu morfina.

Esti pe dezbateri medicale draguta, nu pe aria de dat ochii peste cap la chestii care nu iti convin.

Facutul din vorbe nu are valoare aici.

#30
Friskey

Friskey

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 11,500
  • Înscris: 11.01.2013
Tu de fapt cauti ceva cu THC, nu neaparat ulei. Uleiul ala de 500 lei sticla nu avea THC, de aia nu a functionat. Nu mai cauta, nu o sa gasesti uleiul ala. Chiar daca l-ai gasi in Olanda, nu ti-l va aduce nimeni pentru ca e ilegal. Singura solutie e sa gasesti un dealer de marihuana de la noi, sa cumperi substanta bruta si sa il administrati sub forma de ceai. Pana la urma varianta asta e infinit mai accesibila, nu sunt greu de gasit baietii.

Edited by Friskey, 27 July 2021 - 16:51.


#31
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,792
  • Înscris: 26.01.2010

 underb, on 27 iulie 2021 - 16:43, said:


Esti pe dezbateri medicale draguta, nu pe aria de dat ochii peste cap la chestii care nu iti convin.

Diferenta dintre mine si tine e ca eu stiu exact ce cauta initiatorul si inteleg exact de ce o face !
Am privit neputincioasa cum s-a stins in dureri prietena mea asa ca ce ar fi sa taci din gura si sa nu mai comentezi cand nu stii despre ce vorbesti?

RSO este un produs folosit de catre cumnata prietenului meu in ultimele 6 luni de viata. FUNCTIONEAZA , ia durerea pacientului si asta e ceea ce cauta remus.

#32
Ghita_Bizonu

Ghita_Bizonu

    Confectionez manusi din pielea clientului

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,827
  • Înscris: 16.10.2012
hm ...

sa fie canabisul mai [puernic decat opoil?
Uleiul de canabis mai puternic decat morfina???!

Stiu decat ca in gnl opiul si derivatele sale sunt condierate mai active decat opiul si derivatele sale ...

#33
remus43

remus43

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 905
  • Înscris: 11.05.2016
@Friskey nu stiu cat ar ajuta un ceai, dar voi transmite mai departe informatia, multumesc mult
@Noua_pe_site, imi pare rau pentru pierderea ta, am sa ma interesez despre RSO, multumesc mult.

#34
underb

underb

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,491
  • Înscris: 08.03.2015

 Noua_pe_site, on 27 iulie 2021 - 16:50, said:


Diferenta dintre mine si tine e ca eu stiu exact ce cauta initiatorul si inteleg exact de ce o face !
Am privit neputincioasa cum s-a stins in dureri prietena mea asa ca ce ar fi sa taci din gura si sa nu mai comentezi cand nu stii despre ce vorbesti?

RSO este un produs folosit de catre cumnata prietenului meu in ultimele 6 luni de viata. FUNCTIONEAZA , ia durerea pacientului si asta e ceea ce cauta remus.

Trecand peste gargara inutila de la inceputul postarii,
cumnata prietenului tau a luat RSO pentru ca morfina nu mai era suficient de puternica?

Edited by underb, 27 July 2021 - 16:58.


#35
remus43

remus43

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 905
  • Înscris: 11.05.2016
Cine nu are de pierdut nimic, incearca, eu daca as sti ca rahatul, scuzati expresia, ma ajuta sa ma simt bine, as manca rahat toata ziua, unii de pe forum vad ca mananca rahat si fara sa se simta rau ...

#36
underb

underb

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,491
  • Înscris: 08.03.2015
De incercat poate incerca.
Legat de pierdut, sa nu pui libertatea (sau doar cazierul) la bataie pentru ceva care nu functioneaza acolo unde nici morfina nu mai e de ajuns...
Ar fi bine sa te documentezi serios inainte de a face vreo prostie. Si nu vorbesc de testimoniale obscure.

Uleiul are clar efect doar ca e departe de morfina.

Edited by underb, 27 July 2021 - 17:04.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate