Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Vreau sa ma mut in Brasov si am nevoie de niste sfaturi

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#19
noname8989

noname8989

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 03.02.2020

 AdAn1, on 26 iulie 2021 - 16:32, said:

La un buget de 25k gasesti doar garsoniere de 20 - 24mp utili. Vezi ca sunt la vanzare pe imobiliare.ro.
Uite o varianta (in zona Sp. Judetean Brasov, la intrarea in cartierul Racadau)
https://www.imobilia...ing=1&sla=lista

Gasesti si prin Noua, Triaj (Fdt. Harmanului) - zone OK.

@bylly00, zona Avantgarden Coresi nu-i de buget 25k. Acolo sunt doar blocuri construite incepand din 2016, deci preturi pe masura, chiar si pentru o garsoniere (peste 35k -40k). Si nu cred sa fie dezvoltator in Brasov care sa contruiasca garsoniere sub 40mp, asta insemnand min. 35k euro pret de vanzare.

Garsoniere noi după 2016 cu 35k-40k , In Avg Coresi ?wow , vreau și eu 4 , banii azi ți-i dau 😃😃😃..welcome to reality in 2021 , IN BRASOV (nu in Avg Coresi unde e pragul maxim de scump :)) nu găsești sub 50k garsoniere in faza de proiect (nu gata sa te muti in ele )și tu vb de 35-40k sa te muti in ele ,construcții noi (dupa anul 2016 ) și in Coresi ? Wow , de 2 ori wow 😂😂😂

#20
Bylly00

Bylly00

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,729
  • Înscris: 27.06.2015
Cand am raspuns eu nu mentionase care e bugetul, a intrebat cum e zona si eu i-am raspuns.

#21
iridescence

iridescence

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 01.11.2019
Intre timp, am dat o fuga prin Brasov si da, camerele de camin sunt foarte aiurea, asa ca mi-am cam luat gandul. In schimb, am gasit o garsoniera confort 1 pe Bartolomeu Lanii la 35000 euro tocmai in capat. Pare rupt de Brasov dar garsoniera arata destul de bine si zona nu pare a fi populata de oameni dubiosi. Ce parere aveti, e o idee buna sa imi iau pe acolo? Daca inchiriez garsoniera asta, iau macar un 200 euro sau nu isi cauta nimeni pe acolo?

#22
unknown_35

unknown_35

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,850
  • Înscris: 20.05.2013
200 Euro mi se pare mult pt o garsoniera in Bartolomeu. Pe un site am gasit ap cu 2 camere de inchiriat cu 250 euro in Bartolomeu Nord

#23
noname8989

noname8989

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 03.02.2020
Eu n-as “baga” (bloca ) banii in așa ceva ,dar ca sa -ți răspund la întrebare ,250 € e chiria unei garsoniere noi in zona infinit mai buna ..

#24
uira

uira

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 700
  • Înscris: 29.01.2005

 iridescence, on 09 august 2021 - 11:38, said:

am gasit o garsoniera confort 1 pe Bartolomeu Lanii la 35000 euro tocmai in capat. Pare rupt de Brasov dar garsoniera arata destul de bine si zona nu pare a fi populata de oameni dubiosi. Ce parere aveti, e o idee buna sa imi iau pe acolo? Daca inchiriez garsoniera asta, iau macar un 200 euro sau nu isi cauta nimeni pe acolo?
Iti ajunge acea garsoniera si pentru urmatorii 7-10 ani? Daca da, baga-te.
Pare ca e departe de oras, dar distantele sunt sensibil mai mici fata de Bucuresti, ai RAT pe str Lanii, esti aproape de ocolitoare si ai avantajul ca zona este - pe nedrept - considerata cu probleme de catre brasoveni, dar daca mergi pe acolo ziua si noaptea o sa vezi ca zona e civilizata, ai un pic de verde printre blocuri, parcarea e acceptabila si poate ai noroc sa prinzi cu vedere la Tampa.

#25
the_blue_raven

the_blue_raven

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,083
  • Înscris: 03.12.2021
Din punct de vedere al riscului seismic, ce zona o fi mai ferita in Brasov ?

- ma refer la unda unui cutremur in Vrancea
- si la nr de cladiri neconsolidate

Multumesc

Edited by the_blue_raven, 13 February 2023 - 08:53.


#26
amadeus79

amadeus79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,660
  • Înscris: 26.07.2004
Cartierele Scriitorilor și Valea Cetății (Răcădău) au fost construite in anii 80.

Bdul Saturn: anii 60 și începutul anilor 70.

#27
the_blue_raven

the_blue_raven

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,083
  • Înscris: 03.12.2021
Initiator, ai mai luat ceva in Brasov ?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate